EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Problem za koji nikad čuli :) Višak kila naravno!  (Read 4767 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anela

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Female
Problem za koji nikad čuli :) Višak kila naravno!
« on: March 18, 2008, 02:56:49 PM »
Evo da vas prvo pohvalim kako lipo to sve funkcionira na vašem sajtu
svaka čast

Imate toliko zanimljivih tema a još više pametnih savjeta da mi triba godišnji da sve to proučim detaljno  :)

Pridruzujen se ovom forumu sa mojim problemom...

Visoka san 173 cm, a teška 88 kila!!!!
2 miseca iden u teretanu i vježban sa osobnim trenerom. Trener je sastavija program vježbi i odradi trening sa mnom
od početka do kraja, tako da nema zabušavanja :)

Ide mi jako dobro i imam zavidnu snagu i kondiciju s obzirom koliko imam kila i da sam zadnji put se bavila sportom na faksu.
Jedini porblemcic je što imam veliki puls pa mi to stalno kontrolira. Na nekim aerobnim spravama mi zna skočit i do 180. Iako mi je puls u mirovanju jako visok negdi oko 95-100.

Pretpostavljamo da je puls takav zbog viška težine, ne bavljenja sportom godinama, pušač sam?!?!

U 2 miseca nisam niti kil izgubila točnije dobila sam jedan  :)
Promjene se vide na koži i nisam više mlohava ali kili stoje...

Rat sa kilima vodim 6 godina tj, od kada sam počela radit, a radim uredski posal i sjedim 8 sati a i ponekad i više.
Jeden jedan glavni obrok dnevno...pokušala sam na posal ubacit 1-2 obroka ali nije moguće jer radin sa strankama koje ne mogu izbaciti niti kad mi je pauza za marendu.

U ovom peridu sam jako puno puta mršavila i najgore od svega ponovno se debljala!
Jako dobro znam da moram prehranu izmjenit iz temelja ali to mi je jako teško. Smatram velikim uspjehom što sam upisala i teretanu!
Zadnja dijeta mi je bila UN ali bez obzira šta mi je bila monotona nisam gubila kile jer kao da sam postala imuna na dijete!!!

Kako imam vjenčane 03.05. ove godine tila bi se nekako dovest u red da ličim na nešto volila bi kad bi mi pomogli sa nekim savjetima.

Eto toliko od mene za početak :)

Offline leeloo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 210
  • Gender: Female
Odg: Problem za koji nikad culi :) Visak kila naravno!
« Reply #1 on: March 18, 2008, 03:13:11 PM »
dobro dosla anela! jesi li ti to dalmatinka?  :clap: joj sto volim ribu na leso a tek na gradele...   joj kuhinja vam je najbolja na svetu!
najbolje je da sednes i procitas nekoliko tema na forumu, sve je vec receno. priskocice i neko od moderatora u pomoc.
 jos jednom   :welcomegroup: :welcome:



Offline anela

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Female
Odg: Problem za koji nikad culi :) Visak kila naravno!
« Reply #2 on: March 18, 2008, 03:18:37 PM »
Fala na dobrodošlici  :)

Da dalmatinka...volim i ja ribice na gradele ali ko se najeo od ribe  ;D

Ima jako puno postova...na coolinarki sam čitala o nekom jelovniku po danima ali ima je raspored proteina i uh i škroba. Lazicev post. Pa pokušavan nać ode malo detaljnije ili primjer tjednog jelovnika..

Reci kao si dobila doli to liniju sa rezultatima mršavljenja?

Offline anela

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Female
Odg: Problem za koji nikad culi :) Visak kila naravno!
« Reply #3 on: March 19, 2008, 01:41:44 PM »
Netko zna nešto više o ovoj dijeti? Možda je proba?


Dijeta 10%

1 TJEDAN (cisti)

1 DAN- SVE POVRCE
-kuhano,sirovo, salate kuhane i sirove,moze i krumpir salata ili grah salata,apsolutno sve,zacinjeno bilo kojim zacinom i s maslinovim uljem.

2 DAN-SVE KUHANO MESO
-mogu i naresci,hrenovke,kobasice,spek,sunka,prsut,riba,sve samo da nije peceno na ulju.

3 DAN-RIZA I ZGANCI
-riza i zganci samo s vegetom i mozes zaciniti s malo maslinova ulja

4 DAN- MLIJECNI DAN
-SVE- apsolutno sve vrste sireva i jogurta,ali cistih bez voca ili povrca, mlijeko,vrhnje i dr.

5 DAN- JAJCANI DAN
-jaja pecena,kuhana, bilo kakva sa zacinima i maslinovim uljem

6 DAN- VOCNI DAN
-frisko voce,kuhano voce BEZ SOKA (kompot bez secera), konzerve voca-bez soka, suseno voce (orasi i drugo)

