EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 355216 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline medonjak

  • Domacin Foruma
  • *
  • Posts: 663
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #110 on: March 31, 2008, 10:20:15 AM »
Tijana odlicne postova nam pises Svaka cast za info  :blowkiss:

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #111 on: March 31, 2008, 06:38:58 PM »
 :) Hvala , drago mi je da ti se svidja. Mada sam u poslednje vreme bila malo nesigurna, jer sam mislila da vas i davim sa svim ovim i da mozda mojoj temi ovde nije mesto, ali opet, posmatrajuci drugu stranu mislim da je potrebno da se sve ovo zna, bez obzira na kom forumu se nalazilo.
Hvala ti za ovu pohvalu, mnogo mi znaci, jer vidim da se cita ovo sto pisem.
 :blush:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #112 on: March 31, 2008, 09:09:42 PM »
bravo tijana :clap:
pratim sve redovno sto se pise na forumu, da imam neke zamerke , rekao bih ti, budi sigurna  :blowkiss:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #113 on: March 31, 2008, 10:43:53 PM »
 :clap:   Hvala mnogo i tebi Lazicu.  :)

Ako imate bilo kakvo pitanje ili vam nesto je nesto nejasno, pitajte, nije problem, mozda me na nesto sto nisam napisala i podsetite.  :blowkiss:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #114 on: April 03, 2008, 12:15:54 AM »
Kako preziveti operaciju

Bilo bi lepo kada bi postojao neki recept, tipa malo dodam ovoga  i onoga, pa to sve zajedno pomesam i stavim da se pecem. Hm, kada ogledam ni ta jela koja se spremaju ne uspu uvek kako bi trebalo, pa tako je i sa operacijom.

Postoje traume koje se javljaju pre operacije koje se izrazavaju na razlicite nacine.

Ono sto mogu dakazem je univerzalno za sve ljude i za svaku vrstu operacije.

1. Morate biti svesni da posle operacije nikada ni fizicki, a ni psihicki necete biti isti

a. Kada kazem fizicki, mislim da znate na sta mislim, postoje ogranicenja, kojih vi hteli ili ne, morate da se pridrzavate, jer ce vam biti gore nego sto je bilo.
b. Kada kazem psihicki, naravno da ne mislim da cete postati nenormalni, vec to da cete poceti mnogo vise da vrednujete zivot, posmatrate ljude koji nisu, na svu srecu, iskusili takvu situaciju i oseticete da nisu svesni koliko smo ranjivi i smrtni. Takodje morate biti spremni na to da mozda nikada necete moci da se zaposlite tamo gde ste ceo zivot zeleli, ali na vama je da se za to sve spremite, a nece vam biti tesko ako vam uvek na prvom mestu bude bilo vase zdravlje. Desavace vam se da vam je divno samo zato sto mozete da vidite ptice, Sunce, zgrade ....... ljude i sve oko sebe i bice vam po prvi put iskreno drago sto ste dobili tu mogucnost da zivite, pitacete se " Da li cu ugledati ponovo sve to kada se operacija zavrsi, ili ce se tamo sve na stolu u hladnoj operacionoj sali i zavrsiti ". Trazicete da sto duze gledate sve te prizore ne bi li vam se neki od njih sto vise urezao u secanju i nebi li ste ag sa sobom poneli iza tih bolnickih zidova.  Znam da vam ovo izgleda kao gomila gluposti. Tako je izgledala i svima kojima sam to rekla, ali je to istina, ili je bar kod mene bila.Takodje da ce vas neki ljudi, koji ne shvataju ozbiljnost situacije u kojoj ste se nasli, drugacije posmatrati. Meni se naprimer desilo da sam dobila jedan veoma glup komentar po izlasku iz bolnice. I to tipa: " Sada ces morati da nosis kupaci iz jednog dela "  :boxed:  :crazy: :boxed: Pogledala sam u pravcu te osobe i samo se nasmejala, ne verujuci koji komentar cujem, ali na svu srecu osoba mi i nije toliko  bliska da bih se i osetila povredjenom Ali sta reci  :dunno: Neki ce vas pitati za velicinu reza, pa komenterisati o njegovoj velicini, obliku............ To su gluposti !!!!!!!!!To samo po kazuje koliko ljudi nisu svesni onoga sto ste preziveli i na njih NIKADA ne treba da obracate paznju, jer i oni koji vam upucuju te komentare imajo mozda vise nedostataka nego sto cete vi imati i sa tom operacijom i rezom koji ce vas celog zivota pratiti, ali treba da ga nosite sa ponosom.  Ukoliko se to desi i takvi komentari vas ucine nesigurnim, polako cete poceti da sebe krivite sto ste operisani, a to je lagani put ka sopstvenom podanistavanju, a ako do toga dodje bilo bi dobro posetiti psihologa. Recicete pa nismo ludi da idemo. Hm, niste ludi, ali cete poludeti ako ne odete. Zbog svega ovoga treba da volite sebe mozda i mnogo vise nego ranije i ne radite gluposti zbog drugih unistavajuci sebe.
Da, ja sam se promenila, postala sam veoma ozbiljna, moj tata bi rekao : " koliko si hladna i led bi zaledila". Da, nije za pohvalu bas toliko u tom pravcu ici, ali znam da mogu da kazem da sam svaki dan srecna, a srecna sam jer sam ziva, naucila sam da se ne nerviram za svaku glupost, ili da li ce sutra biti kise ili ne........ma hajde, gluposti........ :crazy:

