EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako do velikih listova  (Read 66963 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #10 on: September 30, 2008, 02:21:04 PM »
Ako se osvrnes po teretani primetices da retko ko i radi listove,a isti ti koji ih ne rade posle pricaju kako je listove tesko napraviti...

imas li ti mozda neki savet kako da popravim listove ?  :help:


B1 je dobra stwar.Ja nikad u ziwotu nisam wjezbo listowe(sad cu poceti),zato sto su dowoljno weliki,noge su mi razwijenije nego ruke.Ruku nemogu powecat,mucim se  :bpress :showoff: :weight_li :weight_lift1:

pocni normalno pisati

Offline tri_tacke...

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #11 on: September 30, 2008, 02:43:14 PM »
kako normalno brate??mislis ovo duplo w da nepisem jel?? ;D

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #12 on: September 30, 2008, 02:44:31 PM »
da to mislim

Offline tri_tacke...

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #13 on: September 30, 2008, 02:53:05 PM »
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=1222.0

imas ovdje nesto za misicne partije koje zaostaju kod mene ruke,kod tebe listovi

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #14 on: September 30, 2008, 03:43:48 PM »
@Kosuta:

Arnold je rekao da listove treba opteretiti triput vecom tezinom od svoje telesne, jer su oni vec dovoljno jaki i navikli na telesnu tezinu. Ja kontam da ce rasti i ako ih vezbas kao normalne partije, samo redovno i sa velikim tezinama  :dunno:  Superserije bi mogao da ubacis, one super pogadjaju takve lenje partije kao sto su podlaktice i listovi, ali to govorim iz nekog iskustva sto sam probavao, posto meni nikako nije jasno kako se kombinuju super serije i obicne serije, i cemu koje sluze, moracu otoriti temu da mi neko od iskusnijih pojasni :)
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #15 on: September 30, 2008, 04:44:22 PM »
radio sam i u super serijama, i sa velikim tezinama 6-8ponavljanja, nije da nisam dobio na masi, ali jako malo

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #16 on: September 30, 2008, 06:12:55 PM »
@Kosuta:

Arnold je rekao da listove treba opteretiti triput vecom tezinom od svoje telesne, jer su oni vec dovoljno jaki i navikli na telesnu tezinu. Ja kontam da ce rasti i ako ih vezbas kao normalne partije, samo redovno i sa velikim tezinama  :dunno:  Superserije bi mogao da ubacis, one super pogadjaju takve lenje partije kao sto su podlaktice i listovi, ali to govorim iz nekog iskustva sto sam probavao, posto meni nikako nije jasno kako se kombinuju super serije i obicne serije, i cemu koje sluze, moracu otoriti temu da mi neko od iskusnijih pojasni :)

Arnold je imao implante valjda
Why so serious?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #17 on: September 30, 2008, 06:19:02 PM »
radio sam i u super serijama, i sa velikim tezinama 6-8ponavljanja, nije da nisam dobio na masi, ali jako malo

znas kako sad u poslednje vreme radim i ima efekta

na kraju legday  na spravi za stojece podizanje na prste(nebitno koja je vezba) radim ovako: 4 serije piramidalno tezina na gore znaci svaku seriju povecavam,e sad odmor izmedju je jako kratak,tek toliko da prodje "gorenje" u listovima znaci 15 sekundi  i odma sledeca,i onda na kraju 5-u seriju odradim opadajuce znaci odradim sa max tezinom 4 puta lupam do maks,smanjim za 20kg pa opet i sve tako dok ne dodje do toga da otkazem sa samo 20kg na spravi...imam upale i po 4 dana i ne samo da sam izjednacio oba lista(oduvek sam imao trip da mi levi manji) nego su i veci,primetniji su mi i nekako sam ih "svesniji"  :lol:  i bilo bi dobro da uvek u kontrakciji zadrzis bar sekund
Why so serious?

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #18 on: September 30, 2008, 07:53:52 PM »
ona vezba za zadnju lozu u stojecem pol. moze da posluzi i za listove zav. od polozaja koji zauzmete. (Tj gornji deo lista i donji deo zadnje loze).

usput i ja sam zaludjen listovima. :lol:

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako do velikih listova
« Reply #19 on: September 30, 2008, 09:42:07 PM »
List u svakom slucaju radi kada radite bilo koji leg curl...
Why so serious?