EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts  (Read 9749 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ladlam

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« on: February 03, 2010, 04:07:37 PM »
pozz svima :) nov sam ovde i poprilicno sam prosao kroz teme koje me zanimaju,neke stvari sam skapirao ali opet neke su me zbunile :blush:

Naime bavio sam se kosarkom aktivno 10 god i cim sam prestao da treniram doslo je do nagomilavanja kg pre svega na stomaku...radio sam manje vise aktivno u teretani ali bez cardio treninga pa samim tim stomak ni makac...tako da mi je pre svega cilj da smrsam,imam 21 god,visok sam 190 cm i tezak trenutno 98 kg ( imao sam i vise ),medjutim bas mi je dojadilo sa silnim dijetama i resio sam da predjem na ne natural varijantu tj. na animal cuts...posto nikad pre nisam koristio bilo kakve preparate treba mi vasa pomoc, ( pre svega strucnjaka kolko sam shvatio od procitanog do sad gosn Lazica i Petrovica ali i ostalih kompetentnih), kako u ishrani koja treba da prati koriscenje animal cuts-a tako i u cardio treningu (da li treba pojacati ili smanjiti intezitet kao i vreme treninga )...

Dobio sam neku ishranu koja mi se cini ok na osnovu procitanog ovde al opet nisam siguran da sam tako brzo mogao sve da sumiram kako treba :dunno:

ishrana + trening :

08:30- 9 tableta cutsa na prazan stomak

09:00- Dorucak : 4 pecena jaja ( ili kuvana) - 4 belanca i 2 zumanca uz to uzmi npr ako imas omega3 tablete i vitaminc C od 250mg bi bio pozeljan = to je oko 25g P i 15 M - a nekad mozes ovde jesti i 200g ovsenih,zobenih,razenih sa pola merice whey proteina...

10:00- cardio trening ( trcanje na traci 4 km)

12:00- Medju obrok: snit razenog hleba i 150 grama piletine = oko 30g P 12U (ako nemas vremena za to da spremas mozes kupiti neki sendvic sa tunjevinom vec napravljen )

14:00- Rucak: piletina 250g i kupus (ili bilo koje povrce koje volis i koje imas trenutno, naravno piletinu moze zameniti riba primera radi skisa,oslic,losos, amur, sta volis od toga) uz max jedno parce hleba razenog isto ili nekog slicnog crnog

16:30- 9 tableta animal cuts-a

17:00- trening (grudi biceps,ledja triceps,ramena noge- 3 dana pa 1 pauza) + cardio trening (trcanje na traci od 2- 4 km)
PWM: posto ces trenirati ako hoces neke suplemente preporucujem ti whey + dextrozu u vodi naravno

19:30- Međuobrok: pojedi neko voce... mozes generalno sve sada sto je aktuelno ali bi bilo najbolje neko bogato cinkom i belancevinama primera radi 2 jabuke i 75g badema

21:00- Večera: Posni sir 250g (e sad ako neces to ili ti je gadnog ukusa mozes uzeti malo nekog povrca)

ishranu sam dobio dok sam trening manje vise sam uklopio...Bio bih zahvalan na svim savetima kako u vezi ishrane tako i u vezi treninga,zanima me da nisam preterao sa cardio treningom? :hitself: dva dana sam u takvom procesu i nemam problema preteranih da ga izdrzim za sada...

nadam se da nisam pogresio mesto za post posto nisam bas bio siguran gde da ga stavim :)
hvala unapred  :)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #1 on: February 03, 2010, 04:57:29 PM »
Mislim da bi trebalo da trchish ujutru na prazan stomak jer tako odmah topish masne naslage (buduci da ne morash prvo "izbacivati" glikogen)...


To u 19:30 nikako ne moze biti voce, voce = fruktoza, fruktoza = secer, secer = salo...razumijesh?

Ubaci bolje neko meso, ribu tj. neki kvalitetan izbor bjelanchevina...nemoj racunati bjelanchevine iz voce, ne znam ko ti je to dao, pogotvo sto se bademi rachunaju kao izvor masti, a ne bjelanchevina...

Takodje bih ti preporuchi da ti izbor UH (ugljenih hidrata) ne bude hljeb, pogotovo ne onaj sto kupujesh, dok ako pravish domaci (tj. ako znash od cega je) moze nekad i proci...mnogo bolji izbor UH  su recimo ovsene pahuljice, pirinach ili krompir...

Ja takodje ne koristim posni sir jer ima laktozu u sebi (ne koristim kad sam na dijeti), sad ne znam da li ostali koriste ellu dok su na dijeti...neki da, neki ne...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline ladlam

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #2 on: February 03, 2010, 05:11:23 PM »
ok kapiram za trcanje,u prevodu da pomerim trcanje na 9 pa posle toga dorucak...i za voce mi je poprilicno jasno mada moram da vidim koje belancevine da uzmem posto mi se nazalost sardina uvek vraca pa mi je problem za popodnevni trening a nisam bas kulinarski obdaren da sprema ribu posto zivim sam :)
da li to onda vazi i za jogurt cak i onaj fit od 0%?? cuo sam negde da je jogurt kao prirodni sagorevac mada ne znam ima li tu istine :)





Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #3 on: February 03, 2010, 06:38:22 PM »
Jogurt ima mlijechni secer - laktozu u sebi...zvekni recimo opet piletinu ili junetinu ili govedinu ili tunjevinu, imash milion kvalitetnih izvora proteina....
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline ladlam

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #4 on: February 03, 2010, 08:03:16 PM »
hvala na savetu :)

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #5 on: February 04, 2010, 02:46:49 PM »
@tenssa

Ne koristis Ellu jer ti smeta laktoza ili zbog njenog prisustva u njoj? Ovo pitam posto 100g tog sira ima 0.5% masti i 12 grama proteina pa sam se malo zbunio, da nema jos necega u njemu sto nije napisano (koliko god da je glupo, da npr laktoza ne ulazi u tih 0.5% nego je da je prisutna na neki drugi nacin)?

Pozz

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #6 on: February 04, 2010, 03:43:37 PM »
Pa ne koristim jer je laktoza prosti UH, secer znachi, a secere na dijeti ne unosim osim u PWM (neko moje nepisano pravilo)...doduse nece mnogo ni smeteti, znam ih dosta sto su pisali da jedu ellu na dijeti, ali ja recimo uzmem oslica sada kao zadnji obrok...

Ako vec zelish ellu najbolje bi bilo recimo 15-200 gr. elle i 100 gr nekog mesa npr. piletine ili crveno neko meso...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline IGI900

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 131
  • Gender: Male
    • http://www.realx3mforum.com/
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #7 on: February 04, 2010, 06:23:06 PM »
Ja sam na carb rotation dijeti jeo posni sir, max. 200g i bio sam pre zadovoljan rezultatima.
Posni sir se jedino ne jede na ketogenoj dijeti.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #8 on: February 04, 2010, 11:00:44 PM »
Odlichno onda, eto i primjera... :yes: :yes:

Znachi "ajmo_opet" slobodno koristi ellu u zadnjem obroku.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: pomoc,kako da uklopim trening i ishranu uz animal cuts
« Reply #9 on: February 05, 2010, 11:09:35 AM »
 :notworthy02: :notworthy02:

Kazem ja da cu odgovore na sva pitanja naci ovde  :lol:






zakljucano zbog neaktivnosti
ukoliko bude bilo potrebe da se tema nastavi nemojte otvarati novu nego kontaktirajte admina ili bilo kog moderatora
« Last Edit: April 18, 2010, 10:50:01 AM by Und3i2c0v3i2 »