2. Morate biti svesni da morate biti psihicki spremni za operaciju, jer vam je vase zdravlje na prvom mestu.

Kako se psihicki spremiti? Veoma je tesko reci, jer smo mi svi razliciti.
a.Morate reci sebi da je to ono sto je vasem zdravlju potrebno, da svaki lekar koji radi operacije je ucio da to radi i da ne bi bio tu gde jeste, tj. morate verovati lekaru
b.Morate se interesovati za bolest koja vas je snasla, tj. morate je prouciti da biste znali sa cime se borite, a ne da se borite sa vetrenjacama.
v.Morate sebe smirivati i nemojte uvek dozvoliti drugima da vide koliko placete, jer ce oni stvoriti jos vecu tenziju, a vama je potreban mir i usredsredjenje na operaciju.
Kada ste sami, placite, ali se trudite da plac prekinete, jer time samo pogorsavate zdravlje.
g.Morate biti uvereni da cete izaci kao pobednik.
d. Bilo bi pozeljno da se smirite, legnete na krevet ili u krevet, razmisljate o operaciji, zamisljate lekara kako vam prilazi dok vi lezite, kako vam pravi rez i na kom mestu, kako dolazi do mesta koje treba da "popravi", kako operise, kako je operacija dobro prosla, kako nije bilo komplikacija, da je vas organizam spreman na to sve, kako lekar zasiva rez, i kako se vi budite posle anestezije, kako se oporavljate i kako ce vam uvek biti dobro. To su neke stvari koje sam ja radila i tek posle kojih sam bila spremna, otisla kod doktora i rekla da moze da me posalje u prostoriju u kojoj se prijavljuju pacijenti za operacije kako bi me stavili na listu. Verujte mi bilo mi je potrebno 1,5 mes. da skupim hrabrosti i sebe psihicki spremim na to.
Kada pogledate sta pise pod brojevima 1 i 2 veoma surovo zvuci, ali to su cinjenice.

