EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Malo pomoci molim!  (Read 38739 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Malo pomoci molim!
« on: February 10, 2009, 02:09:15 PM »
Milion puta sam, kada sam imala neku nedoumicu oko odredjene hrane, posetila vas sajt i to mi je dosta pomoglo, ali sam sada odlucila da vas i direktno zamolim za par saveta... :rolleyes01:

Kao uvod, malo cu vas upoznati sa mnom da bi znali odakle sam krenula i dokle sam trenutno stigla...

Imam 25 godina, visoka 1.81m a teska trenutno 80 kg!Do pre malo vise od godinu dana sam imala 71 kg i to je, barem po mom misljenju bila moja idealna tezina , ali nazalost, u medjuvremenu sam se ugojila i to prilicno kao sto mozete videti iz brojki, i vec zadnjih mesec dana se hranim po rezimu koje mi je tada , kada sam bila zadovoljna svojom tezinom, predlagao moj tadasnji ''trener''.

Hrana koju jedem se pretezno zasniva na pilecem belom mesu, jogurtu 0.5 % mm, integralni hleb - do ukupno  100 gr dnevno rasporedjeno u 2 obroka , kupus ( salata bez ulja sa sircetom ), ella sir ili mladi sir, tunjevina u komadu ( iscedjenja ) ili u paradajz sosu, pomorandzama, panirane lignje ( 147 kcal / 100 gr ), i slicno...

Od juce sam krenula i sa teretanom...

Ono sto me zanima, iako sam to gledala na vec jednoj od postojecih tema, je da li je ova kolicina int hleba na dnevnom nivou velika i da li je treba smanjiti?Inace, ovaj hleb kupujem u Mercatoru ili Maxi-ju , u kesi, sa nekim semenkama okolo, unutra je sivkast,a na njemu nema deklaracije o mastima, uh, proteinima... :help:PP

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #1 on: February 10, 2009, 02:32:41 PM »
Racunaj da maltene svaki hleb na 100g ima oko 50-70g ugljenih hidrata. deo tog hleba bi valjalo zameniti krompirom, rizom i ovsenim koji su puno bolji izvor UH.... Ali opet kolicina UH zavisi od ostatka tovje ishrane, potrebnog kalorijskog unosa,... http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html <<< ovde imas dosta kos\risnih informacija pa iscitaj i postavi neki jelovnik pa da prokomentarishemo...

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #2 on: February 10, 2009, 02:36:23 PM »
Hvala puno na pomoci.

Ja sam to procitala ali sam poprilicno zbunjena jer sa jedne strane trudim se da mi dnevni unos ne bude od 1400 - 1500 kcal a i da unosim sto jemanje moguce masti, a opet ne znma da li je ovo uputstvo sa linka samo za one koji bi se profesionalno bavili nekim sportom ili je to i za nas obicne smrtnike?

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #3 on: February 10, 2009, 02:40:50 PM »
Evo kako izgleda jedan moj dan ishrane

D - tunjevina u komadu 50 gr, int,kifla 50gr, 2 dcl jogurta 0.5 % mm
U - pomorandza
R - 200 gr pilece belo meso na teflonu bez ulja, 2 parceta int. hleba ( 40 gr) , kupus salata
U - 2 pomorandze
V - pomorandze

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #4 on: February 10, 2009, 03:21:00 PM »
I procitala sam ono uputstvo koje ste postavili ali sam sad jos vise zbunjena jer mi do sada niko nije pominjao to kombinovanje uh/proteina/masti da mora biti toliko striktno vec mi je prioritet da ne jedem masno, da jedem ono sto sam vec navela a nemam ni puno mogucnosti da jedem 6 x dnevno.
Radim od 8h ( znaci da ustajem oko 7 ) do 16h, pa onda kuci, pa u teretanu, tako da doruckujem na poslu, ponekad pojedem nesto pred trening i pposle treninga...to je sve...

Offline Maja the bee

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #5 on: February 10, 2009, 03:49:01 PM »
NIkako voce za veceru! Ubaci posni sir, tunjevinu, belanc i povrce.
When there is a will - there is a way!

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #6 on: February 10, 2009, 03:54:45 PM »
Majo


hvala puno na savetu!

Veruj mi da sam se pogubila od saveta, korisnih linkova, sada treba sve to presabrati u glavi...

Do kada najkasnije mogu jesti voce?

Ja ga jedem uvece - najkasnije oko 20h , a lezem oko 23-24h i to bas da ne bih jela nesto drugo kada ogladnim?

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #7 on: February 10, 2009, 04:01:19 PM »
voce najkasnije do nekih 3-4-5 popodne (isto kao i skrob i hleb), znaci tada ti je najbolje neko vlaknasto povrce, lagani protein (nemasni sir, belanca, tuna, ili belo pilece/ curece).

Offline Lazy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 162
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #8 on: February 10, 2009, 05:47:14 PM »

R - 200 gr pilece belo meso na teflonu bez ulja, 2 parceta int. hleba ( 40 gr) , kupus salata

Nemoj mesati skrob i vlakno u jednom obroku, znaci iz ovog obroka izbaci hleb, ili salatu

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci molim!
« Reply #9 on: February 11, 2009, 08:56:08 AM »
E pa hvala vam puno na pomoci!

Nisam ni pretpostavljala da voce ne treba jesti posle 17h, jer mi stalno pricaju kako se voce uvek moze jesti...
Ako neko moze da mi objasni, volela bih da znam zasto ne valja da se jede voce posle 17h i da li to vazi za sve vrste voca?

Sto se tice rucka, lakse mi je izbaciti int.hleb, a da zadrzim salatu - a mislim da je i dosta korisnije?