EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako poceti?  (Read 13946 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mrsavi85

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Kako poceti?
« on: June 04, 2007, 03:32:52 AM »
Pozdrav svima na forumu,ovo je ujedno moj prvi post.Imam 21 godinu,visok sam nesto preko 180 cm i tezak 53/4 kg.Hocu da krenem u teretanu,ali nisam siguran da li sam spreman za to jer kao sto vidite odnos visine i tezine je nesrazmeran + nikad se nisam bavio sportom zbog astme.Zanima me ishrana(kada.sta i koliko da jedem kako bih dobio na kilazhi) i neke pocetne vezbe ako su potrebne?
Ishrana je sledeca:
Dorucak:Kornfleks(ne zajebavam)-jedini put u toku dana kad unosim mleko
Rucak:Piletina(kuvana,pecena,pohovana)+krompir
Vecera:2xKifla sa pastetom ili kobasicom
+slatkishi...
Zvuci  :crazy:Naravno ne jedem stalno isto ali se ovo najcesce nalazi na meniju.Da li bi mogli da mi preporucite neke proteine ili nesto sl?
Unapred hvala i izvinite ako sam smorio i ako je post cudan(jako sam umoran).

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kako poceti?
« Reply #1 on: June 04, 2007, 07:28:45 AM »
Pozdrav.
Mozes li da mi napises koje ti aktivnosti imas u toku dana kada ovako malo jedes?
Pa da vidimo da li moze nesto da se napravi..
Koliko su tvoje mogucnosti da imas "jacu"ishranu od ovoga sto si napisao, ako nemas  dobru podlogu u ishrani nece da ti igra neku bitnu ulogu.
Naravno odluka da krenes u teretanu je odlicna, bez obzira da li ces da ides tamo zbog odrzavanje kondicije ili da za neki meseca budes takmicar..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Kako poceti?
« Reply #2 on: June 04, 2007, 07:32:09 AM »
Cao Mrsavi85 :)
Dobro dosao kod nas.. :)
Kaze umoran si pa nije ni cudo...samo mi nije jasno kako se nisi srusio do sad sa tom visinom i kilazom, preterao si malo..  :bored:

Da li je mozda genetika u pitanju?

To sto imas astmu znam koliko je zeznuto jer mi i brat i sestra imaju problem sa tim! znaci prilikom odabira vezbi moras da pazis. E sad, da li je astma kao asta konstantna ili samo kad je prolece kad sve buja , cveta pa imas problema sa disanjem?

Sto se tice ishrane moramo da ti je korigugujemo za pocetak tako sto ces imati vise obroka dnevno, 5-6! A sto se tice suplemenata mozes da ih uzimmas s tim sto moras da znas da oni nisu zamena za obrok vec dodatak ishrani koji moze samo da ti pomogne! A ako ne promenis i ishranu a uzmes proteine to su ti "bacene pare" znaci nista nisi uradio!

Vidim tvoj dorucak, da li je stalno isti? Oo pitanje se odnosi i za rucak i veceru?
Da li imas apetit?

aj prvo odgovori na ovo pa idemo dalje...  ;)

Offline Mrsavi85

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Kako poceti?
« Reply #3 on: June 04, 2007, 03:04:46 PM »
@Lazic-Aktivnosti u toku dana-sedenje,lezanje i shetnja uveche.Ne studiram vec par godina pa po ceo dan nista ne radim.Sto se tiche ishrane spreman sam da jedem na silu jer iovako ne uzivam u jelu,posmatram to kao obavezu :crazy: Krenuo bih u teretanu cisto da se resim depresije.istrosim malo energije, i da kroz koju godinu(ako bog da) napravim nesto od sebe.
@Tikica-Nisam se srusio,cak se moze reci da spadam u "jache" mrsavce(ako toga uopste ima).Genetika  igra ulogu ali nazalost manju jer je otac bio mnogo vishi ali isto mrsaviji.Astmu sam dobio kao beba(sa 8 meseci) i imao sam intenzivne napade sve do punoletstva.Gushi me i u prolece i leto ali manje,uglavnom uzmem lekove i bude ok.Alergican sam na korov,zhivotinjsku dlaku a hrana mislim da ne bi trebalo da predstavlja problem(mozda med).Jedino sto mi josh pada na pamet je to sto sam operisao vodenu kilu kao dete i to bi moglo da predstavlja problem kod dizanja vecih tegova(mada o tome ne moram da brinem posto sam josh uvek |    :)
Dorucak je stalno isti,Nesquik,rucak i vecera to je uglavnom to.Ne jedem voce sem banana,od povrca samo pasulj.Apetit se javlja za razliku od prethodnih godina kada sam bio josh mrsaviji i kada sam ziveo na jednoj cokoladici dnevno pa sam zavrsio tri dana na infuziji.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Kako poceti?
« Reply #4 on: June 04, 2007, 03:24:18 PM »
Taj period kad imas napade moze ti stvarati probleme prilikom treninga ali to ce ti neko drugi objasniti ovde ko ima iskustva sa tim!
Kod tebe moraju da se primene radikalne promene! Kzes da si spreman..
Dorucak samo nesquik?
Kupi ovsene jedi ih sa jogurtom!

Namirnice koje treba da ti budu sastavni deo ishrane su :

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana).

Moras da unosis i skrobaste uh - koji obezbedjuju energiju, kao ii vlaknaste uh - koji regulisu rad creva!
Nemoj da dozvolis da opet zavrsis na infuziji!
Da li uzimas neke tablete za apetit, vitamine, minerale??


Offline Mrsavi85

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Kako poceti?
« Reply #5 on: June 04, 2007, 11:16:19 PM »
Uzimam neki Ekomer(tablete od ajkulinog ulja),c vitamin u shumecjim tabletama.Ranije sam uzimao oligovit,bevipleks itd.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Kako poceti?
« Reply #6 on: June 05, 2007, 01:59:29 AM »
Vitamin C od 1000mg i kompleks vitamina B su u tvom slucaju obavezni!

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Kako poceti?
« Reply #7 on: June 07, 2007, 04:25:45 PM »
evo sad sam video temu tek.  :( 

kako poceti?

evo ovi dobri ljudi su ti vec objasnili. prvo nadjes neki trening koji ti odgovara, poenta je da bude jednostavan i ne mnogo obiman. zatim postavis neki pocetni cilj(npr. 5kg gore) i vidis kako da sve to uklopis u svoj svakodnevni zivot. onda obezbedis adekvatnu hranu i pocnes da jedes, prvo po malo dok se ne adaptira stomak, na velike kolicine, pa dodajes jedan po jedan obrok, pa ih posle malo povecavas. trening u teretani ne bi trebalo da bude duzi od 45 minuta. radis osnovne vezbe, male kilaze dok se ne naviknes na tegove, naucis pokrete, dok se ne naviknu tetive, e onda mozes da postavis neki konkretniji plan i program.
over & out