EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja  (Read 65026 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline karolina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 287
  • Gender: Female
Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« on: June 09, 2008, 12:52:26 AM »
Najpre da vas sve pozdravim  :dir_bye1:
Tu sam vec danima, citam, skupljam informacije, i evo... da vam se pridruzim...
A problem je sledeci:
Porodila sam se pre skoro tri meseca. Ostalo je 20 kg vise nego pre porodjaja, a ni tad nisam bila bas zadovoljna. Visoka sam 174, ostala sa trudna sa 62, sad 82 kg. Inace i ovih 62 se napakovalo pre tri godine kad sam prestala da pusim, a bilo je 52. U svakom slucaju, odkako sam dosla iz porodilista nisam smrsala ni gram. A tu je mlitavo telo, tona celulita, viska koze... Uzas jedan... Skroz sam ocajna. I ne samo to, ne znam da li jos imam vode u sebi, jer sam u trudnoci bila sva natecena, ili je to prosto od tezine, ali uzasno me bole zglobovi. Mada sve manje, ali do skoro nisam mogla da idem uz i niz stepenice zbog bolova u kolenima. Tako da pored toga i dugog lencarenja, prilicno sam kilava.
Sad mi je potrebna vasa pomoc oko nacina vezbanja. Sto se ishrane tice, od sutra pocinjem sa onim 15odnevnim prilagodjavanjem iz uputstva, pa cu videti kako ce to da ide. Dojim bebu, pa ako tu ne nastane problem, bice dobro, jer dosad je bilo problema cim sam jela manje.
A sto se vezbanja tice, to cu za sad morati kod kuce. Planiram za mesec dana da kupim Orbitrek. A sta u medjuvremenu. Kako da odradim kardio? Mogla bih recimo vijacu, ili trcanje ili bicikla napolju, ali tek uvece. Ili mozda ipak moguda odradim nesto ujutu u kuci bez tih spravica? I kako da radim ostale vezbe? Malo sam pregledala one pilatese od 10min i to mi deluje ok...

Uh koliko sam razvezla pricu :yahoo:
Ali stvarno mi trba pomoc, a i podrska... I hvala Vam





Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #1 on: June 09, 2008, 12:59:08 AM »
Dobrososla prvo

Mogla bi da napravis sama svoju temu kako bi ti bilo lakse i preglednije a samim tim ne bi narusavali vec postoijecu temu.

Sto se tice cardia,za pocetak mozes da uvedes laganu setnju...i bicikl je odlican...vijacu nemoj ( ne jos) jer ce ti zglobovi nastradati,a vidim ionako vec imas problema sa njim.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #2 on: June 09, 2008, 09:54:26 AM »
dobrodosla i od mene, za pocetak napravio sam ti tvoju temu gde ces moci da pratis napredak/nazadak, da bude sve preglednije i da bi verovatno dobila tacnije savete  :yes:

Offline karolina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 287
  • Gender: Female
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #3 on: June 09, 2008, 10:31:10 AM »
Jao, hvala ti, a ja u medjuvremenu otvorila sama novu temu i sad vidim dve sa mojim imenom. Moze li se ta nova sad izbrisati, da ne pravim zbrku.



Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #4 on: June 09, 2008, 10:47:30 AM »
obrisano  ;)

Offline karolina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 287
  • Gender: Female
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #5 on: June 09, 2008, 11:06:19 AM »
E super! A sad naravno pitanjce. Trbusnjaci? Kao sto rekoh, stomak mi je takav da mi ljudi ustaju u autobusu! Koliko i kako? I sta raditi kad dobijem upalu? Mogu li da ih radim svaki dan bez obzira na upalu, jer ako cekam da prodje, trebalo bi par dana i cini mi se da je to gora varijanta.
Evo sta sam pre neki dan radila. Malo zagrevanja, ono skolski, kao na fizickom  :) pa deset minuta pilates. Pa trbusnjaci po 20 kom gornji, donji i sa obe strane. I opet 10 min pilates. Da napomenem jos da je pilates uglavnom bio za donje telove i uglavnom se radi lezeci. Ima ih tamo mnogo,a ja sam izabrala ova dva. Trbusnjake sam ubacila u sredinu, jer treba sto godina da mi se onaj snimak pilatesa ucita.
Je li to ok?



Offline Ibis

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 261
  • Gender: Female
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #6 on: June 09, 2008, 12:32:53 PM »
Pre svega, dobrodosla i srecno...  :)

Mislim da trbusnjaci nisu sada presudni za skidanje kg vec je bitan kardio. Ne znam kojim intenzitetom i koliko vremenski smes ti da radis zbog dojenja i slicno... :)
Trbusnjaci kod tebe vec postoje ali ispod stomaka, tako da vidne razlike nece biti od trbusnjaka.
Stomak (salo sa stomaka) se skida takodje kardiom..  ;)
Naravno tu je i ishrana... :yes:

To je moje misljenje,a ti sacekaj nekoga sa vise iskustva.. :blowkiss:



Offline karolina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 287
  • Gender: Female
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #7 on: June 09, 2008, 11:27:18 PM »
Najpre da se zahvalim svima na dobrodoslici  :blowkiss:
A onda i da se pohvalim da sam uspesno prezivela prvi dan, ali na zalost nisam stigla da vezbam. Ceo dan sam imala goste, pa je vezbanje propalo, ali od sutra smo bebac i ja same... i iskreno, jedva cekam da se malo razdrmam.

Evo sta je danas bilo na meniju:
1. musli sa jogurtom 0% mm
2. casa tresanja
3. pileci batak, boranija kuvana sa sargarepom i lukom
4. boranija
5. solja jogurta

Da li je to ok?

U medjuvremenu sam popila tri instant kafe sa mlekom i bez secera

Moram priznati da je musli bio vocni i sladunjav, ali to se naslo u kuci. cim budem u prilici, kupicu neke pahuljice, ovsene, zobene ili neke vec.
Ali da mi je neko rekao da cu ikada pojesti ovakav rucak bez hleba i da cu vecerati jogurt... nikad ne bih poverovala.



Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #8 on: June 09, 2008, 11:31:54 PM »
Ubaci jos proteina ( meso,riba,jaja) u obroke..malo ti je samo jedan proteinski obrok.Bolje bi bilo da si za veceru pojela par belanca nego taj jogurt npr.Mozes kupiti i neki posni sir pa ga koristiti za veceru...da uspori apsorciju tokom noci.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline karolina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 287
  • Gender: Female
Odg: Mrsavljenje-program vezbanja, posle porodjaja
« Reply #9 on: June 09, 2008, 11:53:19 PM »
Ok, htela sam neko meso, ali mi se nije jelo.

Je li moze sutra npr. ovako:
1. tunjevina
2. boranija
3. piletina
4. tresnje
5. belanca
 
Ja bih uz sve ove proteine dodala ili jogurt ili sir, jer nikako ne mogu da jedem samo meso, to mi je malo gadno.