7 DAN-MESNI DAN
-kakvo meso hoces,smo ne pohano,ako ne zelis meso moze i riba.


2 TJEDAN (mjesani)
1 DAN-POVRCE I KUHANO MESO
-ne mjesaj s mahunarkama,rizom i krumpirom,sve ostalo moze (moze i riba umjesto mesa i peceno samo nikako pohano)

2 DAN-MESO I POVRCE
-kao i prvi dan,ako neces meso moze i riba.
- na koji god nacin hoces


3. DAN- RIŽA SA POVRĆEM


4 DAN-MLIJECNI DAN, SALATE,VOCE I JAJA

5 DAN-JAJCANI DAN,SALATE,VOCE I JOGURTI

6 DAN-VOCNI DAN
-ne mjesaj nista s vocem.

7 DAN-MESNI DAN
-PECENO.....S POVRCEM ali ne mjesaj s mahunarkama,krumpirom ili rizom i ne pohano.



________________________________________________________


3 TJEDAN-isti kao prvi (cisti)


NAPOMENA-jedes u neogranicenim kolicinama,umjesto masti i ulja upotrebljavaj maslinovo ulje, hranu smijes soliti,zaciniti s bilo cim ali nema zaprske ni bilo kakvog KRUHA. Pazi da ne mjesas meso s rizom,mahunarkama ni krumpirom.

Ova dijeta je 100% sigurna i u tri tjedna izgubis 10% tjelesne tezine.Nakon treceg tjedna javlja se stagnacija,ali onda nakon nekog vremena opet se strmoglavo mrsavi.
Ako se nastavlja sa dijetom pocinje se naravno od prvog tjedna.

PICE-kava bez secera i mlijeka,nezasladjeni caj (moze natreen) i voda.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Problem za koji nikad culi :) Visak kila naravno!
« Reply #4 on: March 19, 2008, 05:09:47 PM »
pazi ovako..sve razumem ali moras da shvatis jedno..ti se sastojis od misica, svaki misic se sastoji od proteina..

ako ti danas imas potrebu od 50 gr proteina a jedes samo povrce..kako mislis da odrzis svoju trenutnu kolicinu misica(ne bilderskih nego misic koji pokrece skelet)
nema logike da se ovako unistavas
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline anela

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Female
Odg: Problem za koji nikad culi :) Visak kila naravno!
« Reply #5 on: March 20, 2008, 09:08:25 AM »
pazi ovako..sve razumem ali moras da shvatis jedno..ti se sastojis od misica, svaki misic se sastoji od proteina..

ako ti danas imas potrebu od 50 gr proteina a jedes samo povrce..kako mislis da odrzis svoju trenutnu kolicinu misica(ne bilderskih nego misic koji pokrece skelet)
nema logike da se ovako unistavas

Toga me i strah što si napisao. S obzirom da treniram u teretani sigurno bi se onesvistila od iscrpljenosti.
Koji način prehrane ti preporučuješ?

Offline anela

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Female
Odg: Problem za koji nikad culi :) Visak kila naravno!
« Reply #6 on: March 20, 2008, 03:25:01 PM »
sjor Lazic ovo je tvoj post sa coolinarke, stoji za zene od 80 kila, kako to izgleda za zene od 90 kg


zene/devojke koja ima 80 kg i veliki % BF.

Ponedeljak: 110gr proteina +100 gr UH-skrobastih/riza,krompir ili crni hleb
Utorak:110gr proteina +50 gr UH-skobastih
Sreda: 110gr proteina,proteinski dan...dakle..nista UH, samo unosi proteine preko 150 gr i povrca..brokoli..sargarepa..kupus..itd
Cetvrtak:110gr proteina,50 gr UH..
Petak:110gr proteina,100 gr UH...
Subota:110gr proteina, 0%gr UH...samo gomile povrca kao i u sredu
Nedelja:110gr proteina, 0% ugljenih hidrata ali pored proteina pojacan unos masti ..recimo 100- gr..lesnik..badem..orah...

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana)
Znaci ovo je ukupna kolicina proteina i UH.Znate i sami da svaka namirnica na 100 gr materije ima odredjeni sastav vode, proteina, uh, masti i ostalo.
Npr pilece belo meso ima u proseku 22 gr proteina na 100 gr sirove mase, da bi obezbedili dnevnu potrebnu kolicinu proteina potrebno je npr 500 gr mesa.



zakljucano zbog neaktivnosti
ukoliko bude bilo potrebe da se tema nastavi nemojte otvarati novu nego kontaktirajte admina ili bilo kog moderatora

« Last Edit: April 15, 2010, 01:55:43 PM by Und3i2c0v3i2 »