EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Malo pomoci molim!  (Read 38807 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #10 on: February 11, 2009, 08:58:55 AM »
Moj jelovnik za juce :

D - int.hleb, piletina na teflonu, malo kupusa, ella sir, jogurt 0.5 % mm
radila do 16h, dosla kuci oko 16 i 30 i pravo na trening, tako da nisam nista jela izmedju, vec posle treninga
V - fileti skuse ( iscedila ulje ), kupus salata, 40 gr int.hleba ( sl.put izbacujem hleb, a jedem salatu )


Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #11 on: February 11, 2009, 09:19:41 AM »
ne valja voce ako si na dijeti zato sto je puno fruktoze koja je prosti secer. velika kolicina ode direkt u mast. znaci ako hoces da smrsas moras malo da ga smanjis, ogranici na 1 do 2 vocke dnevno. kad zavrsis sa dijetom i ubrzas metabolizam onda ces sama da vidis koliko UH (i secera) mozes da jedes a da se ne gojis. za sad smanji. kao sto su ti rekli voce i skrob do 15-16h recimo.
a jelovinici su ti kriticni lol
ne moze 2-3 obroka
5 je minimum. jedes an svaka 2 sata po malo. svaki obrok proteini (ne moras se bas striktno pridrzavati, al sto veci broj obroka ima proteine bolje ti je posto nije poenta da u jednom obroku uneses sve proteine a kasnije nista, znaci svaki obrok proteini), naravno ako jedes na 2-3 sata obroci ce ti biti manji.
proteini su ti gradivne materije misica i tu nema kompromisa u smislu smanjivanja/izbacivanja. znaci oko 100gr proteina svaki dan bez izuzetka. izvori proteina su meso (recimo belo meso pilece, curece ili neko drugo nemasno, junetina ... jasno ti je da neke svinjske krmenadle nisu najidealnije za dijetu), belance (ili celo jaje ali zumance ima dosta masti, doduse i vitamina, ipak ne preteruj sa zumancetom, drzi se belanceta pretezno), posni sirevi (sa malo masti), ribe ...
UH ti daju energiju ali visak se deponuje u mast. znaci sa njima pazljivo dok si na dijeti. oko 100-150gr UH jedan dan, pa drugi dan prepolovis, pa treci dan ne uzmes nista od skroba (ni secera, tj. voce). ovo se radi da ti se metabolizam posle meseca dana ne bi usporio, tj. navikao na ishranu. znaci UH variras. masti su ti takodje gradivna materija unutrasnjih organa, i ne treba ih izbegavati. naravo da treba biti pazljiv sa kolicinom masti koju uzimas. ali masti tipa riblje ulje, maslinovo, laneno ulje (koje kakva jos ulja), ulje iz badema, oraha, kikirikija isl ne treba da izbacujes. nemoj ih svaki dan jesti posto su kaloricni, al jednom nedeljno mozes uzeti malo da se zasladis.
salate su vlakna (ne skrob) i njih mozes jesti neograniceno i kad hoces. zasluzni su za zdravu probavu.
proteine, skrob, voce (banane nemoj) do 16h
proteine, vlakna posle 16h
jedes i pre spavanja. da ne bude varijanta dodjes sa aerobika, pojedes peti obrok, a legnes posle 4 sata. znaci 5 obroka dnevno je minimum, i jedes od momenta kad ustanes dok ne legnes! uvece najbolje sir (ella recimo).
e sad sve si ti ovo mogla naci na forumu al valjda je lakse kad ti neko napise sve sta i kako
na zalost sto se tice kolicine kalorija i deficita, i kolicine skrobastih UH to moras videti Lazicevo uputstvo, pisao je tamo kako se racuna ....


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #12 on: February 11, 2009, 09:52:22 AM »
Hvala ti puno na ovome!Bas si mi dosta pomogla!

Ja inace uvek o svemu citam na milion raznih mesta pa sam tako citala i dosta tema na ovom forumu, ali dosta saveta ovde se odnosi na one koje bi se profesionalno bavili bildingom ili koji su vec prilicno uspesni u tome, pa sam zato htela da prvo postavim sva ta pitanja.

Naravno, da cu citati sve sto je do sada napisano na forumu, ali mi u sustini treba samo malo pomoci ( kao tvoje ) na pocetku, a za posle se ne brinem...

