EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: IZGUBLJENA;POMOC!!  (Read 9131 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Xena

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
IZGUBLJENA;POMOC!!
« on: May 31, 2009, 10:35:25 AM »
Mislila sam da sam na dobrom putu,ali sada ne znam sta dalje.... :dunno:i odakle da pocnem.Namjeravala sam da omrsavim par kila,i to mi je krenulo.Izbacila sam slatkise,secer,tijesteninu  i bijeli kruh,masno i sve o cemu sam vec citala na forumu.Pocela sam piti vise tekucine,zeleni caj i caj od koprive,jesti crni kruh,piletinu,puretinu,tunjevinu,povrce i jabuke,jogurt i nemasne sireve i mlijeko...Naravno sve to rasporedjeno u malim obrocima tokom dana.I zaista se i pokazalo efikasnim.Sada sam blizu zeljene kilaze,ali primijetim da jos uvijek ima celulita na stomaku,ali OSTALI dijelovi su poceli gubiti na izgledu,kao noge,kukovi,guza i grudi.....Ne bih zeljela da bas budem mrsavica...tj.sada ne znam sta da radim.Gdje grijesim????Da li trebam uvecati unos proteina???Kako da dalje omrsavim a da pojedini dijelovi jednostavno se ne "osuse"!!!???Molim vas pomagajte....I jos da napomenem da sam krenula u teretanu...Da li je dovoljno ici svaki drugi dan ili tri puta sedmicno???Uglavnom radim 10-ak minuta cardio za zagrijavanje,i jos ostale vjezbe za stomak ,malo za grudi,noge i prsa.....
Nadam se da ce mi neko moci dati par savjeta...jer toliko je onih kojima ste pomogli,pa ste i meni najveca nada....Unaprijed hvalaaaa  :blowkiss:

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #1 on: May 31, 2009, 04:15:27 PM »
Mislila sam da sam na dobrom putu,ali sada ne znam sta dalje.... :dunno:i odakle da pocnem.Namjeravala sam da omrsavim par kila,i to mi je krenulo.Izbacila sam slatkise,secer,tijesteninu  i bijeli kruh,masno i sve o cemu sam vec citala na forumu.Pocela sam piti vise tekucine,zeleni caj i caj od koprive,jesti crni kruh,piletinu,puretinu,tunjevinu,povrce i jabuke,jogurt i nemasne sireve i mlijeko...Naravno sve to rasporedjeno u malim obrocima tokom dana.I zaista se i pokazalo efikasnim.Sada sam blizu zeljene kilaze,ali primijetim da jos uvijek ima celulita na stomaku,ali OSTALI dijelovi su poceli gubiti na izgledu,kao noge,kukovi,guza i grudi.....Ne bih zeljela da bas budem mrsavica...tj.sada ne znam sta da radim.Gdje grijesim????Da li trebam uvecati unos proteina???Kako da dalje omrsavim a da pojedini dijelovi jednostavno se ne "osuse"!!!???Molim vas pomagajte....I jos da napomenem da sam krenula u teretanu...Da li je dovoljno ici svaki drugi dan ili tri puta sedmicno???Uglavnom radim 10-ak minuta cardio za zagrijavanje,i jos ostale vjezbe za stomak ,malo za grudi,noge i prsa.....
Nadam se da ce mi neko moci dati par savjeta...jer toliko je onih kojima ste pomogli,pa ste i meni najveca nada....Unaprijed hvalaaaa  :blowkiss:

Ili radi ili nemoj raditi. Ono cuveno "zatezanje" sto svi spominju je opsta glupost. devojke dodju u gym izbace malo vode dobiju na tonusu misica i odma misle da su u formi. Napravi dobar trening split. Ako ides 3 puta nedeljno tako napravi trening. Mada bi ti ja preporucio da ides 4 puta nedeljno. Pogledaj podforum treninga ali otprilike ovako to izgleda:
1.dan : grudi/biceps
2.noge/trbuh
3.odmor
4.ramena/trbuh
5.ledja/triceps

Posle svakog treninga s tegovima ubaci cardio u zavisnosti kolio ti je sala ostalo. Ja bi s cardiom oladio da sam na tvom mestu i posvetio se treningu s tezinama kako bi uspela da oblikujes misic i sprecis dalji katabolizam. I naravno povecaj proteine. Unosi bar 1.5 - 2g po kg telesne tezine. Napisi kakva ti je ishrana... POzdrav.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #2 on: May 31, 2009, 04:19:10 PM »
kad vec spominjes taj klasicni split pre ide grudi/triceps, a leddja/biceps  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #3 on: May 31, 2009, 04:26:36 PM »
kad vec spominjes taj klasicni split pre ide grudi/triceps, a leddja/biceps  :)

Zavisi kako kome odgovara.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #4 on: May 31, 2009, 04:35:46 PM »
devojka je tek krenula, verovatno jos nije sigurna sta joj odgovara, a ako se vec spominje neki basic split sa kojim vecina pocinje onda je logicnije da radi radi grudi/triceps, ledja/biceps kad joj vec radi triceps sa grudima, a biceps sa ledjima
daleko do toga da neki drugi split ne valja ....


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #5 on: May 31, 2009, 04:44:22 PM »
devojka je tek krenula, verovatno jos nije sigurna sta joj odgovara, a ako se vec spominje neki basic split sa kojim vecina pocinje onda je logicnije da radi radi grudi/triceps, ledja/biceps kad joj vec radi triceps sa grudima, a biceps sa ledjima
daleko do toga da neki drugi split ne valja ....

A po cemu je logicnije?

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #6 on: May 31, 2009, 04:48:50 PM »
e jbg sad vexxx


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #7 on: May 31, 2009, 05:02:38 PM »
grudi/triceps, ledja/biceps

grudi/biceps, ledja/triceps

To ti je basic isto. Kako kome odgovara dal ce raditi biceps/triceps dva puta nedeljno ili jednom, i da li ce ih bolje pogoditi kad ih odvoji od  ledja/grudi. Nema tu sta je logicnije


Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #8 on: May 31, 2009, 05:14:51 PM »
u pravu si  :yes:
potrebno joj je da radi biceps i triceps 2x nedeljno


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #9 on: May 31, 2009, 05:40:24 PM »
u pravu si  :yes:
potrebno joj je da radi biceps i triceps 2x nedeljno

Nisam to ni rekao. Vec sam rekao da nije samo ovaj osnovni split grudi/triceps, ledja/biceps vec i ovaj grudi/biceps, ledja/triceps

A to koliko je njoj potrebno to ne znamo ni mi ni ona dok ne proba i vidi sta joj vise odgovara