EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: maca hoce okruglu guzu :)  (Read 97427 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Yuri_Boyka

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #10 on: July 23, 2008, 08:09:53 PM »
Uuuu, slike sam dobila :P Hvala ti Ninchy  :blowkiss:  Pa daj kako imas tako okruglast oblik, koje ti vezbe radis..?
Hmm Nina94 ae poshalji meni slike :)  :innocent:   :lol:

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #11 on: July 23, 2008, 09:24:20 PM »
Uuuu, slike sam dobila :P Hvala ti Ninchy  :blowkiss:  Pa daj kako imas tako okruglast oblik, koje ti vezbe radis..?



Sve moguce vrste cucnjeva...sumo cucanj je npr odlican za guzu....najvise cucnjeve ali pored njih i ostale vezbe naravno (mada ne uvek) iskorak,ono u onom pasijem polozaju kada dizes jednu nogu u vis (rekao Tanor kako se zove,al zaboravila  :hitself: ,pogledaj na mojoj temi,mislim da je tamo fotka te vezbe) ,kojekakva sutiranja,dizanja u vis i slicno...  :lol:

Offline Joanna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Female
  • http://www.myspace.com/polupanderkaaa
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #12 on: July 24, 2008, 01:23:51 AM »
Hahah, pa sta i da hocu to malojaci? :) Mislim, prvenstveno zelim zbog sebe da imam bolje i jebozovnije dupe, a onda tek zbog...hah.. pa da :D  :blush: :lol: :evillaugh: :P Dajte bwe, pomagajte, kad opet da se "patim"? :D I koje vezbe.. neke druge..? za drugu grupu misica? cucnjevi i iskorak su za gluteus maximus.. Da sl. put radim za gluteus medius.. kako li vec...ne znam ni koliko tih guznim misica ima  :) :lol:
Drugarica mi je predlozila jednu vezbu...ona trenira tenis godinama..a njen trener je njoj preporucio....: da stane jednom nogom na neku stepenicu ili slicno koje joj dodje negde ispod kolena, i da se digne, da bi i drugu nogu stavila na "stepenicu" ali da je sto manje koristi. Znaci, da sto vise koristi ovu nogu koja joj je vec na stepenici... i tako nekih 8-10puta po 2,3 serije, pa druga noga... a?  :)   Prolupacete zbog mene   :evillaugh: :crazy: :rolleyes01:
Beskorisno je u starosti produžavati život. Treba produžavati mladost.

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #13 on: July 24, 2008, 11:25:59 AM »
Evo ti jedna fotka cisto da vidis da lepo izgleda kad imas i malo jace butine a i guzu...meni je nesto ovako extra....

http://www.bodybuildingboard.net/index.php?action=dlattach;topic=10051.0;attach=55188;image

Offline Joanna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Female
  • http://www.myspace.com/polupanderkaaa
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #14 on: July 24, 2008, 01:33:40 PM »
Da ali treba to izdrzavati, non stop vezbati da ti ne bi "spalo" sve to ...... A i ona je mnoogo mrsavija od mene... A ja niza... zato ne bih jake butine, ali jbga.. I da ih imam nije smak sveta i ne bi bilo tako ruzno.. Ma vazno da ja dobijem duPeta  :lol: :)
Beskorisno je u starosti produžavati život. Treba produžavati mladost.

Offline majkena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 179
  • Gender: Female
  • Sreća se dogodi kad je najmanje očekuješ!
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #15 on: July 24, 2008, 08:57:04 PM »
Meni je stražnjica onako baš obla zahvaljujući vježbama sa gumom, ja vježbam uz jedan dobar dvd od renate sopek ( to ti ima za kupit u hr i vježbe su za 10 još da dobijem par kg mišićne mase...ak te zanimaju vježbe slobodno  pitaj  šta te zanima :blowkiss:

Offline Joanna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Female
  • http://www.myspace.com/polupanderkaaa
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #16 on: July 24, 2008, 10:17:26 PM »
Hmmmmm, zanimljivo.. A jel tebi u cilju skinuti visak ili nabiti guzu..? Kakva je to guma, koje vezbe se mogu raditi sa njom? Pa jel bi mi mogla poslati par vezbi u slikama ili mi ih objasnis, jer ja stvarno ne znam kako taj dvd da nabavim :D 
Beskorisno je u starosti produžavati život. Treba produžavati mladost.

