EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potrebno par saveta... :)  (Read 4324 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LittleMissSunshine

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Potrebno par saveta... :)
« on: August 06, 2009, 12:16:26 AM »
Prvo, veliki pozdrav za sve drugare! :)
Posto sam nova na ovom forumu, jos se trudim da skapiram princip funkcionisanja ovde... :)  Ne znam da li ima poseban deo za predstavljanje clanova ili ne, no dobro... Evo, ja cu ovako poceti... :)
Moja visina 168cm, trenutna tezina 70kg....  :/  Kako se to desilo?! Omg... :)
Pa, desio se ispitni rok, pa slavljenje ispitnog roka, pa mesec dana na maminoj hrani...  :blush: Stidim se, i sad cu da se sakrijem pod tepih... :)
Salu na stranu, cinjenica je da sam za nekih 3 ipo meseca nabacila nekih 8, 9 kg... I, to onih koji nerviraju.... Grrr...
I, takoja se danas vratih za BG, i od sutra sam opet na svom terenu i na svom nacinu ishrane... (da napomenem, ja inace praktikujem da mi se ishrana zasniva na proteinskoj hrani, bez hleba, slatkisa i drugih uh, osim onih iz voca i povrca...)
Ovako, svaki savet mi je dobrodosao, a i podrska nije na odmet... :D
Evo sta me zanima:
1. Da li je ok da iz ishrane skrooooz eliminisem hleb i proizvode od brasna- bilo kog? Ja nisam neki ljubitelj testa, i ok mi je bez njega... Ali, u zadnje vreme me svi nesto cimaju da moram bar malo da jedem hleb.... :/
2. Hmmm... Ovo mi je sad dilema... Prvo da kazem da mi je Lazic postao idol zbog teme o ishrani- respect! :)  Ja sam inace zestoki mesozder, i meni je svaki obrok koji sadrzi ribu/ piletinu savrsen... :) E, sad- problem je to sto ja nisam ljubitelj presnog povrca, tj. salata... I, kad pise nesto+ salata- sta ta salata podrazumeva i cime mogu da je zamenim? Je l` ok da na vodi izdinstam papriku, paradajz, ili sta vec samo kako ne bi bilo presno????
3. Je l` ok izbegavati soljenje hrane?  :innocent:
4. Limunada- za ili protiv? Ipak, limun je voce, a voce su uh.... :)

Sto se treninga tice, treniram 3-4 puta nedeljno... Teretana- malo sprave malo trenazer... (pa i nije malo... Trenazer oko sat vremena, sprave po par serija za sve vece grupe misica) Znaci, ne pretendujem na neku masu(ipak, volim da sam onako zenskasta.... Znaaaam, tipicno sam zensko...), vec vise na definiciju i gubljenje kilograma...

Znam da je kljuc uspeha pravilna ishrana, i zato sam od sutra- tj. vec je to danas, ponovo na ok ishrani... I, znam da je bitno biti istrajan... I, bicu... :)  Uz to, planiram da i malo pojacam treninge- koliko vec od sledece nedelje(nagovorih moje da mi kupe trenazer)... Da li je ok da svaki dan "vozim" na trenazeru? Da ne bude previse za misice, hoce li imati vremena za odmor i oporavak? I, da- je l` bolje voziti sa manjim opterecenjem? Ja nesto kontam(onako, laicki), manje opterecenje- za mrsavljenje, vece- za masu... A?

Za pocetak, to je otprilike to...
Jos jednom, hvala na strpljenju i izvinite unapred na svim pitanjima koje cu vam postaviti i koja ce vama mozda zvucati glupo i banalno jer vam je odgovor na ista poznat i ocigledan... Ali, setite se da sam ja- amater, daleko od vasih uspeha i saznanja... :)
Pozdrav za sve drugare!!! :)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Potrebno par saveta... :)
« Reply #1 on: August 06, 2009, 12:35:50 AM »
1) ne treba ti hleb .. skroz izbaci

2)ok je .. shta je tu je .. moze i tako

3)ok je ..

4)limunada ti je najmanji problem


nemash ti hormone za ,,nezenstven izgled '' i devojke se jaaako muche da bi nabacile neshto mishica tako da se to tebi nece desiti .. a shto vishe mishica imash brzi metabolizam brze mrshavljenje ... dizi tegove nemoj uzeti tegic od kilu i mlatarati okolo tako nishta ne postizesh .. smanji malo duzinu treninga nek ne prelazi satipo .. sveukupno ..

OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline LittleMissSunshine

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Potrebno par saveta... :)
« Reply #2 on: August 06, 2009, 12:48:12 AM »
@ lokk1
Hvala puno! :)
Pa, nisam ja bas u fazonu da se zezam u teretani i da pozerisem... :)  Ja odradim trening skroz korektno i kako valja... :) Hvala jos jednom...

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Potrebno par saveta... :)
« Reply #3 on: August 06, 2009, 06:10:00 AM »
@ lokk1
Hvala puno! :)
Pa, nisam ja bas u fazonu da se zezam u teretani i da pozerisem... :)  Ja odradim trening skroz korektno i kako valja... :) Hvala jos jednom...

ne sumnjam nego sam ja mislio na to da radish sa odredjenim procentom od tvog maximuma .. npr koristi tezinu koju mozesh da dignesh 8-12 ponavljanja .. a ne uzmesh teg koji mozesh da dignesh 30x i odradish seriju od 15 pon ..  ako smo se razumeli nece biti problema samo gazi  ;)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Potrebno par saveta... :)
« Reply #4 on: August 06, 2009, 07:04:47 AM »
Ja nesto kontam(onako, laicki), manje opterecenje- za mrsavljenje, vece- za masu... A?

u ovome nema bas istine, uzmi tegove i bez brige da ces nabaciti masu  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline milanceolympia

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 684
  • Gender: Male
Odg: Potrebno par saveta... :)
« Reply #5 on: August 06, 2009, 10:29:46 AM »
sta ima veze dal je manje opterecenje ili vece...vezbe radis da pravilno pogodis misic i stavis onoliko kilaze koliko mislis da bi trebalo da izvedes vezbu u toliko ponavljanja koliko tebi treba.. ;)
od ishrane zavisi masa ili defka...

Offline LittleMissSunshine

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Potrebno par saveta... :)
« Reply #6 on: August 06, 2009, 11:57:46 AM »
Hvala, drugari, divni ste!  :)