EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Druzenje sa bulimijom  (Read 6737 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kuca

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Female
Odg: Druzenje sa bulimijom
« Reply #10 on: December 24, 2009, 04:26:15 PM »
HMM...sad listam nesto po sajtu i,brate,pa ja kao znam sta je protein i u cemu ima proteina,ugljenih hidrata i tako toga...a,ustvari,ja pojma nemam...pa ,hajmo mi ispocetka,hmm?
sta je najbitnije za covekovu ishranu?koje supstance?u kojim namirnicama se mogu naci?koje kolicine su dozvoljene za moju tezinu i kako ih rasporediti u dnevnim obrocima?
napomenucu da sam student(jos uvek),umem da se zaucim,u sedecem polozaju i po 10 sati,sa pauzama manjim i trudim se da odradim  bar sat vremena neke aktivnosti tokom dana uz trbusnjake i sklekove uvece.Smesno,je l da?:)
hvala unapred

Offline kuca

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Female
Odg: Druzenje sa bulimijom
« Reply #11 on: December 24, 2009, 05:19:32 PM »
  ma,dobro,to Hot...jes' da i nije na mestu kad gledas sa druge strane...ma,znate sta sam htela reci..aman

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Druzenje sa bulimijom
« Reply #12 on: December 24, 2009, 09:07:58 PM »
Chitaj ono sto je napisano. Ako mozhesh da dzedzish nad knjigom 10 sati mozes sat vremena po ovom forumu. Pogotovo sticky teme na vrhu... Ima nas ovde dosta studenata...

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Druzenje sa bulimijom
« Reply #13 on: December 24, 2009, 09:15:39 PM »
Ume Und da bude kucka, znas ona je svu pamet sveta pokupila, neka brise ovu poruku ako hoce a znam da oce jer je kucka.  :evillaugh:

A najbitnija tema je ona sto je lazic valjda u podforumu ishrana postavio tu imas sve pojasnjeno.

prvi put da si nesto pametno rekao pa cu ostaviti  :blowkiss:
naravno ako zanemarimo upotrebu meda u PWMu   :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline kuca

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Female
Odg: Druzenje sa bulimijom
« Reply #14 on: December 24, 2009, 11:40:31 PM »
osecam negativne vibracije ,zato cu se povuci...hvala za savete...skinucu ono lazicevo..thnx one more time

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Druzenje sa bulimijom
« Reply #15 on: December 25, 2009, 07:45:40 AM »
Quote
HMM...sad listam nesto po sajtu i,brate,pa ja kao znam sta je protein i u cemu ima proteina,ugljenih hidrata i tako toga...a,ustvari,ja pojma nemam...pa ,hajmo mi ispocetka,hmm?
hajdemo

Quote
sta je najbitnije za covekovu ishranu?koje supstance?u kojim namirnicama se mogu naci?
Proteini :link: , on od njih nastaje misicna konstrukcija , koja je zaduzena da ti se skelet pokrece, da ti to telo lepo ili ruzno gradjeno, misici mogu da se uvecavaju ili smanjuju i naravno oblikuju.misici su ti koji trose najvise kalorija
Najbolji izvori proteina su: meso(belo, teletina, junetina, riba, tuna), belance, sir, jogurt, mleko.
Koliko cega ima mozes pronaci ovde i u tablici ovde :link:

Ugljeni hidrati :link: su najcesce izvor energije i kao takvi su najcesci problem ako se neko koji, prevelika upotreba ugljenih hidrata, dovodi do viska energije, visak energije visak sala.
ono sto je bitno da znas da je nama znacajno da unosimo
skrob(krompir, pirinac, testenine) i to moze da posuzi kao vid energije i tu treba kontrolisati unos, kao i vlaknastu hranu(sve salate i da ne nabrajam vise videces na forumu)
Koliko cega ima mozes pronaci ovde i u tablici ovde :link:

Masti su za sada najbolji izvor energije i najlakse ti pomognu da uneses kalorije koje su ti potrebne,za razliku od ugljenih hidrata, one ne iritiraju pankreas u vecoj meri i kao tako nema skokova secera u krvi.
Najbolji izvori masti su :riblje ulje, badem, lesnik, orah, kikiriki, sama riba(morska)
Koliko cega ima mozes pronaci ovde i u tablici ovde :link:
Naravno bilo bi pozejno unositi vitamine :link: i minerale :link: ali to uglavnom mozes kroz voce i povrce

moja preporuka ti je da procitas i sledecu temu, radi lakseg spoznavanja koliko se sta vari
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,993.0.html


Quote
koje kolicine su dozvoljene za moju tezinu i kako ih rasporediti u dnevnim obrocima?
koliko je meni poznato u druzenju sa ljudima poput tebe, tebi je naucna fantastika da pojedes nesto i ta hrana ostane tebi u zeludcu, prvih meseci jer si je ti htela napolje, a sada vec zeludac je sam vraca posle toliko godina povracanja
zato je moja preporuka da pokusas da imas 5 obroka i da svaki obrok u sebi ima proteine, ugljene hidrate i masti.
ako uspes dobar da deo te hrane  zadrzis u zeludcu, ti si pobedila
npr tebi bi bilo dovoljno u toku dana oko 100 gr proteina(to ti je oko 450 gr belog mesa), zatim 30-50 gr uh(to ti je oko 40-60 gr sirovog pirinca) i oko 50-100 gr masti( sto je oko 70-130 gr badema ili lesnika)
nemoj da se bojis "ovolike" hrane je ona te nece gojiti u smislu pakovanja sala, pogotovu ako budes vezbala


ne znam sta bih jos mogao da ti napisem a da ne kompikujem..dao sam ti linkove za citanje, potrudi se..citaj, kada se trudis ,meni nije zao da pisem i pomazem..ali kada zelis na gotovo a pritom se ne potrudis da procitas ono sto je vec 1000 puta napisano, onda tu nailazis na otpor..
sad polako na citanje, pa cekam dalja pitanja...
posalji mi neku fotku na mail da vidim koliko si HOT  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline kuca

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Female
Odg: Druzenje sa bulimijom
« Reply #16 on: December 25, 2009, 01:47:54 PM »
pogledala ,zabelezila i primenila...i primenjivacu...sta je sa medom?smem li ga uzimati izmedju obroka sa zelenim cajem koji pijem 3 x dnevno?je l to ok?




zakljucano zbog neaktivnosti
ukoliko bude bilo potrebe da se tema nastavi nemojte otvarati novu nego kontaktirajte admina ili bilo kog moderatora
« Last Edit: April 18, 2010, 10:37:50 AM by Und3i2c0v3i2 »