EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Visak u rukama i nogama  (Read 10808 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Andina

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Visak u rukama i nogama
« on: February 06, 2010, 05:17:33 PM »
Pozdrav. Ja sam ovde nova.
Imam jedan problem. Naime, u struku sam mrsava, a u rukama i nogama imam dosta sala. Zelela bih to da dovedem u red, da stanjim ta "kriticna" mesta, jer stvarno sama sebi izgledam neprirodno. Ne znam koje bi vezbe bile pogodne za to, a da se ne "prebildujem". Inace imam krupne kosti pa to ne znam kako bi izgledalo... :bored: Nisam sigurna da li na tim mestima imam i dosta misica, jer ranije sam trenirala karate.
Imam 21 godinu, 166cm i oko 57kg. Hranim se po principu "sve jedem po malo".
Imam jos jedno pitanje, koje ce mozda ispasti glupo...Postoje li neke vezbice kojima bih mogla da nabacim jos koji cm visine? Posto, po genetici ne bih trebala biti ovako niska, u mojoj rodbini niko nije nizi od 170...Mada ipak imam 21 godinu...

Offline IGI900

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 131
  • Gender: Male
    • http://www.realx3mforum.com/
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #1 on: February 06, 2010, 06:03:37 PM »
Dobro dosla na forum :).Prvo moras znati da ne mozes skidati masti  samo na rukama i nogama, jel to tako ne ide, nego kada si na nekoj dijeti onda postepeno skidas masti sa cijeloga tijela,a najproblematicniji dio se bas najteze skida.
Na prvom mjestu je ishrana, a tek onda trening.A na dijeti se bas i mora jesti da ubrzas metabolizam i to 5-6 kvalitetnih obroka tokom dana.Od namirnica koristis pretezito:bijelo meso,ribu,jaja,posni sir,zobene pahuljice,rizu,krumpir,bademe,orahe..., a obavezno izbjegavaj razne secere,npr. cokolade,kolace....
Ovaj mit o tome kako ces se nabildati stavi na stranu, jel to je najveca glupost koja se moze pricati.
A bilo bi dobro ako hoces smrsaviti da imas 3-4puta na tjedan lagani kardio trening na biciklu kojih 20min, a prije toga moze i trenin sa utezima.
Probaj rotirati sa UH kojih 4 nedelje, pa vidi kako napredujes. ;)

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #2 on: February 06, 2010, 06:23:29 PM »
...cisto sumnjam da od karatea moze da se ima neka misicna masa... :innocent:
Da se nabildujes, e pa ne ide to bas tako :nonono:, pogotovo zato sto si zensko...znaci i ta prica ne pije vodu...slobodno vezbaj sa tezinama...
Sredi ishranu, treniraj i ako ispostujes taj deo, bice rezultata sigurno...informisli se na forumu malo o tome... ;)
masa je mama   :lol:

Offline ljubica

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #3 on: February 06, 2010, 09:42:09 PM »
pozdrav svima,
i ja sam nova na forumu.imam slican problem kao Andina, samo sto ja imam malo vise sala u rukama(tacnije oko tricepsa).pricala sam sa drugarima koji posecuju teretanu,i oni mi kazu da ne mogu skinuti to salo sa ruku vezbama.cak mi kazu da ce mi se ruka povecati?molim za vas komentar o ovome.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #4 on: February 06, 2010, 10:48:39 PM »
pozdrav svima,
i ja sam nova na forumu.imam slican problem kao Andina, samo sto ja imam malo vise sala u rukama(tacnije oko tricepsa).pricala sam sa drugarima koji posecuju teretanu,i oni mi kazu da ne mogu skinuti to salo sa ruku vezbama.cak mi kazu da ce mi se ruka povecati?molim za vas komentar o ovome.

pa u tom smislu ne postoji spot reduction .. ali skidanjem sala neshto ce i odatle otici .. ali u svakom sluchaju ako nabachish malo mishica na rukama lepshe ce izgledati .. 

teretana u svakom sluchaju  i regulisana ishrana ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline ela ela

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 64
  • Gender: Female
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #5 on: February 06, 2010, 11:23:52 PM »
Mit br 1)krupne kosti-ne postoje ali zato postoji "krupno"salo oko istih
Mit br 2)prebildavanje-hm-drage dajte recept-ja to hocu svim srcem ali trudim se
i ostacu pre trudna nego sto cu se prebildovati
Molim vas a za vase dobro-bacite ljigave zenske casopise u djubre i pocnite citati forum
i procitano primenjivati na sebi
Za pocetak sve pocinje od kuhinje

Offline Andina

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #6 on: February 07, 2010, 03:14:54 AM »
Hvala svima na odgovorima.  :)
Resila sam da spadnem sa 57kg na 50kg. Jescu vise obroka dnevno da bih ubrzala metabolizam, pri tom cu izbaciti slatkise, brzu hranu, grickalice...Napravicu plan u koje vreme sta da obedujem. Jedino sto mi u tome sad predstavlja problem, je poremeceni bioritam. Prvo njega treba da dovedem u red.
E sad me zanima, da li se moze kvalitetno oslabiti samo poboljsanjem ishrane, bez treninga? Ne bi mi bio problem da treniram (sad se definitivno ne plasim da cu se prebildovati), nego nemam puno kod kuce prostora za vezbanje.

I jos nesto, na vise mesta se pominje rotacija ugljenih hidrata. Sta to tacno znaci?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #7 on: February 07, 2010, 05:18:40 AM »
Jescu vise obroka dnevno da bih ubrzala metabolizam,

 :hitself:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline IGI900

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 131
  • Gender: Male
    • http://www.realx3mforum.com/
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #8 on: February 07, 2010, 07:51:59 AM »
Hvala svima na odgovorima.  :)
Resila sam da spadnem sa 57kg na 50kg. Jescu vise obroka dnevno da bih ubrzala metabolizam, pri tom cu izbaciti slatkise, brzu hranu, grickalice...Napravicu plan u koje vreme sta da obedujem. Jedino sto mi u tome sad predstavlja problem, je poremeceni bioritam. Prvo njega treba da dovedem u red.
E sad me zanima, da li se moze kvalitetno oslabiti samo poboljsanjem ishrane, bez treninga? Ne bi mi bio problem da treniram (sad se definitivno ne plasim da cu se prebildovati), nego nemam puno kod kuce prostora za vezbanje.

I jos nesto, na vise mesta se pominje rotacija ugljenih hidrata. Sta to tacno znaci?

Evo pogledaj ovaj link, pa ce ti sve biti jasno:http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html

Offline ljubica

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Visak u rukama i nogama
« Reply #9 on: February 07, 2010, 09:39:56 AM »
pa u tom smislu ne postoji spot reduction .. ali skidanjem sala neshto ce i odatle otici .. ali u svakom sluchaju ako nabachish malo mishica na rukama lepshe ce izgledati .. 

teretana u svakom sluchaju  i regulisana ishrana ..

slazem se.hvala ti mnogo na odgovoru,pomogao si mi puno.  :yes: