EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sta jesti pre i posle treninga?  (Read 12410 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Sta jesti pre i posle treninga?
« on: September 07, 2012, 06:37:29 PM »
Pozdrav, ljudi, i sve pohvale za znanje koje imate!
Dosta dugo pratim ovaj forum, ali tek sad sam se odlucila da se registrujem, i da jos dosta toga naucim. :)
Dakle, u istim sam vodama kao i vi, treniram svakodnevno, pazim sta jedem i trudim se da izgledam dobro.

Imam pitanje u vezi ishrane pre i posle treninga.
Moja ishrana se pretezno sastojala od proteina. Dakle, jedine hidrate unosila sam u ranim jutarnjim satima, i dve vocke dnevno. Medjutim, osetila sam da mnogo bolje odradim trening (koji je posle druge uzine, i radi se o vrlo intenzivnom aerobiku sa dobrim kardio delom i isto toliko dobrim vezbama snage) kad nekoliko sati pre treninga pojedem hidrate, tipa pirinac (50g) ili ovsene sa jogurtom. Da li dobro postupam?
Kad se vratim sa treninga, veceram iskljucivo proteine, ili belanca, ili tunjevinu u salamuri uz povrce, isto dosta kolicinski siromasno.

Izricito sam protivnik gladovanja, ali ono sto sam osetila jeste nadutost u stomaku nakon te vecere, i osecam da mi je kolicinski previse ono sto jedem u toku dana. Neku neverovatnu tezinu u zelucu imam, i cini mi se da lezem u krevet punog stomaka, iako zapravo jedem 4 sata pre nego sto zaspim. Osecaj se nastavlja kad ustanem, a posle dorucka sam naduta kao zaba, iako obavim sve fizioloske potrebe.  :await: I sve se smiri do rucka.
Najlakse je izbaciti obrok, ali ono sto me plasi jeste da ne smrsam i ne izgubim ovu crkavicu misica koju sam izgradila. Trenutno imam 57kg, a visoka sam 172cm.

Dakle, ovako izgleda moj jelovnik i moj dan.
7h - dorucak - casa jogurta, 100g Tonusa, 100g mladog sira i ceo paradajz.
11h - uzina - jedna jabuka ili dve breskve.
13:30h - rucak - uglavnom ne mesam proteine i hidrate. Jedem ili kombinaciju skrobastog povrca i pecuraka ili kombinaciju ribe ili piletine i sveze salate. Mnogo cesce ovu drugu kombinaciju.
16h - opet neka vocka, ali u poslednje vreme stalno uzmem 50g integralnog pirinca s mlekom ili jogurta i ovsenih.
Onda u 18h imam trening.
20h - vecera - belanca i nemasni mlecni proizvodi ili tunjevina sa svezim povrcem. Radi se o maloj kolicini hrane.

Dakle, gde gresim, i zasto se osecam tromo nakon treninga? Da ponovim, ranije nisam uzimala hidrate pre treninga, i nije bilo ove mucnine, ali isto tako nisam imala ni upola toliko snage da odradim trening, kao sto je imam sad.
Izvinjavam se sto se post oduzio, i bila bih vam zahvalna na bilo kojoj promeni, svaka se moze probati. :) Naravno, ako je zdrava. :D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #1 on: September 07, 2012, 06:52:45 PM »
da li si probala sa mastima pre treninga
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #2 on: September 07, 2012, 06:57:59 PM »
Ako se kikiriki racuna kao izvor masti, onda jesam. I isto mi prija na treningu, a posle opet mucnina.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #3 on: September 07, 2012, 07:07:37 PM »
npr cela jaja itd..da li se pokidas na treningu pa ti bude muka od toga..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #4 on: September 07, 2012, 07:23:12 PM »
Mogla bih pokusati, ali zumance nije nesto sto preterano volim da jedem, a ne zaboravimo i tu psiholosku osnovu. :) Pirinac sa mlekom mnogo volim da pojedem.
Ne znam, i to je moguce. Verovatno da mi i termin za trening ne odgovara. Takodje, drugacije mi je kad treniram kasno, recimo veceras imam trening u 21h, posle tog treninga ne unesem nista, i ne bude mi muka. Ali i cini mi se da radim slabijim intenzitetom u tom periodu, bez obzira sto mi je vecera sastavljena od hidrata. Onda mi uzina bude voce.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #5 on: September 07, 2012, 07:28:24 PM »
pokusaj kao kajganu..da li si pokusala da odmah posle treninga uzmes malo dextroze, pa onda da jedes..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #6 on: September 07, 2012, 07:48:58 PM »
Iskreno, samo sam nacula da je dekstroza secer, ali tek sad sam pogledala o cemu se radi, i da je u pitanju secer koji ide direktno u krv, i koji bi mogao da mi pomogne u jos mnogo cemu, ako mi je bezbedan.
Sa secerima muku mucim vec duze vreme.
Ne unosim nista sem fruktoze i laktoze, jer imam hipotireozu i rizik da obolim od dijabetesa.
Ako nesto sladim, sladim vestackim zasladjivacima, jer mi je to lekar jedino dozvolio. Ogresim se ponekad kad je voce u pitanju, ali su mi jabuke najbezbednije, i njih najcesce jedem.
Izvini, ako ti iznosim previse informacija, ali mi zaista znaci tvoje misljenje.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #7 on: September 07, 2012, 10:33:18 PM »
ako je tako..onda ne bi trebalo nikakav secer...imas terapiju?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #8 on: September 07, 2012, 11:18:10 PM »
Da, za hipotireozu pijem Tivoral. I prilicno striktno se pridrzavam sto se tice (ne)dozvoljenih namirnica, kako bih neutralisala sve moguce simptome usporenog metabolizma. I onog pravila od 5 manjih obroka.
Koliko bi bilo pogubno da izbacim taj poslednji obrok u 7, 8? Imam osecaj da ostane nesvareno, ne mogu da spavam, i bas me to nervira.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sta jesti pre i posle treninga?
« Reply #9 on: September 08, 2012, 09:08:18 AM »
probaj da ubacis nesto na foru http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/zamene-blendovi.html   imaces dovoljno nutrijetenata a neces imati bojazni da ces gubiti na misicima
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap