EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pregibi u stranu-da ili ne?  (Read 6715 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Yelena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
  • Gender: Female
  • " Pain is temporary, Victory lasts forever!"
Pregibi u stranu-da ili ne?
« on: July 30, 2010, 11:11:29 PM »
Još kada smo kao počpetnici primali instrukcije naših trenera, gotovo neizbežno da se nismo susrele sa učenjem pregiba u stranu sa bučicom.  Međutim, mnogo godina kasnije u aktuelnom broju jednom časopisa na tematiku fitnesa i bodibildinga, proćitala sam negativne kritike ka istom,odnosno da se dotična vežba navodi kao jedna od grešaka koje žene počinjavaju u teretani-pregibi u stranu će Vam proširiti a ne suziti struk.  Kako god,moje lično mišljenje jeste da ključ leži u opterećenju i broju serija i ponavljanja, tako da bih dotični tekst iz časopisa zanemarila... Vaše skromno mišljenje?

Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Pregibi u stranu-da ili ne?
« Reply #1 on: July 31, 2010, 11:22:55 AM »
По мени потпуно непотребна вежба, осим u случају ак осе ради o некој повреди или аномалији кичме, тај део струка свакако добија доста посла u многим другим вежбама...

Offline Sekulla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 336
  • Gender: Male
  • Aquila non capit muscas!
Odg: Pregibi u stranu-da ili ne?
« Reply #2 on: July 31, 2010, 04:11:44 PM »
Koliko sam ja razumeo radi se o pregibima u stranu u stojecem stavu. Bas pre neki dan sam u teretani cuo nesto sto mi je delovalo kao glupost, ako gresim neka me neko ispravi. Naime tip redovno radi tu vezbu s'tim sto ploce ili bucice (i to od 20kg pa navise) drzi u obe ruke i "klacka se" levo-desno. Cuo sam da na pitanje za sta je ta vezba odgovara: za kockanje trbusnjaka! :nonono:
Meni deluje kao dobar recept za povredjivanje kicme, zapravo i ne vidim smisao takve vezbe sa protivtegom. Opet kazem, neka me neko ispravi ako gresim.
Poslusah vas savet i ne pijem metan! Medjutim uzeo sam glutamin.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pregibi u stranu-da ili ne?
« Reply #3 on: August 08, 2010, 12:06:59 AM »
pregibi za stomak?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Pregibi u stranu-da ili ne?
« Reply #4 on: August 08, 2010, 07:15:11 AM »
@sekulla ... pa nema smisla osim shto obavlja jednu od osnovnih funkvcija trbushnjaka ...odlichna vezba .. mene , doduse , nervira pa radim jednu od varijacija .... mada ako ste u fazonu samo teretana i samo izgled manje vazna , mozda cak i nepozeljna zbog oblikusa i sirenja u struku .... ali ako vas zanima funkcionalnost onda jedna od bitnijih vezbi koje mozete raditi ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Sekulla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 336
  • Gender: Male
  • Aquila non capit muscas!
Odg: Pregibi u stranu-da ili ne?
« Reply #5 on: August 08, 2010, 11:55:41 AM »
Lokk, samo da proverim da li se razumemo: u levoj ruci imas teg tezine X i tezis da torzo nagnes u desnu stranu gde ti, logicno, otpor pruza teg u levoj ruci. Cemu protivteg onda? Cemu jos jedan isti takav u desnoj ruci? Rade ljudi istu vezbu samo sajlom na donjem koturu ali ne vidim da imaju protivteg u drugoj ruci.
Nisam uspeo da nadjem sliku ili video da budemo sigurni da mislimo na istu vezbu, ja sam u prethodnom postu pokusao da opisem na sta mislim.
Poslusah vas savet i ne pijem metan! Medjutim uzeo sam glutamin.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Pregibi u stranu-da ili ne?
« Reply #6 on: August 08, 2010, 10:02:00 PM »
Lokk, samo da proverim da li se razumemo: u levoj ruci imas teg tezine X i tezis da torzo nagnes u desnu stranu gde ti, logicno, otpor pruza teg u levoj ruci. Cemu protivteg onda? Cemu jos jedan isti takav u desnoj ruci? Rade ljudi istu vezbu samo sajlom na donjem koturu ali ne vidim da imaju protivteg u drugoj ruci.
Nisam uspeo da nadjem sliku ili video da budemo sigurni da mislimo na istu vezbu, ja sam u prethodnom postu pokusao da opisem na sta mislim.

nisam dovoljno pazljivo prochitao ... ni meni nema puno smisla ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!