Offline true star

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Female
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #17 on: July 24, 2008, 10:41:16 PM »
opet ti je pun inbox :lol:
da li znas kako zelim da te nadjem.....

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #18 on: July 25, 2008, 01:11:01 AM »
Nema potrebe da imas strah od bilderskog dupeta na kom se vide misicna vlakna jer je do ga jako tesko doci, a sve dok imas neki normalan nivo telesnih masti (ne preterano nizak kao takmicarke), nema razloga da brines... Zanima me kakvu genetiku imas, odn. kakva tvoja gradja, jer nema ni svako isti oblik misica. Trebas da znas kako je gradjeno dupe: gluteus maximus koji se proteze od donjih ledja do zadnje loze, pa medius koji je na gornjem delu ka bocnoj strani i minimus, duboki manji misic. Na izgled visokog dupeta dosta utice genetika, ali i velicina gluteusa mediusa u najvecoj meri. Maximus daje zategnut izgled donje strane i utice na okruglast izgled, a angazuje se kod podizanja noge unazad (koja god vezba da je u pitanju te vrste), kod svih vrsta dubokih cucnjeva sa tezistem na peti, step up-a (penjanja na klupicu), hiperextenzije, leg presa dubokog, vezbi za zadnju lozu itd. Medius je najvise angazovan kod cucnjeva sa sirokim stavom stopala okrenutim spolja i kod vezbi koje ukljucuju bocna odmicanja noge (abduktor ili slicno na parteru), ali i kod gore pomenutih. Da bi izbegla rast misica butina, jer veci deo efikasnih vezbi za dupe angazuje i butine, mozes da radis vise izolacionih vezbi sa dodatnim opterecenjem, a manje osnovnih (ili osnovnih sa manjom tezinom), ali, to ce imati vise efekta na samo zatezanje dupeta, nego na neki rast tog misica, sto je tebi jedan od ciljeva kako sam shvatila. Da bi dupe raslo i bitno se menjalo u izgledu, potrebno je mnogo vise od vezbi koje se rade napr. na pilatesu. Osnovne vezbe sa vecim tezinama su ono sto moze znatno da pomogne, ali u tom slucaju je nemoguce iskljuciti butine. Dovoljno je da donji deo tela radis 1 do 2 puta nedeljno, ali kako treba. Vise forsiraj vezbe gde radi zadnja loza kod osnovnih, pa vidi kako reagujes, jer nijedna promena ne dolazi preko noci...
Should I stay, should I grow...

Offline Joanna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Female
  • http://www.myspace.com/polupanderkaaa
Odg: maca hoce okruglu guzu :)
« Reply #19 on: July 25, 2008, 02:39:17 AM »
Znam........ :) I hvala ti puno!!!
A posto sam gore napisala koje sam vezbe radila u utorak.. Koje sad vezbe da radim (petak)...? tj. vec..danas..  :lol:  Radicu za zadnju lozu, kao sto si predlozila... Ali ne znam koje sve tu vezbe spadaju.... Znam samo za onu koja lici na mrtvo dizanje sa ukocenim kolenima, ali to je sa sipkom. Mozes li mi predloziti koje vezbe, koliko ponavljanja i serija da radim onda??
 Pa poslacu ti moje slike ako oces, mozda ce to jos vise pomoci... Ali to mogu tek sutra, kad se slikam cela.. A dosta sam niska,158 a sad sam se jos i ugojila, verovatno imam negde oko 56kila :) zato je meni problem to nabijanje butina.. ali kad vec ne moze drugacije da se podigne i zaokrugli dupe, onda nek budu i one jace.. BoLi me :P I hvala ti mnogo   :blowkiss: :blowkiss:
Beskorisno je u starosti produžavati život. Treba produžavati mladost.