EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina  (Read 9831 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #20 on: September 15, 2009, 12:45:51 PM »
Sme integralne hlebove :)

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #21 on: September 16, 2009, 07:17:36 PM »
Odlicno  :clap:. Ali kad se jede hleb ne sme da se mesa sa drugim skrobom, zar ne?

Offline zanvalzan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #22 on: September 16, 2009, 07:30:25 PM »
Odlicno  :clap:. Ali kad se jede hleb ne sme da se mesa sa drugim skrobom, zar ne?

mnogo je vaznija kolicina hleba i tih drugih namirnica (sto manje hleba to naravno bolje)

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #23 on: September 16, 2009, 07:59:23 PM »
kolicinu cu ja naravno da izracunam, nije problem.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #24 on: September 20, 2009, 02:04:17 PM »
nije ovde problem srediti njegovu ishranu .. ono shto je najveci problem je njegova psiha .. tj integrisati ovu ishranu i trening u njegog svakodnevni zivot ... neko je napisao radikalne promene .. slabije .. npr imali su moji roditelji pokushaje radikalne promene mog zivota ali neshto im nije poshlo za rukom dok ja nisam odluchio da zelim ...

e sada niko ga ne poznaje bolje od vas i to je neshto shto vam mi ne mozemo reci ... da li je bolje postepeno da mu uvodite zdrave navike(prvo srediti kvalitet namirnica pa broj obroka pa redukovati kalorije itditd .. znachi korak po korak ) ili sve odjednom (shto retko rezultira dobro poshto je prevelik pritisak i ljudi brzo odustaju ) ...

takodje faktor je njegovo okruzenje tu mislim na drugare koji mogu da vrshe izuzetno dobar ali i izuzetno losh uticaj na celu ovu prichu ... ako oni jedu 2-3 puta dnevno u mcdonaldsu shta mislite gde ce vash sin da jede ?

mislim da treba da ga edukujete da mu ,,zgadite'' ovaj zivot koji vodi sada da mu predochite koliko zivot moze biti kvalitetniji kada si zdrav i jak .. btw to ne znachi da mora da odustane od nekih starih navika .. ja i dalje provodim xy sati za kompom kao i brdo mojih  drugara koji izgledaju vishe nego dobro shto se ,,obichnih smrtnika tiche '' (ne u odnosu na takmichare :P)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline borislav17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #25 on: September 26, 2009, 04:27:37 PM »
Ja cu samo reci blago njemu sto njegova mama hoce da pomogne. Doduse nije da moji nece da pomognu ali vole da jedu, pa kuvaju i ono sto nije bas zdravo i onda ja kad vidim to ne mogu da odolim da ne sednem to da jedem, a oni kazu sta ce ti biti od tog, uzmi malo, potrosices, imas tek 17 god......
Trebalo bi da ima ceni to sto hocete da pomognete.  :yes:

Offline S.Z.

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 100
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #26 on: September 26, 2009, 10:34:15 PM »
Ne vredi dok ne presece,dok se on sam ne odluci, za dzabe i ako mu sve stavite na tanjir ako on nema volju, kazete da hoce da slusa, ali cim on nije voljan cak ni sam da pita, ne verujem da to moze da ode daleko... Ja sam se licno sam upustio u sve to i odjednom prekinuo skoro sve lose navike, dok mi roditelji nisu pruzali nekakvu podrsku, pa i dan danas mi keva kaze: "daj uzmi bar jedno parce pice molim te"... ja samo hocu da kazem,podrska roditelja jeste veeeliki +, ali mnogo su vece sanse da uspe, ako on sam nadje motiv i sam sebi organizuje zivot, kad jednom to iskreno i stvarno odluci, sredjivanje ishrane ce biti najmanji problem...to je samo moje misljenje, ali bolje i ovako nego nista :)....

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #27 on: September 30, 2009, 08:31:51 AM »
Ljudi su razliciti. Neke je potrebno uputiti, pokazati im smer, kod nekih ni visa sila ne moze da ispravi neke stvari. Generalno on je dobro dete koje hoce da slusa  :). Ne bas 100% ali prilicno. Mojim konstantnim zvakanjem sam uspela da mu predocim buduci problem pa je i prpa po malo delovala.Moram da se pohvalim da na treninge redovno ide. Raduje se tome. I zahvaljujuci godinama i mladom metabolizmu kg. idu dole  :). Ishranu se trudim da prilagodim sto bolje. Ne smem da insistiram da bude bas 100% kao sto je ovde preporuceno jer bi mu brzo dosadilo (i meni bi, moram da priznam). Postepeno dok prvo sport ne udje u krv, pa uz put po malo hrana i tako sve vise i vise.
Sto se vas dragi prijatelji tice: Svi ste ZLATNI!!!


Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #28 on: October 03, 2009, 09:29:41 PM »
Nemoj vise prziti hranu vec npr piletinu, skuvaj i malo proprzi u maslinovom ulju, da dob malo ukus, da mu ne bi dosadila kuvana, pa uopste da nece da je jede.   :)




zakljucano zbog neaktivnosti
ukoliko bude bilo potrebe da se tema nastavi nemojte otvarati novu nego kontaktirajte admina ili bilo kog moderatora
« Last Edit: April 18, 2010, 09:56:51 AM by Und3i2c0v3i2 »