EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potrebna pomoc imam viska 8 kg  (Read 8512 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Plavi Kamen

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« on: May 07, 2007, 08:57:24 AM »
Potrebna mi je pomoc od strucnog osoblja ovde, postavila sam ovo pitanje i na SC ali mi se niko nije javio, pa resih da probam i ovde a i ostacu radi izuzetnih saveta :)
Moj problem je sledeci: preko ovih dugih zimskih meseci ugojila sam se 8 kg (otisla sam sa 63 na 71). Posto sam student i nemam para da platim trenera, da li bi mi iko ovde mogao pomoci oko nekog programa jer zelim da pocnem da intenzivno vezbam u teretani a ne znam odakle da krenem i sa kondicionim vezbama i sa tegovima (koliko cesto u nedelji i koliko dugo svaki dan). Visoka sam 173 cm i tezina mi je dosta ravnomerno rasporedjena tako da je svaki deo tela podjednako problematican. Sto se tice samog nacina ishrane, moj problem nije u nekvalitetnoj ishrani, nego u kolicini jela, neredovni i kasni obroci i nacin jela (jedem ispred televizora i imam veliki problem da se oslobodim te uzasne navike)

Hvala Unapred :)
« Last Edit: May 07, 2007, 09:03:22 AM by Lazic »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #1 on: May 07, 2007, 09:00:57 AM »
Pozdrav i dobro dosla..
Naravno da cemo pomoci ,koliko se to moze.Najvise ti sama mozes da uradis ali moras da postujes neka pravila..Sto ih vise postujes, bolje ces da napredujes.

sada mi treba tvoj jelovnik, jer se neke navike tesko menjaju, zatim kako organizujes dan sto se tice obaveza i kako i gde bi trenirala..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg:Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #2 on: May 07, 2007, 09:11:42 AM »
Dobro dosla "Plavi kamenu"  :) :blowkiss:
Ovde se uvek neko oglasi, minuti su u pitanju ! :)
Cesti su slucajevi da ljudi nabace kilazu preko zime ali je odlicno kad postanu svesni toga i krenu sa vezbanjem da bi povratili i odrzali staru liniju!
Ukoliko budes slusala nas trener ti nije potreban, ono sto ti je potrebno je da budes iskrena prema sebi da ne varas sa hranom i treninzima i sve je doci na svoje.
Sto se tice vezbanja, dovoljno ti je 3-4x nedeljno po 60-90 minuta.
Pogledaj OVU temu, devojka je takodje student pa smo nasli neko resenje! :)
Sto se tice treninga pogledaj OVO, tu imas gotovo sve.

Visoka sam 173 cm i tezina mi je dosta ravnomerno rasporedjena tako da je svaki deo tela podjednako problematican.

Ono sto trebas da znas je da ne mozes selektivno ni da dobijas na kilazi niti da je je gubis...vezbama i ishranom utices na sve!
Na sta ces da stavljas akcentant to je vez druga stvar.

Sto se tice ishrane, u ovoj temi - prvoj koju sam ti linkovala imas sve, pocev od toga koje namirnice treba da ubacis, koje da izbacis, kao i kako da ih kombinujes!

Prvo iscitaj to pa idemo dalje ! :)

Uzivaj sa nama!  :blowkiss:
« Last Edit: May 07, 2007, 11:39:29 AM by Lazic »

Offline Plavi Kamen

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #3 on: May 08, 2007, 06:52:58 AM »
Tikice puno ti hvala za link sa vezbamam ovo je odlicno i sve objasnjava korak po korak, tako da cu s time da pocnem. Sto se tice ishrane, to ce vec malo da bude problematicno jer moj nacin ishrane je vec veoma slican (nazalost ne i kolicinski), ali posle ovog citanja imam osecaj da je moj problem sa tezinom prouzrokovan vise zbog slabog kretanja nego ishrane, mada i u ishrani morma da pocnem da pravim neke promene. Sad dolazi sledeci problem...strah od teretane, jer nazaolst nemam nikog da ide sa mnom, znaci moram da pocnem sama na svoje:(
U svakom slucaju javicu kako ide 

Offline Plavi Kamen

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #4 on: May 08, 2007, 06:58:41 AM »
O da umalo da zaboravim, kolike tezine da koristim za ove vezbe posto sam sklona dobijanju misica, a vise bi volela samo torinanje i posto sam pocetnik i da li trebaju jos neke kondicione vezbe pored onih 10 minuta pre svakog treninga

