EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...  (Read 16084 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Micika88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« on: February 07, 2010, 09:25:43 PM »
Cao! Zovem se Milena i ukljucila sam se na forum exyu-fitness jer me je pomalo deprimirala jedna cinjenica od jutros.
Naime, ja sam pre sest godina prestala da treniram tenis koji sam igrala 8 punih godina po 2x nedeljno.
Danas ja imam 21 godinu, visoka sam 181cm i teska "bila" 71 kg juce. Krenula sam u najblizu teretanu na kardio program (da radim sama, mnogo mi je skupo da placam trenera) jer hocu da se otarasim onog pojascica oko stomaka i struka koji mi se stvorio od nekretanja i preteranog sedenja. Studiram arhitekturu i to zahteva mnogo sedenja pred komjuterom. Predavanja su nam krajnje debilno rasporedjena jer je fakultet jako mali, pa se nekad dogodi da sam primorana da ostanem i po ceo dan na fakultetu (oko 10h) sto znaci da ja ceo taj dan moram da se hranim krajnje nezdravo. Upravo sam iz tih razloga resila da krenem u teretanu, da bih pocela da se krecem. Ovaj kardio program moze da se koristi samo 3x nedeljno po 1h (maksimalni broj treninga je 12 mesecno). Resila sam da to budu ponedeljak, sreda i petak. Cula da je kros-trenazer iliti elipticni trenazer jako dobar i onda sam krenula na njega. Ukljucim program fatburn i picim po 20 minuta sa pauzama od po 30 sekundi izmedju cisto da popijem vode malo. Bila sam dosad samo 3x, ove nedelje cu opet 3x (sto ce reci da sam trenutno ispunila 1/4 mesecnog odlaska u teretanu nedeljno).
U toku tih 20 minuta, ja potrosim oko 120 kcal, preznojim se kao luda, ali mi prija. Jedino pri kraju treninga osecam da mi malcice trnu stopala, ali nema veze, izdrzim, nije strasno. I sto je bitno, posle nedelju dana, ja se osecam nekako lagano i pokretljivije nego ranije... Ne umem da objasnim zasto, ali jednostavno, nista mi vise nije tesko, imam utisak da mi je zaista daleko lakse da koordinisem telom i da je ono u neku ruku postalo lakse...
Jutros sam stala na vagu u kuci (koja doduse nije digitalna, pa ume i da omane, ali...) i shvatila sam da imam 72 kg. KAKO?! Sta ne radim kako valja? Gledam da se hranim sto zdravije, da unosim do 2300 kcal dnevno, ali kako sad imam 72kg? Izbacila sam slatko, unosim i dalje po 2l vode na dan, gledam da jedem manje obroke ali ucestalije... Nije mi jasno. Decko koji je isto isao u teretanu ranije, ali ne na kardio nego ono dizanje tegova, i tako neko mrsavljenje me tesi da je to sasvim normalno u prvih mesec dana i da ce posle da krene samo da silaze kilogrami i da mi se nestaje to pojasche polako. Meni je sad ravniji stomak malo od onoga kako je bio pre pocetka teretane, ali mi nije jasno kako sam se popela 1kg. Pritom, nemam neku upalu misica (malo me bole butine, oni jastucici na ledjima i deo ka donjem stomaku, ali malo) od elipticnog trenazera (ne znam je li ovo bitno)...
Posto sam platila vec ovaj "kardio tretman", da li bi neko mogao da mi objasni sta ja to radim pogresno. Ako je u pitanju ishrana, da li bi mogao da mi napise kako bi ja to trebalo da se hranim da bih skinula taj pojascic oko stomaka. Nemojte me pogresno shvatiti, nisam ja debela, meni samo smeta sto je on tu i sto je labav, hocu da se skine i zategne. Malo me je sramota pred deckom (iako on kaze da obozava taj moj stomacic) kad odemo na more i kad mi se onako trese dok hodam :'(
Bilo kakva pomoc bi mi dobrodosla... I da, ne znam da li je to bitno, ali ja uvek lezem oko 23.ooh, 23.3oh i ustajem oko o7.ooh, o7.3oh. Tako sam navikla zbog studija i to mi odgovara sasvim.
Hvala unapred!
 

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #1 on: February 07, 2010, 09:37:57 PM »
da li imas mogucnost da tu radis sa tegovima?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Micika88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #2 on: February 07, 2010, 09:49:41 PM »
Imam, ali bih morala prvo da uradim ovaj kardio program, jer on podrazumeva samo trake za trcanje, kros-trenazer i bicikle... Znaci, tek kada ispunim svih 12 treninga, odnosno preostalih 9 sa ovog kardio programa, onda bih verovatno mogla da platim neki drugi trening. Ne znam, moram da pitam...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #3 on: February 07, 2010, 10:01:36 PM »
proveri sutra, ako imas da ti napisem kako da radis, ako nemas da ti napravimo neki bodyweigth trening i to oko treninga si resila
uradi sledece stvari:
1.slikaj se onako kako si videla na primerima, cuvaj to za poredjenje
2.izmeri trenutnu telesnu tezinu , npr u ponedeljak ujutru, kao i obime za
grudi, stomak, kukove, butine, list,nadlaktica, medi gde je najsire..
to su neke sitnice a klopu, ona je najvaznija i njoj cemo posvetiti celu temu :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Micika88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #4 on: February 07, 2010, 10:07:31 PM »
Grudi? O ne... Ako njih skinem, bicu daskara... Ionako su jad i beda :nonono:
Dobro, uradicu to...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #5 on: February 07, 2010, 10:25:57 PM »
ako su salo..tu nema pomoci..

onda kod kuce radi onim danima kada ne radis kardio

sklekovi na kolenima(zenski sklekovi)
iskorak
cucanj
trbusnjaci

ovo radi po 2 serije od 8-15 pon

ako mozes napuni flase od 1.5 l vodom pa cemo improvizovati tegice.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #6 on: February 07, 2010, 10:44:20 PM »
Nema razloga za paniku... :yes:  kilogrami nisu merodavni...moguce da si malo povukla vodu...ako trebas da dobijes...ako si jela nesto slano,ako si jela UH prethodni dan ...i sl.  :)...
masa je mama   :lol:

Offline Micika88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #7 on: February 08, 2010, 10:07:30 AM »
E izbedaci me sad sa grudima... Mada kad sam ranije mrsavila, one su ostajale uvek iste. Videcemo!

Evo izmerila sam obime:
obim grudi - 93cm
obim ispod grudi - 88cm
obim stomaka - 87cm
obim butine - 56,5cm
obim nadlaktice - 26,5cm
obim lista - 36cm.
Trenutna telesna tezina - 71kg (merena jutros na prazan stomak)
Visina 181cm, godine 21.

Mogu da napunim flase, nije problem... Mogu i da pitam decka ako on ima neke tegice da pozajmi, mama ima neke jadne od po 400gr.
Raspitala sam se u teretani da li mogu od sledeceg meseca da idem na neki drugi program i rekli su mi da mogu.

Kako radim cucanj? Drzim flase s vodom u rukama koje su povijene u laktovima (kao da guram flase nagore)... Imas li neku sliku?
Trbusnjake da radim tako sto se ne spustam skroz dole niti idem skroz gore, je l' tako?

I sta da radim sa ishranom?

Offline Micika88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #8 on: February 08, 2010, 12:57:21 PM »
Za dorucak (09.30h) sam pojela 100gr Fitness muslija od Nestle-a sa jedva mleka (cisto da navlazi musli) i popila 250ml jogurta Balans od 1% mlecne masti, posle tri sata sam pojela 250gr sekelj gulasa u kome je bilo samo jedno parce 2x2x3 cm3 svinjskog mesa, ostalo je sam kupus... Dalje cu da pisem sta sam jela u toku dana, cisto da imate u vidu kako izgleda moj jelovnik (mada tu svega ima u jako umerenim kolicinama)... Popila sam 8dl vode zasad!
Veceras idem na rodjendan kod druga  :hitself:! Da li smem da pojedem jedno malo parce torte? Ostalo necu da jedem... :help:

Offline Micika88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc oko skidanja pojasa...
« Reply #9 on: February 08, 2010, 12:59:07 PM »
I da, zaboravila sam da pomenem - vec 4 dana ne pijem neskafu izmedju dorucka i rucka sto je ranije bio obicaj... A inace ne pijem ni u kaficima kad izadjem sa drustvom, nego sam je zamenila cedjenim sokom od pomorandze. Je l' to ok?