EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Skinuti 15+ kilograma...  (Read 28877 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DearAna

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Skinuti 15+ kilograma...
« on: June 27, 2007, 02:18:14 PM »
Cao dragi moji.
Citam vas ovih dana i odusevljava me vasa spremnost da pomognete nama debeljucama i ostalima koji bi da porade na sopstvenom zdravlju ili izgledu.
Moj problem je sledeci:
Imam 39 god. 82 kg., visoka 175 cm. Obime ne znam, nemam onaj metar za merenje ali i to cu nabaviti ako treba.
Moj cilj bi bio 65 kg.
Sportom se nikada nisam bavila sto znaci kondicija 0. Od sprava kod kuce imam elliptical trainer koji mogu da koristim u neogranicenim kolicinama. Jedino sto nemam snage i kondicije za to  :dunno:. Imam i psa kojeg moram (uzivam u setnjama) da prosetam. Cesto propustim jutro zbog obaveza ali uvece sigurno. Inace sam ujutru kao zombi. Treba mi po dva sata da se razbudim i saberem gde se nalazim i to mi je najgori deo dana. Energija mi je inace slabija strana ali jutro mi je najgore. Cini mi se da uvece, kada padam od umora i jako mi se spava, imam vise energije nego ujutru. Verovatno je moja katastrofalna ishrana razlog za to. Plus pusim. Jednom sam pokusala da prestanem. Tresla sam se kao najgori narkoman i za 10 dana dobila 5 kg. Ne preterujem.
Dakle za pocetak mogu da kolistim elliptical trainer i da se setam dok ne steknem kondiciju. Za teretanu nisam. Nemam mogucnosti da je koristim ali kasnije kad se malo povratim u normalu mogu da zapocnem eventualno neke vezbe kod kuce. Kupicu i tegove ako je potrebno.
Pitanje:
Kako bi bilo najbolje da koristim ovu moju napravu za pocetak i kako da se hranim? Citala sam razne topike i pokusala da shvatim kako ishrana treba da izgleda ali meni je to totalno nejasno. Ako vam nije tesko da mi napisete kako bukvalno (sta jesti za dorucak, rucak, veceru itd.) treba da se hranim za nedelju dana. Znaci jelovnik mi treba i koliko je to u proteinima, uh, i ostalim sastojcima. Ja bih taj jelovnik od nedelju dana ponavljala dok mi ne postane jasno o cemu se radi  :innocent:
Hemije se bojim i ne zelim da je koristim (citala sam da neki ljudi koriste fat burners). Proteini, minerali i vitamini su mi OK.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #1 on: June 27, 2007, 02:32:58 PM »
Welcome Draga Ana :)
Vazno je pokrenuti se :)
Bilo bi lepo da nabavis metar jer je on pravi pokazatelj a ne vaga !

Vidim konndicija ti je 0, pa bi bilo najbolje da pocnes sa setnjom i brzim hodanjem na sledeci nacin...

3 minuta ides lagano
15 sekundi kao brzo hodanje

1 min normalno
30 sek brzo hodanje

1,5 min normalno
1 min brzo hodanje

2 minuta normalno
1 minut brzo hodanje

2 minuta normalno
1 min brzo hodanje

2 min normalno
1 minut brzo

3 minuta normalno

istezanje..

svaki sledeci 2 ili treci „trening” put dodas samo po jedan
set
2 min normalno
1 min brzo hodanje..


Ides sa ovim jedno 10-15 dana, pa kasnije kad malo steknes kondiciju pisemo program za elipticni ! :)


Evo ti primer jednog jelovnika..pa se vodi njime  wink3


1 obrok.

30 gr ovesnih + bezmasni jogurt(ovde odredi koliko ti treba da potopis i pojedes mislim da je dosta 200 gr)
3 kuvana ili przena belanca
________________
oko 15 gr proteina i 25 gr UH

2.obrok
(ovo moze da bude i sendvich)
100 gr mesa i vlaknasto salata ili brokoli
1 parce crnog hleba
________________
oko 22 gr proteina i oko 15 gr UH

3. obrok

200 gr krompira ili 80 gr pirinca
100 gr mesa(oslic)
________________
oko 25 gr proteina i oko 40gr/56 gr UH

OVDE RACUNAM DA JE OKO 16H I TU NEMA VISE UNOSA SKROBASTIH

4. obrok
neko vlanasto povrce...

5.obrok
100gr mesa i zelena salata
____________
oko 22 gr proteina

6. obrok

1/2 tunjevine
posle 10-ak minuta nadjes ella sir probaj 50 gr.
____________
oko 25 gr proteina

uz sve ovo pijes oko 2 l vode i mozes 1-2 vocke..


Hemija ti ne treba, a ako ne mozes da ispunis dnevne potrebe proteina mogla bi da kupis neki dodatak.
Kupi C vit od 1000mg.


