EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina  (Read 10008 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« on: September 04, 2009, 10:40:21 AM »
Evo ovako. Moje dete ima vishak od nekih 10tak kg. Ima 16 god., visok je 192 i ima 103 kg. Nije aktivno dete. Znachi moram da ga nateram da radi. Spreman je da me slusha :), krenuce na rvanje ali to je samo 2 puta nedeljno i to kad ide po podne u shkolu ne moze ni da stigne na trening. Treba mi plan za njegovu ishranu, i to je josh uvek dete u razvoju i rastu pa imajte to na umu. I shta josh da vezba (trchanje ne voli a nisam sigurna ni da bi bilo dobro za njegove zglobove) od vezbica da popunimo ovaj nedostatak u treninzima? Hvala vam mnogo unapred!!! I nemojte se ljutiti ako ne odgovaram jer mi internet i komp nisu dostupni svaki dan...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #1 on: September 04, 2009, 12:13:34 PM »
moras malo detaljnije da napises njegov jedan dan kako provodi, sta voli, sta nevoli od klope..ali ne sta ti mislis da voli, nego kako je pravo stanje  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #2 on: September 07, 2009, 09:40:06 AM »
Dan uglavnom provodi za kompjuterom  :nonono:. Voli da jede pice, lazanje, sveze voce i povrce, i samo dva tri kuvana jela i to uglavnom s krompirom (punjene paprike, musaka, pekarski krompir, pire krompir), voli jogurt, poneku corbu i to iz corbe pojede samo krompir, meso ni slucajno, itd. Meso slabo. Jede s vremena na vreme pljeskavice a na moje veliko isistiranje je poceo da jede prodinstanu govedinu. Katastrofa. Jede pastete za dorucak, virsle (nekad i kao glavno jelo), parizere...

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #3 on: September 07, 2009, 11:01:36 AM »
Nie na meni da kudim i kritikujem,ali dozvoliti mu ovakav nacin ishrane i zivota mi stvarno nije jasan. Nece meso da jede? Pa da je "primoran" sigurno bi ga jeo. Jeste li pokusali da mu objasnite situaciju i moguce posledice od takovg zivota? Ili ste u onoj teoriji,u razvoju je ,izrasce jos pa nece imati problema sa tezinom ? Zasto se ne bavi sportom ( nie bavio od ranije) ? Da li je to pitanje njegovog neinteresovanja ili je nesto drugo u pitanju ( mozda losa finansijska situacija ili nesto drugo) ? Ne moze njegov jelovnik da se zasniva na ovim stvarima sto ste rekli. Verujem da znate,kao i ostale majke koja je kvalitetna hrana a koja smece ... pa meso,riba,jaja,salate su valjda osnov svake ishrane ... kakve lazanje,pize,virsle i da ne nabrajam. Dakle za pocetak je neophodno radikalno menjanje ishrane ,taj trening je ok ... mada trebace tu ubaciti jos malo kretanja (vezbanja).

Treba mi plan za njegovu ishranu, i to je josh uvek dete u razvoju i rastu pa imajte to na umu.

Ovo mi je upalo u oko. Nemojte pogresno shvatiti,ali sta mislite,ako mu neko preporuci dijetu (sto mu ne gine) da nije dobro za njega jer je u razvoju?A ovakav nacin zivota je dobar za njega,jer je u RAZVOJU ? Ok je koristiti te neke prednossti koje sad ima,ali ne treba ici u krajnost. Iskreno sumnjam da mu moze losije od trenutne ishrane i zdravlja,u prevodu,samo moze da mu pomogne.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #4 on: September 07, 2009, 03:08:47 PM »
Naravno, mene je vec panika uhvatila jer je totalno nezdravo sve ovo shto se radi, klinac (moje detence) je tvrd, moracemo sile da primenjujemo, jako smo zabrinuti (pishem u ime svoje i njegovog oca), zato i jesam ovde na vashem sajtu jer poshtujem mishljenja i preporuke mnogih ljudi ovde. Znam da ce mi dati ispravan savet. Moje dete nije od uvek bilo ovakvo ali zadnjih par godina je strashno i ako se neshto ne preduzme bice belaja po mnogim pitanjima. Josh uvek nije kasno.

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #5 on: September 07, 2009, 05:21:21 PM »
Nemoj na nista da ga na silu teras.

Offline bosko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 78
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #6 on: September 07, 2009, 05:56:37 PM »
Prva stvar je da decko sam shvati da je u problemu i da dobrovoljno pristane na promene. Onog trenutka kad mu tegovi i sport uopste udju u krv zavrsili ste pola posla. Posle je samo pitanje vremena kada ce doci rezultati.
No brain, no gain

"Without good shape and definition,muscle mass means nothing" Arnold Schwarzenegger

Offline LARY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 119
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #7 on: September 07, 2009, 07:38:47 PM »
kao prvo i glavno on nije vise  detence(kako ga vi nazivate) on ima 16 god. to je vec 2,3 razred srednje skole jos malo pa ce na fax. on je trebao na ovom forumu da se rapituje o tome o cemu se vi sad raspitujete. kazete vecinu vremena provodi za komp. pretpostavljam da samo igra igrice?

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #8 on: September 07, 2009, 10:02:15 PM »
igrice igra naravno a i u medjuvremenu je postao pravi maher za mnoge stvari u vezi kompa. probali smo mi dobrovoljno ali nije islo. sad smo ga isprepadali na sta ce sve da se svede za nekoliko godina. pristao je i zeli promenu. i u vezi hrane ce da slusa. e sad znam sta je zdravo. ima tu i "dobre" hrane koju on voli. samo to sad treba spakovati u najbolji moguci oblik i zato ste vi tu :) plus malo ce mu biti treninga 2 puta nedeljno i to samo kad ide pre podne u skolu. zato vas pitam za predloge sto se vezbanja tice. trcanje za pocetak nece sigurno.

ps. ja mu tepam ''detence" zato sto je visi od mene za glavu i po :))), kad bude spreman sigurno ce i sam da vas pretrazuje ovde. ali ja moram da postavim putokaze. ne moze drugacije.

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Vishak od 10tak kilograma kod dechaka od 16 godina
« Reply #9 on: September 07, 2009, 10:07:16 PM »
Svaka mu cast kad sam nece nista da pocne. :boxed: