EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tezine za masu  (Read 9829 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Tezine za masu
« Reply #10 on: February 20, 2007, 11:09:33 AM »
Znam ja to....

Tocnije bi se reklo....kao sta se i vec 100 puta reklo...ne postoje vjezbe za masu, kao ni vjezbe za definiciju.
..postojemozda vezbe koje se vise koriste prilikom rada na defki..kao sto se vezbe na masinama i sajlama..

ali ne postoji broj ponavljanja za definciju i masu..to nikako

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Tezine za masu
« Reply #11 on: February 20, 2007, 11:24:44 AM »
da bi narasli u masi nije nuzno da budes jak, vec je stvar kako misic radi, koliko se oporavlja, koliko se zamori i osteti na treningu, pa je hipertrofija odgovor na takav rad. stvar je u tome da su neke metode bezbednije od drugih. sa velikim tezinam sa vrlo lako moze povrediti, pogotovo ako se ne zna neka granica organizma, samo se tera jos i jos, pakuj kilaze, mikrotraume se gomilaju i onda jednom puf...povreda. sto se tice samih vezbi, osnovne vezbe su zahvalnije za povecanje mase, dok se izolacionim vezbama rade detalji, oblik misica...
over & out

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Tezine za masu
« Reply #12 on: February 20, 2007, 12:32:34 PM »
Da i ja tako mislim! Ali do skoro sam bio ubedjen da je masa samo stvar treninga ono velike tezine manji broj ponavljanja a definicija manje tezine i vise brzih ponavljanja! :basketbal :showoff:
..........STO SE NARAVNO POKAZALO KAO NIKAKVO RESENJE....JER I MASA I DEF SE RADE U KUHINJI A NE NA TAJ NACIN

Skoro sam izvalio da sam ziveo u zabludi  :( :( :(  :yes:!
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Tezine za masu
« Reply #13 on: February 25, 2007, 11:33:11 PM »
ja bih ipak rekao da se masa radi i u teretani i u kuhinji, jer ako broj ponavljanja nije dovoljan, misic se neostecuje toliko, jer je mali rad, kao npr kada se radi sila i malo ponavljanja, jacina raste, masa nista.
over & out

Offline SPAWN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
  • Gender: Male
Odg: Tezine za masu
« Reply #14 on: March 23, 2007, 09:32:06 PM »
ishrana na prvom mestu suplementi na drugom a u teretani koliko mozes a da nebude ispod 8 ponavljanja i rezultati su tu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 :strong:

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Tezine za masu
« Reply #15 on: March 24, 2007, 02:45:28 AM »
Al isto tako dizi jednu te istu tezinu ne znam ja koliko sporo, precizno, ultra tehnicki itd itd...ostajes na ISTOM!!! Dakle kao sto je lazic rekao kad dodjes sa nekom tezinom do 12 recimo, drugi put napravi 8-10 sa 10-15% vecom tezinom ali ne mjenjaj tehniku dakle isto kordinirano i precizno...

Neki smatraju da je jedini nacin da se nabildas da toliko spominjani bench radis sa malim tezinama, zaustavis 2 sekunde sporo, i onda ides prema goro, sto je i dobro uz X fatkora (manja je mogucnost ozljede jako puno, ocuvanje zglobova, neki kemijski spojevi ), recimo meni to nije palilo,umarao sam se a ostajao isti, ja sam vise za Arnolda koji je SPUSTAO polako (jer svi misle da je dizanje najbitnija karika, a nisu svijesni koliko je spustanje bitno a bome i tesko) i explozivnije dizanje (pri tom se ne misli na divljacke pokrete i katapulte) koje se sastoji od napetog misica svo vrijeme sa jednim snaznijim potiskom da mozemo iskontrolirat vecu tezinu vec na toliko spomenutoj tezini i da pri tom dobijemo rezultat onih 2 sekunde zaustavljanja i dizanja...dakle kontrakciju u svakom trenutku...
Kao sto ima vise nacina da se rjesi neki matematicki zadatak pomocu neke druge formule tako je i ovo, ne mora sve da bude jednako...

A kao sto sam vec napisao neka jedan smrtnik ide imitirat masu Jay Cutlera i njegov nacin vjezbanja i broj serija ima da se otanji kao bunar kad je susa...uz one X faktore koje sam nabrojao...mislim da se osnove znaju, a individue moraju da to prilagode, a ako sami ne mogu njihov trener, prijatelj, FORUM...

P.S. Tezina je samo iluzija = sredstvo, zamisli da radis bench, a da ti prije toga stave povez oko ociju, dokle god radis dobro i osjecas pump dobro radis, ako je lagano pojacaj, ali opet da ne znas broj i obrnuto!
« Last Edit: March 24, 2007, 02:46:59 AM by N_E_Z_N_A_L_I_C_A »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Tezine za masu
« Reply #16 on: March 25, 2007, 06:56:44 PM »
misic ne zna da broji. znaci stavili mi 5 ili 50 kila, nije bitno ako je to ono sto radi posao. ja licno ne dodajem po procentima jer nisam toliko napredan, nego po 2,5kg. ako mislite da vam trening nije dovoljno intenzivan, jedno od resenja je da skratite pauzu, pa cete videti kako ista tezina oteza. evo jos jednog saveta koji cesto pominjem...kod vezbi gde se teret potiskuje nemojte ispraviti laktove do kraja u lock out tad je misic pod konstantnom tenzijom. naravno, ovo su saveti za rast misica, ko radi snagu tad se radi malo drugacije.
over & out