EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Stomak-ogroman problem  (Read 12743 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mario87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Stomak-ogroman problem
« on: January 19, 2010, 04:42:53 PM »
Prvo pozdrav za sve clanove ovog foruma.
A sada moj problen: redovno se bavim sportom ( trcanje i igranje fudbala) ali imam veliki problem sa viskom sala na stomaku. Znaci nikako ne mogu da uspem da skinem to salo sa stomaka.Vodim racuna o ishrani, bavim se sportom kao sto sam rekao ali nista.Citao sam dosta o tome na ovom forumu i dok nisam postao clan ove super zajednice, ali i dalje imam taj veliki problem STOMAK. Citao sam ovde o tome koliko je potrebno unositi kalorija na dan (ono BMR.TDE,BMI...) i to sam se trudio da postujem ali ipak je problem i dalje tu. Sve ostalo je sasvim OK, samo je stomak problem. Da li neko ima neki dobar savet, bio bih mu jako zahvalan? Inace, visok sam 186 i imam 80kg.

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #1 on: January 19, 2010, 05:15:02 PM »
Kako izgleda tvoj jelovnik za 1 dan?...ispisi...koje namirnice i vreme kada ih konzumiras?
Skidanje sala tj. lokalno mrsavljenje je nemoguce...moraces da nastavis sa odgovarajucom ishranom i kardio treningom, takodje bi bilo dobro da imas i treninge sa tezinama...da bi sacuvao misicnu masu i eventualno dobio novu... :)
masa je mama   :lol:

Offline mario87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #2 on: January 19, 2010, 07:05:36 PM »
Kako izgleda tvoj jelovnik za 1 dan?...ispisi...koje namirnice i vreme kada ih konzumiras?
Skidanje sala tj. lokalno mrsavljenje je nemoguce...moraces da nastavis sa odgovarajucom ishranom i kardio treningom, takodje bi bilo dobro da imas i treninge sa tezinama...da bi sacuvao misicnu masu i eventualno dobio novu... :)

Nemam neku posebnu ishranu,jer trenutno radim po smenama (do marta :) ). Ali ovako mi izgleda od prilike jelovnik:
Doruckujem najcesce musli sa manje masnim mlekom od prilike sat vremena nakon ustajanje, a nekad ustajem u 5, nekad u 8, sve zavisi od posla.
Zatim u medjuobroku pojedem jabuku ili pomorandzu.
Za rucak jedem najcesce ribu, zatim belo meso, pirinac... ali sve u umerenim kolicinama
Za veceru ako ogladnim ponovo uzmem neko voce. A i redovno pijem zeleni caj.

Sta bi ste mi vi predlozili sto se tice ishrane?

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #3 on: January 19, 2010, 07:27:29 PM »
malo jedes...
...musli zameni ovsenim, povecaj broj obroka, povecaj unos proteina, nemoj voce uvce...uvece ti je bolje neki nemasni sir...manje vise sve vec postoji na forumu...za tebe vazi kao i za sve ostale koji hoce da smrsaju...
Isitaj ovu temu...u njoj je sve obuhvaceno...
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,8944.0.html
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html
Takodje iscitaj i druge teme...nadji neki jelovnik i prilagodi ga svojim potrebama :)
masa je mama   :lol:

Offline mario87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #4 on: January 19, 2010, 07:31:00 PM »
Hvala puno. Ako se setite jos nekog saveta u medjuvremenu vi napisite, svaka pomoc mi je dobrodosla. :) Pozdrav

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #5 on: January 19, 2010, 07:40:11 PM »
...upuiti se malo...tj. dobro da iscitas...verovatno ce ti onda i samom biti jasno..ali ako opet ima nesto sto te budni, ti pitaj...neko ce ti vec odgovoriti... :)...ali ne pre nego kao sto rekoh dobro ne utvrdis gradivo... :lol:
masa je mama   :lol:

Offline mario87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #6 on: January 20, 2010, 10:51:33 AM »
Za sada sam ustanovio da bi trebalo da dnevno unosim do 2 000 Kcal i 0.8g proteina po 1kg ukupne telesne tezine, kao i da treba unositi dosta vlaknaste hrane i korisnih masti. Malo imam nejasnoca oko ugljenih hidrata. Cim budem imao malo vise slododnog vremena probacu da napravim neki rezim ishrane pa cu postaviti kako bi mi vi rekli vase misljenje, savete i sugestije. Nadam se da cu uz pomoc svih vas uspeti da se resim masnih naslaga oko stomaka a i da ne izgubim misicnu masu. Ne bi bilo lose ni da malo nabacim misicnu masu. :)

Offline mario87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #7 on: January 22, 2010, 09:49:50 AM »
Citao sam na forumu i citao. :) A i citacu jos. :) I sto vise citam neke stvari mi postaju jasnije ili cak i nejasne. Da li bi ovakav jedan dan sto se tice obroka bio u redu?

pre dorucka trcanje (negde oko pola 8)
posle trcanja 100g ovsenih i jogurt ili mleko, oko 9h
zatim oko 12h jedna banana
u 15h za rucak belo meso i parce integralnog hleba
zatim oko 17h malo teretana i posle teretane 5 belanca
i onda oko 19h 100-200g ella sira

Ovde sigurno nesto nije kako treba, a mozda i nista ne valja. :) Ali zato ste vi tu da mi pomognete. Sta mislite o svemu ovome i sta bih trebao promeniti, zadrzati, izbaciti,zameniti...

I jos jedno pitanje, ovaj post koji je napisao Lazic, u onim tabelama koje govore koliko u odredjenoj hrani ima proteinia, ugljenih hidrata i masti... Da li se pod mastima ustvari misli na kCal ili ...

Offline mario87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #8 on: January 22, 2010, 05:07:29 PM »
Koliko vidim niko mi ne zeli pomoci.  :nonono:  Da nisam citao forum OK, ali jesam.

Ako neko ipak hoce da mi pomogne rado cu prihvatiti njegov savet jer mi je jako stalo do toga da izgubim masne naslage oko stomaka ali da ne izgubim na misicnoj masi.

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Stomak-ogroman problem
« Reply #9 on: January 22, 2010, 06:39:04 PM »
Citao sam na forumu i citao. :) A i citacu jos. :) I sto vise citam neke stvari mi postaju jasnije ili cak i nejasne. Da li bi ovakav jedan dan sto se tice obroka bio u redu?

pre dorucka trcanje (negde oko pola 8)
posle trcanja 100g ovsenih i jogurt ili mleko, oko 9h >> fale proteini... jaja recimo
zatim oko 12h jedna banana << ovo nije obrok i banane bi trebalo da izbegavas na defci
u 15h za rucak belo meso i parce integralnog hleba << Ako mozes radije jedi krompir ili rizu izbegavaj hleb
zatim oko 17h malo teretana i posle teretane 5 belanca
i onda oko 19h 100-200g ella sira

Ovde sigurno nesto nije kako treba, a mozda i nista ne valja. :) Ali zato ste vi tu da mi pomognete. Sta mislite o svemu ovome i sta bih trebao promeniti, zadrzati, izbaciti,zameniti...

I jos jedno pitanje, ovaj post koji je napisao Lazic, u onim tabelama koje govore koliko u odredjenoj hrani ima proteinia, ugljenih hidrata i masti... Da li se pod mastima ustvari misli na kCal ili ...