EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: nekada i sada  (Read 53305 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sunset

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Gender: Female
nekada i sada
« on: January 21, 2008, 07:45:00 PM »
Zdravo svima,
Imam 30 kg viska   :help:
Nisam zadovoljna sobom ,svojim izgledom niti kakav on uticaj ima na moj zivot.
Pozitivna sam i harizmaticna ,tako kazu,ali ja kad to prevedem kod sebe zvuci  "samo da nisi debela".   :lol:
Ja zelim da se hranim zdravo da vodim zdrav i ispunjen zivot i da sa  22 god  ne izgledam ko Bat Spenser  :pullhair:Sreca je sto je kod mene to nekako rasporedjeno onako dosta srazmerno pa ne izgledam ko da se salce svuda preliva,osrednje sam i zategnuta sto i ublazava celu stvar..i imam lepo lice i gornji deo tela na kome se taj visak najmanje vidi osim u predelu struka ,naravno.  :hitself:
Ja jednostavno zelim da se osecam dobro i da nemam ovaj kamen spoticanja. :wallbash1:
tako da sam danas napravila sebi neki rezim ishrane analizirajuci od ostalih na forumu koji imaju viska kolko i ja
da li ovo valja:
dorucak ovsene i jogurt
uzina:vocka ili cedjeni sok bez secera
rucak:proteini i vlakna ili proteini i skrob
uzina:ja moram popit tu jednu kafu i neku vocku ne dalje od 17h
vecera.proteini  i vlakna

pogledala sam sta otprilike spada u sta,samo ne znam koliku gramazu cega da uzimam.
sad vi nastupate....

HVALA UNAPRED

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: nekada i sada
« Reply #1 on: January 21, 2008, 08:53:32 PM »
Cao, @Sunset   :)
Dobro si savladala gradivo. Vidim da si citala po forumu. Kreni tako polako,ne brini za gramazu preterano,za pocetak bar samo pocni tako,bez ikakvih grickalica i losih stvari koje si pre jela  ;)
A trening? Sta je sa njim? Da li imas bar bilo kakvu fizicku aktivnost tokom dana i koju?
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Sunset

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Gender: Female
Odg: nekada i sada
« Reply #2 on: January 22, 2008, 11:11:52 AM »
Cao Ico,
Sto se tice treninga jedino su trenutno ukljucene setnje ,ali bas dosta pesacim.Nekada sam trenirala latinoamericke plesove,takmicarski bas,tako da od tada potice sva moja misicna masa i kondicija i ta srazmerna rasporedjenost salceta  :boxed: Medjutim kilograme viska nisam nabacila odmah po prestanku treniranja jer sam nakon latinoplesova isla rekreativno na aerobik i jogu.Svi moji problemi s kilogramima poceli su pre 3 godine i od tada sam nabacila ovaj prilicno biiiiiig  visak.
Sada bih mogla ici na jogu jer mi to drzi jedna rodjaka tako da mi je free,a naravno i na setnjice....Ili vec da mi vi neke vezbice preporucite...
Moja ideja je da prvo skinem visak kg da u medjuvremenu radim na zadrzavanju elasticnosti i zategnutosti tela,ali bez dodatne misicne mase jdok ne smrsam ako je to moguce,,,Pa bih onda kad smrsam se pozabavila time...
Sta kazete moze li to tako?

 p.s.znaci gramaza nije bitna u obrocima bar za pocetak....mada ja i ne mogu pojesti vise od nekih 150 gr piletine,teletine,ribe...Povrce volim tako da ce tu uvek biti salatica.

Samo ako mi mozete objasniti ovo variranje UH dana?to se odnosi na kombinovanje proteina i vlakana i proteina i skroba ,tako?samo mi nije jasno koliko je preporucljivo sedmicno da imam skrobnu kombinaciju?ili to po slobodnoj zelji/proceni?

