EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako prevariti glad?  (Read 14715 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline simka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: Kako prevariti glad?
« Reply #20 on: August 09, 2007, 10:57:26 AM »
Najgore je sto u tim vecernjim satima kad poludim od gladi uzmem nesto da gricnem...parce sira npr.I onda se dohvatim i sunke,ajde malo hleba uz to....i kad vidim da sam zabrljala onda lepo sednem i jedem onako kao da da sam na nekom slavlju (svadba,rodjendan...).Kao,ajde slavi se...sad pa ko zna kad opet...daj da iskoristim to.Posle toga naravno mrzim i sebe i sve oko sebe.Mozda nije lose ideja da muza pretplatim na obroke u obliznjem restoranu a ja da lepo izbacim svu hranu iz kuce.Kad nema hrane-nema ni iskusenja.

Offline Pumpkin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 126
  • Gender: Female
Odg: Kako prevariti glad?
« Reply #21 on: August 09, 2007, 11:32:25 AM »
Pozdrav Simka i od mene...
Ti definitivno malo jedesh...nije ni chudo shto si gladna...ako lezesh oko 4-5 ujutru a poslednji obrok ti je u 19h, to znachi da ti je organizam bez hrane 9-10 sati...pa to je skoro pola dana!!??  :wow: ...verujem da bi svi mi posle toliko sati bez hrane, vola pojeli!  :yes:
Ako ti je lakshe, trebalo bi da jedesh na svaka 3 sata...s tim da posle 17h ne unosish skrobaste UH...znachi, nije poenta u tome da se izgladnjujesh i da posle 19h ne jedesh, nego da ne unosish "gorivo koje ne mozesh da potroshish" tj. skrobaste UH!...kao shto su ti i ostali vec rekli, jedi ribu, meso, posni sir, jaja i vlaknasto...stomak pun, nemash potrebe da zavaravash glad poshto ni nisi gladna a kile spadaju ;)

Offline simka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: Kako prevariti glad?
« Reply #22 on: August 09, 2007, 10:28:29 PM »
Pozdrav Pumkin.Probacu tako,mene inace najvise sekira sto ja tih par sati (od 23h do 4h-nekad 5h) provedem na stolici.Nekako najvise volim da posle obroka odem u setnju (grize me savest ako legnem da se izlezavam),a u nocnim satima nema setnje...dok radim ne ustajem sa kompa.Ali ako rasporedim hranu kako valja onda ne bi trebalo da bude problema.

Offline Pumpkin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 126
  • Gender: Female
Odg: Kako prevariti glad?
« Reply #23 on: August 10, 2007, 02:10:12 PM »
Slobodno ti ruchkaj mesike i salate, necesh se od toga ugojiti chak i ako sedish...i nemoj da te grize savest (osim kad unosish skrobaste UH posle 17h :hitself: )...mislim, to shto se tebi deshava je najgora moguca varijanta...suzdrzavash se, gladujesh, onda puknesh, sednesh i nakrkash se svega onoga shto ne smesh!?   :nonono:

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: Kako prevariti glad?
« Reply #24 on: August 10, 2007, 04:48:42 PM »
Pozdrav Pumkin.Probacu tako,mene inace najvise sekira sto ja tih par sati (od 23h do 4h-nekad 5h) provedem na stolici.Nekako najvise volim da posle obroka odem u setnju (grize me savest ako legnem da se izlezavam),a u nocnim satima nema setnje...dok radim ne ustajem sa kompa.Ali ako rasporedim hranu kako valja onda ne bi trebalo da bude problema.

Da ali, i kad se prejedes u kasne sate, i tada ne ides u setnju. Osim sto bi trebala jesti redovnije, nesto sto je meni pomoglo pre nekih 10ak meseci je citanje nekih knjiga i clanaka o stresnom i emotivnom prezederavanju, uglavnom ja bih jela i onda kad nisam imala potrebu da jedem, a sve to uzrokovano nekim stesom i unutrasnjim nezadovoljstvom. I onda sam naisla na par stvari u tim knjigama gde sam sela i preispitala sebe, sta pogresno radim i zasto, i shvatila da ja ustvari najvise jedem kad nesto u mom zivotu krene nizbrdo. I od tog dana ja takvih problema vise nemam, jer hrana ti se u jednom trenutku moze ciniti kao da ti pomaze da prebrodis tezak projekat na poslu ili tako nesto, ali ustvari, jedino sto ti hrana daje je osecaj sitosti, visak kila, i jos vecu depresiju kad to saznas. Mozda bi ti pomoglo da procitas malo o tom stresnom prezderavanju i kako ga se resiti, naravno ako mislis da je to slican slucaj i kod tebe.
"Power wears out those who do not have it!"

Offline simka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: Kako prevariti glad?
« Reply #25 on: August 12, 2007, 06:13:31 PM »
Kod mene stres i nezadovoljstvo cini upravo obrunuto.Tada mi se hrana gadi i ne mogu da pojedem ni zalogaj danima.Kad god sam imala neki problem skinula sam kilograme ko od sale.Moja sestra jede,za razliku od mene,kada je nezadovoljna,tako da sam delimicno upoznata sa tim problemom.Ja uparvo suprotno...problemi kod mene izazivaju izostanak apetita.



zakljucano zbog neaktivnosti
ukoliko bude bilo potrebe da se tema nastavi nemojte otvarati novu nego kontaktirajte admina ili bilo kog moderatora
« Last Edit: April 14, 2010, 10:51:52 PM by Und3i2c0v3i2 »