Vocke cu smanjiti na dve dnevno bez problema.
Jedini mi je problem, ali opet nije neresiv , kako da rasporedim svih tih 5 obroka s obzirom da radim do 16h, a kuci sam oko 15do5, 5.

Banane i ne jedem inace, tako da ih ni sada necu jesti...

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #13 on: February 11, 2009, 10:00:17 AM »
nosi na posao. pripremi pilece belo recimo na teflonskom tiganju ili onom el. rostilju, to bude suvo, rukama uzmes pa jedes, ne treba ti ni noz ni viljuska za to. ako imas mogucnosti onda i neku salatu ili neki krompir/pirinac stavis u plasticnu posudu sa tim pa jedes na poslu. meni obroci traju 2-3 minuta, brzo se to sve pojede ako jedes po malo. a cilj i jeste da jedes puno obroka po malo. 2 sata nakom obroka metabolizam ti je ubrzan, nakon toga pocne da se usporava. kada se metabolizam uspori manje energije trosi, vecinu cuva kao salo zato sto se boji izgladnjivanja i ne zna kad ce sledeci obrok dobiti. eto ukratko. ja moram sad na trening, jos pre sat vremena sam htela da idem al me kisa zeznula, jedva sam ustala  :boxed:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #14 on: February 11, 2009, 10:23:12 AM »
Divna si! :clap:
Hvala ti puno!

Nije mi nikakav problem da nosim klopu na posao - znas kako se kaze - Ko nece, nadje razlog, ko hoce nadje nacin...

Ja inace klopu donosim na posao, jer ovde svi doruckuju rolovane virsle, danska peciva, bureke, pa se potom zaslade cokoladom, kroasanom sa cokoladom, kremicem, i slicno ....tako sam i ja, doduse u manjim kolicinama, i nabacila ove kilograme ...a da sam se pri tome osecala stalno umorno i tromo, a kako i ne bih  :blush:

Juce sam za dorucak ponela dva sendvica - sastav po sendvicu - 40 gr int.hleba, 100gr pileceg filea na teflonu, kupus salata, ella sir...e sad ne znam da li treba taj int.hleb da izbacim iz dorucka ili ne....

Posto ustajem u 7 h, a krecem na posao u 20 do 8, ne znam da li mi je mnogo rano tada da jedem, jer tada i nemam osecaj gladi, ali bih mogla jesti npr. oko 10h, pa onda vocka oko 13h, a da drugi obrok uglavim izmedju 15h i 17h...ili tako nekako...moracu da smislim kako  najbolje da iskombimujem vreme za tih 5 obroka...

Ne znam sta bih jos mogla pored piletine i tunjevine za dorucak?

Kupila sam i musli classic u C marketu, pa ga trenutno nemam ovde a sutra cu ispisati i njegov sastav...

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #15 on: February 11, 2009, 11:44:59 AM »
Ovsene su majka za doruchak, nema bolje klope po ustajanju...

Stavim kaficu da kuva i taman dok prokuva slistim ovsene... ;) ;) ;)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #16 on: February 11, 2009, 12:12:05 PM »
pojedi musli ako si kupila, al ubuduce zaboravi na to (dok ne skines koliko zelis). kao sto tenssa kaze ovsene bi ti njbolje bile. recimo potopis 30-40gr ovsenih u jogurt uvece i u frizider. do ujutru omeksaju i pojedes to sa proteinima (belanca recimo 2-3 kom). a treba da jedes cim ustanes, ne 3 sata nakon toga. racunaj da ti je organizam bio bez goriva 6,7,8 sati u toku noci, a radio je. ti spavas a on popravlja svu stetu nastalu u toku dana. a nema goriva. zato je bitno da jedes neposredno pre nego odes u krevet i cim ustanes.


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #17 on: February 11, 2009, 12:43:10 PM »
ja jerem neke ovsene marke "hahne", nema potrebe da se stavljaju veche prije sa mlekom ili slichno, samo ih natrpam u tanjir sa mlekom i jedem. :yes: :yes: :yes:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #18 on: February 11, 2009, 12:49:06 PM »
Ako ce to da pomogne,meni nije problem da ustanem i posla sata ranije da bih to spremila i jela...a gde mogu da kupim te ovsene pahuljice?

Ja ono sto sam gledala po radnjama su ili musli ili njegove varijante - tropic i slicno, i razne varijante pahuljica...a te ovsene nisam nigde videlaaaa...

Offline Nick

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #19 on: February 11, 2009, 01:14:14 PM »
ni ja.....