Ako ima pitanja tu smo naravno za sve sto ti nije jasno  :)

Offline DearAna

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #2 on: June 27, 2007, 03:08:46 PM »
heh, bas i brza i hvala ti  :clap:

Sto se hodanja tice meni je to postala svakodnevna rutina. Kao sto rekoh setam psa i dnevno predjem od 4 do 8 km svaki dan. 8 ako ga setam 2 puta dnevno. Hodam razlicitim tempom. Kuca diktira  :yes: . Kad ugleda zeca imam teske muke da ga zadrzim heheh. Malo sale nije na odmet. Poenta, ja bih da krenem sa programom za elliptical trainer odmah.
Sto se ishrane tice, u nekim ranijim postovima sam citala da treba kombinovati unos uh i proteina itd. pa ako ti nije tesko da mi napises primere za nedelju dana jer sam ja totalan idiot u organizaciji ovakvih stvari. Sto se pridrzavanja tvojih saveta tice bice 100%-tni. Ili ovaj primer dnevnih obroka mogu da koristim svaki dan?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #3 on: June 27, 2007, 03:23:48 PM »
Ovaj primer obroka ti je samo shema :)
Ove namirnice treba da ti budu sastavni deo ishrane:

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana).

Spremas tako sto kuvas ili peces na teflonu/ili u rerni!


Sto se tice skorobastih uh, njih jedes do 17h, a vlaknaste mozes i kasnije! Vazno je da ne kombinujes skrobaste i vlaknaste u jednom obroku npr. krompir i zelenu salatu...


NAPISI NAM KAKO IZGLEDA JEDAN TVOJ DAN..KAKO SE HRANIS!




Offline DearAna

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #4 on: June 27, 2007, 03:47:20 PM »
Ishrana mi je uzas.
Pre podne najcesce i ne jedem (nisam gladna a i nemam zelju). Popijem samo kafu i to instant sa coffe creamer-om. Voce ne jedem. Ne podnosim ga. Lubenicu po nekad a i ona mi se smucila.
Posle dvanaest jedem pomije. HAHAH. Tako je Lazic opisao domacu kuhinju i apsolutno se slazem. Juce sam, konkretno, jela kiseo kupus ribanac sa pirincem. Odnos kupusa i pirinca pola pola. Post je sada i ne jedem meso ali i to cu da prekinem jer ne mogu da se izborim sa kg. Bez obzira sta jedem najcesce jedem to potpune sitosti, tj. ne mogu da se zaustavim. Kao da imam nepopunjivu rupu u stomaku.Cini mi se da ste mi vi (ex-yu fitness) poslednji voz.
Uvece imam napade, to ne mogu drugacije ni da nazovem, za slanim i slatkim neizmenicno (do pre par godina nisam slatkise uopste ni jela, nisam imala potrebu za njima), mnogo vise za slanim i ja tu potrebu najcesce zadovoljavam cipsom (uzas). To mi se desava i kad nije post, znaci i kad unosim proteine.
Vodu slabo pijem jer nikada nisam zedna! U poslednje vreme je pijem na silu jer vidim da bez unosenja odredjenih kolicina vode nema nista. Desava mi se i da zaboravim jer kao sto rekoh zedj skoro nikada ne osecam. Sem kad jedem neku bas jaku hranu sto je za mene retkost.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #5 on: June 27, 2007, 04:35:16 PM »
moj predog je da procitas ovu temu sve ce ti biti jasno kako da krenes u pricu..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline DearAna

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #6 on: June 27, 2007, 05:35:38 PM »
OK,
mnoooooogo jasnije sto se tice prehrane. Ako stignem danas otici cu u nabavku i kupiti sve sto mi treba od hrane.
E sad pitanje:
Kako da izvedem hiit na elliptical trainer-u. Za pocetak. Brzina na traineru nije oznacena u km vec pise rpm. Ne znam sta to znaci.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #7 on: June 27, 2007, 06:04:34 PM »
zagrejes se malo..pa ides npr 2 minuta normalno 2 minuta brze i tako ides za pocetak nekih 15 minuta..svaki trening povecavaj po minut..
kada dodjes do 30-ak minuta onda radi 1:1   15 minuta pa povecavaj po minut svaki drugi trening..kada dodjes do 20-ak minuta onda cemo da kombinujemo serije i duzinu..

Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline DearAna

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #8 on: June 27, 2007, 06:18:04 PM »
OK
dogovoreno  :yes:

Javicu cu se za nekoliko dana da ti detaljno ispricam kako sam se hranila i koliko sam uspela da odvezbam od ovog sto si mi ispricao.

PS Hvala puno na savetima, mnogo mi znace i nadam se da ce mi uspeti. Ja sam vec gotovo digla ruke od same sebe ali mi ova vasa podrska i pozitivni pristup mnogo(procitala sam puno postva i apsolutno ste pozitivni prema svima) znaci i daje mi nadu da ipak nisam gotova.

Offline DearAna

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: Skinuti 15+ kilograma...
« Reply #9 on: June 28, 2007, 06:54:52 PM »
E Cao,
imam jedno pitanjce...
Da li vlaknaste UH treba da ubrajam u kompletan unos UH. Za prvi dan treba da bude 100 UH...