Hvala ljudi internetu sto slucajno sam vas pronasla....
P.S.jos jedan   : da li treba da uradim neke analize krvi ili tek negde posle mesec dana zdrave ishrane da vidim je li sve na mestu?do sada nisam imala problema ni sa cim,mada ja se u sustini nisam ni hranila mnooogo nezdravo,slatkisi su ti koji su mi dolsi glave .Bez njih bih imala isto viska sigurno ali ne vise od 10kg....eto kolko su mi muke doneli,,,ali sad cu ja njima doci glave.  :evillaugh:

E i da li trebam uz ishranu piti neke vitamine ?
 :blowkiss:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: nekada i sada
« Reply #3 on: January 22, 2008, 11:21:56 AM »
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: nekada i sada
« Reply #4 on: January 22, 2008, 03:54:17 PM »
p.s.znaci gramaza nije bitna u obrocima bar za pocetak....mada ja i ne mogu pojesti vise od nekih 150 gr piletine,teletine,ribe...Povrce volim tako da ce tu uvek biti salatica.

Ovo se odnosilo na jedan obrok ili ceo dan ?!   :crazy:


Samo ako mi mozete objasniti ovo variranje UH dana?to se odnosi na kombinovanje proteina i vlakana i proteina i skroba ,tako?samo mi nije jasno koliko je preporucljivo sedmicno da imam skrobnu kombinaciju?ili to po slobodnoj zelji/proceni?

Varijacije uh se odnose na variranje kolicina uh-a na dan .Za sad ti ovo i nije bitno, i nije isto kod svake osobe....neko ima 4,neko na dan kad trenira i tako...nemoj se ovim previse opterecivati za sad
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Sunset

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Gender: Female
Odg: nekada i sada
« Reply #5 on: January 22, 2008, 04:11:47 PM »
4 Tanor: Odnosilo se na jedan obrok,npr.rucak 150 gr piletine sveze ,sto kad isprzim bude oko 100 gr.
oK,necu se opterecivati UH varijacijama,kapiram, za pocetak bitno da ovo krenem ipak sam ja medju "tezom," kategorijom    :hitself:

znaci ovako za sutra sam spremila za dorucak ovsene pahuljice i jogurt sa 1%mm.
A za  rucak cu videti idem ujutru u "nabavku".z
javljam kako je prosao moj prvi dan zdravog zivota..kako zvuci dramaticno!!! :lol:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: nekada i sada
« Reply #6 on: January 22, 2008, 04:20:25 PM »
4 Tanor: Odnosilo se na jedan obrok,npr.rucak 150 gr piletine sveze ,sto kad isprzim bude oko 100 gr.

Aha,to je onda ok  :)


znaci ovako za sutra sam spremila za dorucak ovsene pahuljice i jogurt sa 1%mm.

ok

A za  rucak cu videti idem ujutru u "nabavku".z

Gledaj da ti rucak sadrzi proteine + skrob
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Sunset

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Gender: Female
Odg: nekada i sada
« Reply #7 on: January 22, 2008, 04:27:10 PM »


Gledaj da ti rucak sadrzi proteine + skrob
[/quote]

OK,moze li na primer kuvani krompir i piletinaž?svako koliko da jedem skrobno za rucak?znam da ne mora bit samo krompit ali meni povrcne salate mnogo vise  prijaju nego skrobno za rucak*?

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: nekada i sada
« Reply #8 on: January 22, 2008, 04:32:58 PM »
OK,moze li na primer kuvani krompir i piletinaz?svako koliko da jedem skrobno za rucak?znam da ne mora bit samo krompit ali meni povrcne salate mnogo vise  prijaju nego skrobno za rucak*?

Mislis bareni ?!


Tebi svaki dan treba energija,a nju dobijas iz skroba.Tako da skrob uzimas do tih popodnevnih casova ( ako uzimas posle moze se desiti da se ne "istrosis" pa se srob talozi u salo,tj. mast).Zato za rucak jedes skrob( cenim da rucak nije iza 16,17h) a posle vlakna...

Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Sunset

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Gender: Female
Odg: nekada i sada
« Reply #9 on: January 22, 2008, 04:40:12 PM »
da mislim bareni krompir   :)

OK,znaci rucak skrob i proteini...every day...ok.znaci krompir,kukuruz,grasak...moze li umesto tog nekog skrobnog povrca parce hleba?crnog?