EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jedna noga deblja od druge!  (Read 12030 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tuzna

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Jedna noga deblja od druge!
« on: August 30, 2012, 06:28:19 PM »
Pozdrav. Nova sam ovde, treba mi pomoc.
Visoka sam 175cm i imam 63kg. Pre sest meseci sam pocela da se hranim po principu koji vi ovde koristite. Za to vreme sam smrsala 15kg. Ovako je islo: prvih pet meseci sam izgubila 10kg, a sesti 5kg! Kako se to desilo, ne znam (mislim na to da zadnji mesec izgubim 5kg). Poenta je u tome sto su mi sada noge i ruke mrsave, a jos imam viska na stomaku. Radila sam laganiji kardio prvih mesec dana, tek da steknem kondiciju, a onda sam presla na HIIT 35-45min dnevno ujutro na prazan stomak, pet dana u nedelji. Sada, sta dalje? Ja bih da udebljam ruke i noge, a skinem visak sa stomaka... Da li je to izvodljivo i na koji nacin?  :help:
Imam jos jedan problem... Jedna noga mi je deblja od druge. Odnosno, vise misicne mase imam na jednoj nego na drugoj nozi. To me jako nervira. Razlika je 1cm u obimu zglobova, a po dva u listovima i butinama! Kako je to moguce? Kako to da ispravim?  :help:


PS Nisam znala gde da postavim pitanje, pa sam to uradila ovde. Izvinjavam se ako je na pogresnom mestu i molim moderatore da je premeste.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Jedna noga deblja od druge!
« Reply #1 on: August 30, 2012, 06:51:21 PM »
Ja bih da udebljam ruke i noge, a skinem visak sa stomaka... Da li je to izvodljivo i na koji nacin?  :help:

Da, ali ne u isto vreme. Mozes nastaviti sa tom ishranom i kardiom dok ne skines mast do kraja ili mozes malo da povecas kalorije i da se bacis na vezbanje u teretani da dobijes malo misicne mase da ti se popune ruke i noge da ne budu mrsave.

Imam jos jedan problem... Jedna noga mi je deblja od druge. Odnosno, vise misicne mase imam na jednoj nego na drugoj nozi. To me jako nervira. Razlika je 1cm u obimu zglobova, a po dva u listovima i butinama! Kako je to moguce? Kako to da ispravim?  :help:

To ti je uglavnom do genetike, tako je kod vecine ljudi, leva ili desna strana malo zaostaje, tj. prednjaci.

Offline Tuzna

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Jedna noga deblja od druge!
« Reply #2 on: August 30, 2012, 07:00:47 PM »
Ok. Hvala na brzom odgovoru. Posto nemam uslove za teretanu, koje mi vezbe u kucnoj varijanti preporucujete za dodavanje mase na nogama? Dok sam bila deblja, nije se uopste primecivala razlika u debljini nogu. Da li da pokusam opteretiti tanju nogu vise, dok se ne izjednaci kolicina mase?  :rolleyes01: Kojom vezbom da ojacam unutrasnju stranu lista, tik uz koleno?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Jedna noga deblja od druge!
« Reply #3 on: August 30, 2012, 07:16:40 PM »
Ok. Hvala na brzom odgovoru. Posto nemam uslove za teretanu, koje mi vezbe u kucnoj varijanti preporucujete za dodavanje mase na nogama? Dok sam bila deblja, nije se uopste primecivala razlika u debljini nogu. Da li da pokusam opteretiti tanju nogu vise, dok se ne izjednaci kolicina mase?  :rolleyes01: Kojom vezbom da ojacam unutrasnju stranu lista, tik uz koleno?

Nemoj opterecivati jednu stranu vise, verovatno ces morati da se pomiris sa tim, jbg  :) Kazem ti, kod 99% ljudi jedna strana nije simetricna. Mozda ce se manje primetiti kada se malo ugojis, tj dobijes misica.

Ne znam stvarno za kucne vezbe, nisam ih nikada radio niti bio njihov fan. Neka ti napise neka devojka koja ih radi.  :)

Offline Tuzna

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Jedna noga deblja od druge!
« Reply #4 on: August 30, 2012, 10:27:05 PM »
Dobro. Cekam onda neku devojku da mi kaze kako da radim vezbe za noge u kucnoj varijanti.  :yes:  :rolleyes01:

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Jedna noga deblja od druge!
« Reply #5 on: August 30, 2012, 10:38:31 PM »
Dobro. Cekam onda neku devojku da mi kaze kako da radim vezbe za noge u kucnoj varijanti.  :yes:  :rolleyes01:

Pogledaj na YouTube, sigurno ima.