Offline Plavi Kamen

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #5 on: May 08, 2007, 07:48:36 AM »
ovo su moja klasicna dva dana posto ciklus ide uvek u dva dana
najbolje koliko se secam za juce
dorucak je bio banana i helb iz tostera sa kasiciom margarina, (oko podne), onda rucak je bio jedno jaje sa virslom peceno na malo ulja (jako malo posto imam teflonku) ajvar i tanka snjita hleba i za veceru mandarine.
Uz to sma pila puno kafe nezasladjene i neke vocne bombone (jedno 5-6).
I bukvalno sam umirala od gladi tako da sma se danas prejela i sad se osecam odvratno
Danas sam jela (a to je inace kako jedem kad ne pazim)
Dorucak jedno jaje peceno ajvar i snjita hleba, rucak parce mesa (sa raznja) malo hleba i kiseli krastavci, a onda sam za veceru zakrasila, pet kolaca, dve fasirane snicle dva parceta hleba, banana, mandarina, zelena salata, majonez, kecap, i dva tanjura supe od paradajza.
I tako se stalno ponavlja jedan dan pazim i umirem od g;adi po noci, drugi dan izdrzim do ovece i onda se uvece prejedem
A fizicka aktivnost minimalna


Offline Plavi Kamen

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #6 on: May 08, 2007, 07:57:47 AM »
Evo jos da dovrsim
Sto se tice mojih obaveza, terutno ih nemam previse, tako da mogu dan da organizujem i da vezbam kad god je najbolje (po tome mogu da ravnam sve druge obaveze). Imam problem sa ustajanjem i kasnim odlazkom u krevet, i volela bi i to da promenim. Vezbala bi u teretani, mada cu najverovatnije to morati sama jer ne verume da cu imati ikog i to mi se bas ne svidja, ali ako postoji efikasnija opcija od teretane, moze i to (mozda neki sport), ili razne kombinacije

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #7 on: May 08, 2007, 08:04:37 AM »
hehe pa ovo je mnogo lose..posto verujem da je tebi odricanje nekih stvari mnogo tesko pada, predlazem ti da krenes postepeno..
ove nedelje ces imati zadatak da jedan dva obroka imas kako treba a 2 kako si navikla..
za pocetak dorucak i vecera.
za dorucak ces jesti ili 3-4 kuvana jaja sa parcetom crnog hleba i soljom bezmasnog jogurta
ili 60 gr nekih pahuljica, najbolje ovesne natopljene u jogurtu + 2 jaja(samo 1 zumance)
ili 2 tosta sa nekim dzemom za dijabeticare i solja bezmasnog mleka

za veceru ili belo meso ili tunjevinu sa posnim sirom..
znaci cilj nam je da imas dva obroka kako treba ako sam uspes da se nateras vise super..
znaci meso kuvas,peces ili przis na teflonu bez ulja i masti mozes malo da ga solis..
znaci necu nista da ti pisem kako i sta sto se tice klope prvo da odbacis neke lose navike..

kardio neki improvizovani, mozes da radis i kod kuce..samo zavisi sta mozes da nabavis od rikvizita.takodje vezbanje u prirodi je idealno za skidanje kilograma kroz setnju ili trcanje..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Plavi Kamen

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #8 on: May 08, 2007, 08:18:27 AM »
Reci mi u koliko sati bi trebala da jedem otprilike (posto mi se cesto desava da zbog neorganizovanosti imam samo dva obroka koji traju po sat vremena-znaci ogromna kolicina hrane)
I imam jos jedan problem (heheh ovo je strasno). Zivim u Kanadi, i ovde je sva hrana genetski modifikovana, i am koliko da se trudim da jedem sve pripremljeno od sirovih namirnica, npr. mleko, jajai meso, su genetski modiifikovani, pa se bojim da bi mozda ova cetiri jajeta bila ko osam u yu hheheheh (po kaloricnoj vrednosti)

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc imam viska 8 kg
« Reply #9 on: May 08, 2007, 08:24:14 AM »
@plavi kamen
polako i kad promenis jelovnik kako su ti predlozili lazic i tikica,navices se na to i nece biti gladi.
Veruj mi,i ja sam bila gladna uvece,pa skocim u kuhinju,jedem svasta sta ima u frizideru,ali sam pre sklonila sve zabranjene namirnice,izdrzala sam se na jelovnik sto mi je dao lazic,na kraju sam uspela da skidam 3kg, :yahoo:
Uspeces!

@lazic
pitam zasto mora biti jaja posle ovs.pahuljica?! dal mogu bez jaja?
preterala sam sa jajima,svaki dan sam jela jaja,pa sam iziritirala stomak jajima,od toga sam povracala...ne odgovara mi,jaka su bez obzira dal jedem samo belance ili celo jaje.....
pitam dal mogu bez jaja,ha? nema jaja u jelovniku?

u svetu postoji JEDNO CARSTVO!