Uspela sam u svemu ovome, psihicki sam ostala normalna i psiholog mi nije trebao.
Zato je moja parola : " Samo jaki mozemo sve, budi jaka ! "
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #115 on: April 03, 2008, 04:57:07 PM »
Od bolesti ne vredi bezati, jer ce vas ona stizati. Sa njom se ne treba pomiriti, ali je treba prihvatiti. I samo u onoj meri u kojoj ste spremni da je prihvatite ili ste je prihvatili vi cete u tolikoj meri i biti izleceni i mentalno zdravi.
Kada se sa bolescu pomirite, vi od ljudi ustvari trazite sazaljenje, jer se bolesti prepustite. Medjutim, morate zapamtiti da sazaljenje nije osnov na kome treba zasnivati medjuljudske odnose i da takvo opstenje sa okolinom nikada nece biti stabilno.
Ali zato kada bolest prihvatite, ona je u vama stopljena, ali ste sposobni da funkcionisete kao i svi drugi, pa tako da i na zdravim osnovama okupljete ljude oko sebe, izuzev onih koji su vec oko vas i za koje se pretpostavlja da su pravi prijatelji, porodicu mislim da nema potrebe u bilo kom vidu posebno naglasavati, jer pretpostavljam da su ljudi koji je i cine ljudi koji su uz vas sve vreme i da su vam ogromna podrska i njihovo prisustvo se podrazumeva.
Ne sazaljevam sebe, imam razumevanje od ukucana, ali mi je jako zao sto ponekad ne mogu da uradim neke stvari, ali nikada nisam osetila ljubomoru sto drugi mogu, jer kao sto sam rekla, srecna sam jer sam ziva. Mada osetim prisustvo hendikepa, ali jako retko. Pa svako bi, mladi ste znate da ste fizicki sposobni da nesto uradite, ali ste onesposobljeni.
Ali ne smete dozvoliti sebi da se osetite vise hedikepiranim nego sto jeste jer cete sebe samosazaljevati i prikupljati sazalenje drugih. Mozda gresim, ali ja ne volim sazaljenje. Zdrava sam, ziva, normalna, radim, planiram. Ne mislim da sam iskompleksirana, pa cak ni toliko hendikepirana da bi mi samosazalenje bilo maska zivota, jer ako nju stavite, zivot ce pored vas proci, a vi mnogo propustiti.
Zato se i ja borim da u ovom minimumu koji imam ostvarim maksimum i to me cini srecnom.
Kao dokaz koliko sam u tom trenutku i za to sto me je snaslo postala jaka je taj sto sam sama legla na operacioni sto, jer dejstvo anestezije jos nije pocelo da deluje kada su me uvezli u salu na pokretnom stolu, cak sta vise bilo mi je zanimljivo, videla sam salu u kojoj ce me operisati, smejala se dok sam pricala sa anesteticarkom i lekarima koji su asistirali o nekom predhodno jucerasnjem dogadjaju i imala sam osecaj, hajde da i sa ovim zavrsimo.
Malo je ludo ovo sve, ali je tako bilo. I verovatno zbog toga sto sam i videla salu, sam  i bila mnogo opustenija, jer nije vise bila bauk, vec samo jedna obicna prostorija, koje se iskreno ni ne secam, sem okruglog svetla iznad stola i nekih cini mi se, zelenih plocica.  :dunno:
I moja je operacija prosla fantasticno. Trajala je oko 3 sata, ni jedna nepredvidjena situacija se nije desila. Bila sam, kako je anesteticarka rekla : " Bila si savrseno smiren i suptilan pacijent tokom cele operacije. " Sto znaci da je sve predhodno ipak imalo uticaja. :)
Jedino mi jos nije jasno zasto ne dopustaju pacijentima da vide njihovog doktora pre same operacije.  :boxed:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Robert

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
  • PANSPORT Smederevo
    • Pansport
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #116 on: April 03, 2008, 07:25:44 PM »
Fantastican text. Cini mi se da sam ga procitao u jednom dahu.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #117 on: April 03, 2008, 08:59:08 PM »
 :innocent:  Hvala  ti. Reci su same navirale, a ja sam samo podelila svoja iskustva  sa vama. Drago mi je da ti se svidja.  :blowkiss:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #119 on: April 10, 2008, 11:03:23 PM »
Kada sam negde predhodno navodila da je potrebno bubrege utopljavati, spomenula sam da nosim pojas. To je obican, vunom postavljen pojas. Medjutim  kada se govori o pojasevima koji u najvecoj mogucoj meri pomazu bubrezima i izvlace negativne materije i bolove, je pojas pravljen od zecjeg krzna i to najbolje krzna zeca koji je deran u zimskom periodu, Decembar, Januar, Februar, jer je krzno najkvalitetnije i najgusce.
Koza se ustavi, mada danas stavljenje zecje koze radi veoma mali broj ljudi, ali nije skupo i stavi se u Aprilu, sto sada i planiram da uradim. Od te stavljene koze se napravi pojas sirine koliko je potrebno da se prekrije bubrezna zona i to na bubrege se stavlja strana prekrivena dlakom i stavlja se direktno na bubrege, a obicno se nosi u toku noci.
Takodje veoma znacajno i sa dosta uspeha deluje mesavina 4 lista sitno seckanog kupusa, 3 srednje glavice crnog luka i 300 gr. mekinja se pomesa sa malo vode koliko je potrebno da se napravi gusta smesa. Toplo se stavi na predeo bubrega i prekrije papirom, pojasom, krpom, elasticnim zavojem i to ostaviti da prenoci. Ukoliko pocnu bolovi to je znak da je pocela razmena matreija, sto znaci da je kvalitetno delovanje pocelo.
Preporucujem da se ovo radi vikendom, a ne radnim danom ukoliko ste zaposleni, jer ne znate kolike cete bolove izjutra ili u toku noci imati.
Само јаки можемо све, буди јака