EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!  (Read 38109 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« on: May 13, 2007, 03:46:11 PM »
Ljudi,morala sam da obavim ovu temu da moja sestrina drugarica ima inficiran pupak od pirsinga,blesava je! :crazy:
Onda sam cesljala na netu o tome,da ih obavim ovde da Vi imate pamet u glavu! I za vasu decu!

PROBADANJE KOZE MOZE DA BUDE VEOMA OPASNO PO ZDRAVLJE
Infekcija zbog mindjuse
Rizik od prenosenja infektivnih bolesti. - Pre odluke o ukrasavanju tela pirsingom treba konsultovati lekare - alergologe i hirurge:
Sve je vise mladih, i to gotovo dece, koji prateci modu probadaju svoju kozu, ukrasavajuci telo mindjusama i alkama. Stavljaju ih na obrve, obraz, usi, usne, jezik, pupak...

Nakit koji se danas koristi za ukrasavanje tela pravi se od titana, zlata i medicinskog celika. Ipak, lekari upozoravaju da pirsing, moze da bude veoma opasan po zdravlje. Ucestale su lokalne infekcije na mestu tretmana, koje se mogu spreciti brisanjem koze alkoholom pre “uboda”, a ako se vec dese, potrebno je mindjusicu skinuti i poceti lecenje antibioticima. No, mnogo je opasnije sto se pirsingom mogu preneti infektivne bolesti - hepatitis B i C i sida.
Da bi se ovo izbeglo, pirsing treba raditi na sigurnim, proverenim i savrseno cistim mestima, a instrumenti kojima se to radi moraju biti sterilni. Pirsing na jeziku je najopasniji, jer su usta ambijent pogodan za razvoj bakterija.

Sta treba znati o pirsingu?
- Za pirsing moraju da se koriste potpuno sterilni instrumenti, i oni samo za jednu upotrebu.
- Kada se uradi pirsing, svakog jutra i svake veceri potrebno je da se to mesto dezinfikuje hidrogenom. U slucaju da se pojavi crvenilo, namazati ga antibiotskom mascu.
- Ako dodje do lokalne infekcije, odmah izvaditi mindjusicu i pod nadzorom lekara uzimati antibiotike.
- Izbegavati pirsing na jeziku, jer tu ima najvise bakterija.


Ovaj link je prica o modi pirsinga http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9F%D0%B8%D1%80%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B3

ovo je zarazno:
http://www.drhendry.ca/InfoAndLinks/TonguePiercing/Piercing.html
http://www.topvita.info/clanak.asp?id=509
http://www.fitnessvodic.com/fitness/fitness.php?mode=article&id=332&sid=a87b5cb536683117edf22223a12a4997
« Last Edit: May 13, 2007, 04:01:54 PM by medena »
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Dexy_girl

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
  • Glavni mrgud i vetropir
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #1 on: May 15, 2007, 09:29:44 AM »
Ma pirsinzi su tezi za odrzavanje od bilo cega. Mene bas i ne privlace, ali su svakako zahvalniji od tetovaza, prosto mozes da ih se resis kad se zasitis i to im je jedna od vrlina.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #2 on: May 15, 2007, 11:18:54 AM »
Da ali ostaje trajan ožiljak... :thumbdown
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Dexy_girl

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
  • Glavni mrgud i vetropir
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #3 on: May 15, 2007, 01:30:07 PM »
Oziljak u vidu jedne tackice, a zamisli sad koliki oziljak ostaje nakon uklanjanja tetovaze i da tet moras da nosis ceo zivot :)

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #4 on: June 22, 2007, 02:14:58 PM »
Ja sam 2 puta busila pupak, ali mi je koza izbacila mindjusu, izgleda ne prihvata strano telo...Planiram opet cim prodje leto posto kad imas pirsing ne smes to mesto da izlazes suncu i da se kupas u moru, bazenu...3 meseca...Inace svaka osoba razlicito reaguje na pirsing kao sto i svako razlicito reaguje na mindjuse, vrste metala itd. ali to ne znaci da je stetno u svakom slucaju...Slazem se da treba imati strucno lice i sterilisan pribor, iako ni to nije cesto sigurno, ali znam veliki broj osoba kojima nista ne fali...Ima nervnih zavrsetaka i na uvetu pa svi buse usi...Meni su pupak busili u bolnici, hirurg, veflonkom i ne vidim sta je tu toliko strasno...cak na usijma je opasnije jer ima vise nervnih zavrsetaka nego pupak...
Ali sve je to stvar shvatanja...meni se svidja, a i moze da se skine kad hoces, a rana mi je istog trenutka zarasla, nije proslo ni 5 minuta...
Uostalom sve sto radis ima neku dozu opasnosti pa ne mozes bas uvek da razmisljas sta ce se desiti...i da li ce se desiti...jednostavno zivot je nepredvidiv i treba probati sve sto ti se svidja, pa cak i ako to podrazumeva i rizik ponekad...u svakom slucaju opasno po zivot nije...bar pirsing pupka...
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #5 on: June 22, 2007, 03:17:09 PM »
Još kad vidim piercing u muškom pupku  :hitself: :thmbdwn: :bonk: :yuk: :yuk: :yuk: :yuk: :yuk:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #6 on: June 22, 2007, 03:23:19 PM »
Nisam videla nijednog muskarca sa pirsingom, ali mi na devojci to bas lepo i sexi izgleda... :yrthewmn:
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #7 on: June 22, 2007, 03:50:14 PM »
Nisam videla nijednog muskarca sa pirsingom, ali mi na devojci to bas lepo i sexi izgleda... :yrthewmn:
Mybe APO?!  :lol: :lol: :lol: :hitself: :hitself: :hitself:
I to u šarolikim bojicama hahahaha...

Doduše svatko ima svoj đir i način kako da se promovira curama... :dunno:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline tygrica

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #8 on: August 12, 2008, 11:49:06 PM »
Ja uopšte ne smatram da je pirsing pupka tako opasan, ja ga imam i nisam imala nikakvih problema niti komplikacija, bušila sam ga na ljeto i kupala se u moru odmah nakon par dana-tako da je stvarno laz sve te napuhane price da je kriza opasno...
BITNO je samo pravilno ga cistiti, mazati kremom i sprej koristiti i sve ce biti savrseno..zato hrabro ko voli nek izvoli jer nije sve tako CRNO,,,
Lp; :blowkiss:

Offline DoRiCa MaLa

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Odg: OPREZNO SA PIRSINGOM!!!
« Reply #9 on: June 22, 2009, 12:00:08 PM »
ljudiči moi treba mi pomoc! :help:
 ja mislim napravit pirs na pupku al problem je sto je sad ljeto pa ne znam ni koliko treba izbjegavati sunce i ne kupati se ...od nekih cujem 2-3 mj al mie frendica koa se ide uskoro ide pirsat govori da je rijec o tj dana...??  :dunno:
ugl dali boli,koe sve mogu biti komplikacije,dal je moguce da sam na nes alergicna vezano za pirsanje i kako sve to treba odrzavat ?!
cijenim svaku pomoc  :blowkiss: