EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom  (Read 8535 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline patuljcica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Female
SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« on: June 04, 2009, 08:31:07 PM »
Nova sam ali vas sajt pratim vec dugo!ODLICNI STE!
Ima li nekog ko moze da mi odgovori smem li da pratim vase savete u ishrani i vezbanju sa mojim Hashimoto tiroiditisom koji je,verujte,nepodnosljiv.Vezbam 3-4 puta nedeljno(cardio+tegovi),ne jedem slatkise i hleb,ali zbog moje zlezde slabo napredujem i uzasno sam tuzna.  :crybaby:Posto me zlezda uzasno usporava u svakom smislu,uzasno se trudim da se ne predam ali,tesko je...Kako da ubijem Hashimota? :boxing:

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« Reply #1 on: June 04, 2009, 08:41:12 PM »
Nova sam ali vas sajt pratim vec dugo!ODLICNI STE!
Ima li nekog ko moze da mi odgovori smem li da pratim vase savete u ishrani i vezbanju sa mojim Hashimoto tiroiditisom koji je,verujte,nepodnosljiv.Vezbam 3-4 puta nedeljno(cardio+tegovi),ne jedem slatkise i hleb,ali zbog moje zlezde slabo napredujem i uzasno sam tuzna.  :crybaby:Posto me zlezda uzasno usporava u svakom smislu,uzasno se trudim da se ne predam ali,tesko je...Kako da ubijem Hashimota? :boxing:

Jesi li na lekovima?

Offline patuljcica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Female
Odg: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« Reply #2 on: June 04, 2009, 09:03:37 PM »
Ne,jos uvek,iz raznih razloga.Tek sam ga registrovala.

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« Reply #3 on: June 04, 2009, 11:52:45 PM »
Ja imam hipotiroksiju. Napisi neki jelovnik. Najverovatnije nije do vezbanja nego do hrane.

Offline patuljcica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Female
Odg: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« Reply #4 on: June 05, 2009, 05:18:44 PM »
Prvo-hvala na javljanju,Vexxx.To mi znaci jer sam jos uvek zbunjena svojim stanjem.Imam Hashimota u razvoju,hormoni su losi ali ne mnogo strasni.Imam kako kazu "povremeno izlivanje" hormona koji mi naprave haos u organizmu (lupanje srca i uzasno visok pritisak),hronicno sam umorna,nabacila sam kilazu koja je za mene cista jeza,stalno placem,nervozna-ma nisam vise JA,uzasna promena.Trudim se puno da se prilagodim promeni i verovatno mi vise truda treba i u teretani i u ishrani da bi bila ona stara pa sam nezadovoljna.Jelovnik je sledeci:8:30 h dorucak-integralni djevrek i jogurt ili tunjevina i jogurt,11h uzina - voce,13h - piletina ili tunjevina i povrce,15:30h-teretana,17h-kuvana ili pecena riba ili piletina(ili neko drugo meso),pecurke  i povrce sa prelivom(jogurt i neki zacin,npr.origano),20h-salata.Ponekad za rucak pojedem pirinac ili  krompir sa sirom (ella).
Uh,tako ja funkcionisem.Imam nedostatak snage,uvece sam kao "prebijena".
Kako ti funkcionises sa hipotir.?Da li imas nekih smetnji?Koliko je dugo imas?Pitam jer me neminovno ceka hipotireoza a ako se sada ovako osecam,sta me ceka?Ranije sam bila hiperaktivna a sada...Kao duh hodam.
Aha!Od skoro koristim l-karnitin.
Imas neki savet,puno bi mi znacio?

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« Reply #5 on: June 05, 2009, 08:46:44 PM »
Pa pazi ja sam vec na T4. Ali sam primetio kada sam ga prvi put uzeo posle jedno 10tak dana sam poceo da izbacujem vishak vode... Verovali ili ne izbacio sam oko 4 litre vode iz sebe ( doduse rekli su mi da cu izbaciti ali nisam verovao u toj kolicini). Ja sam oko fitnessa i BB vec oko 4 godine. Zivim normalan zivot jer su doze leka relativno male. Ono sto je meni takodje pomoglo jeste l-tirozin. To je aminokislina koju uveliko koristi tiroida i ima je u belancevinama organskog porekla i u whey proteinu... Takodje bih ti preporucio ako malo baratas engleskim Diet Organiser koji ce ti pomoci da vodis racuna o unesenim kalorijama. Gledaj da ti vecina UH bude kompleksna jer se prosti na osobe s poremecajem tiroide brze lepe tj pretvaraju u salo.
Koliko si visoka i teska? Znas li koliki ti je body fat?

Offline patuljcica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Female
Odg: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« Reply #6 on: June 05, 2009, 09:12:27 PM »
BMI mi je 25!!!!Panika!!!!Imam ja srece sto sam se dugo bavila sportom a i sportski sam gradjena pa moje salo malo ne visne kao kod nekih.Sto se kaze-Nisam mlitava!Imam uzasnih otoka na nogama zbog zadrzavanja tecnosti,sve sto popijem cuvam kao kamila.  :bored: Verovatno sam i ja malo vise svime time opterecena ali ne mogu da prepoznam sebe pa mi je zao, moracu da se pomirim sa cinjenicom da mi treba vise vremena i truda oko izgleda.
Mislis li da smem da probam l-tirozin?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline patuljcica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Female
Odg: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« Reply #8 on: June 05, 2009, 09:37:01 PM »
Hvala Lazicu!

:respect: :respect:

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: SOS! Problemi sa stitnom zlezdom
« Reply #9 on: June 05, 2009, 09:47:48 PM »

Mislis li da smem da probam l-tirozin?


Nema tu sta da smes. Da ti skodi ne moze. Ali sredi prvo hranu i smanji zacine i soli, zatim trening i suplementaciju...