EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Straznjica(zadnjica) i kako se izboriti sa njom  (Read 47320 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Deni

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 151
  • Gender: Female
  • I'm back :)
Straznjica(zadnjica) i kako se izboriti sa njom
« on: June 14, 2007, 01:47:22 AM »
Pregledavala sam forum, zujala malkico po njemu, ali nisam videla ni jednu temu na kojoj se iskljucivo bavimo vezbama za goozu.

Razlog postavljanja ove teme na ovom delu, je sto je to mahom zenski problem, sto vecina zena ima neku falinku na doticnom delu tela i to sto se mahom i uvek borimo sa istom. Stoga, ako neko ima idejice za vezbe za podizanje gooze, za zatezanja i za rad na istoj, mislim da bi bilo lepo da podeli sa nama. U krajnjem slucaju, ja bih mu / joj bial zahvalna.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Straznjica i kako se izboriti sa njom
« Reply #1 on: June 14, 2007, 01:48:57 AM »
cucanj, iskorak, mrtvo dizanje - zakon vezbe za guzu :)

Offline Deni

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 151
  • Gender: Female
  • I'm back :)
Odg: Straznjica i kako se izboriti sa njom
« Reply #2 on: June 14, 2007, 01:52:30 AM »
Oket, a koliko treba da ih radimo?

Inace, ja sam jaaako smotana sa iskorakom. Nekako, izgubim ravnotezu. Moguce da ga ne radim pravilno, ali ne znam gde gresim. No ... moracu da se snadjem. ;)

Nego, kazi mi sta mislis o onim vezbama kada se lezi na ledjima i samo se karlica podize u visinu pri zatezanju misica zadnjice?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Straznjica i kako se izboriti sa njom
« Reply #3 on: June 14, 2007, 02:02:10 AM »
cucanj 3x12
iskorak 3x12 svaka noga
mrtvo radis kad se dobro zagrejes i zavisi .. mozes samo sa sipkom za pocetak 3x10

sto se tice iskoraka, i ja sam gubila ravnotezu u pocetku, probaj da uzmes dve bucice od 2 i vise kg, skoncentrisi se na pokret, ispravi ledja i radi , polako ! :)

a te vezbe u parteru-dizanje karlice meni licno su odlicne, stim sto ja na kukove stavim opterecenje, ne mnogo, 2 bicice od po 3 kg!
mozes da radis normalno i sitno, ali gledaj da istovremeno kontrakujes-grcis misice pri dizanju ! :)

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Straznjica i kako se izboriti sa njom
« Reply #4 on: June 14, 2007, 04:08:05 AM »
Gluteus maximus:
-Sumo cucanj (sa razmaknutim nogama) sa podvucenom karlicom i tezistem na petama bez tezine, sa bucicom, sipkom ili na smitu,
-podizanje ravne ili savijene noge sa ili bez opterecenja klečeci na kolenima ili oslonjena rukama na klupu (postoje i sprave za obe vezbe) -hip extension
-step down
-step up
-cucanj,
-iskorak setajuci,
-staticni iskorak na smitu sa tezistem na peti,
-bridge-podizanje karlice sa poda (Tikica je napisala vezbu), sa jednom nogom savijenom preko drugog kolena zbog veceg opetercenja i sa plocom

 Gluteus medius:sve vezbe sa bocnim podizanjem noge bez tezine (sa sajlom) ili sirenje nogu (na masini)-hip abduction

Should I stay, should I grow...

Offline Deni

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 151
  • Gender: Female
  • I'm back :)
Odg: Straznjica i kako se izboriti sa njom
« Reply #5 on: June 14, 2007, 11:56:31 AM »
Kul, ali ima nas smrtnika koji sve vezbice radimo kod kuce. Taj deo, onda nista ne menja?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Straznjica i kako se izboriti sa njom
« Reply #6 on: June 14, 2007, 12:39:41 PM »
Deni iskorak, cucanj, parter, mozes da radis kod kuce :)
Imas da kupis bucice nisu skupe...uzmi od 3 kg (ne znam koliko si u stanju  :dunno:) :)
sa njima radis iskorak cisto zbog ravnoteze, i mozes ih iskoristiti kao opterecenje kod podizanja karlice. znaci legnes, stopala u ravni sa kukovima ne sire, i postavis jednu bucicu na jedan kuk drugu na drugi. Neka legnu kako treba to vec namestas po osecaju.
Pitanje sta je sa rukama...?
Pa ruke oslonis na te bucice i pridrzavas ih cisto da ne skliznu prilikom podizanja karlice !  ;) :)

-podizanje ravne ili savijene noge sa ili bez opterecenja klececi na kolenima ili oslonjena rukama na klupu (postoje i sprave za obe vezbe) -hip extension

i ovo mozes kod kuce da radis! klekni na pod, mozes da se oslonis i na sake i na laktove, stim sto ti je bolje na sake zbog kicme.
podizes nogu, peta uvek ide paralelno sa plafonom, radis u jednom pokretu,  vracas, i sitno kad ti je noga u gornjem polozaju.
vodi racuna da je kicma prava sve vreme i skoncentrisi se na pokret!
8-12 x 3 serije svaka noga

VARIJANTA KAD STOJIS



NA PODU

 


ISKORAK - obican
Setajuci je malo tezi, jel ti jasno kako bi ga radila?  :rolleyes01: ..znaci ne podizes se gore vec u polozaju kao na drugoj slici hodas napred.. kapis? :)





Pogledaj OVU temu, ima dosta stvari koje mozes da radis kod kuce, samo ti bucice trebaju ! :)


Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Straznjica(zadnjica) i kako se izboriti sa njom
« Reply #7 on: June 14, 2007, 02:29:11 PM »

EVO GA I SETAJUCI ISKORAK   ;) :yahoo:


Offline Deni

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 151
  • Gender: Female
  • I'm back :)
Odg: Straznjica(zadnjica) i kako se izboriti sa njom
« Reply #8 on: June 14, 2007, 04:53:26 PM »
Tnx, Tiki. Mislim da cu za pocetak da zaobidjem setajuci, ali krecemo sa primenom ove 4 vezbe koje smo naveli, pa da vidimo, kako ce da izgleda. Problem koji ja imam je malkice cudan, jer su mi se pojavili misici na gornjem delu zadnjice, dok je donji deo malkice zardjao. Kontam da bih ovim vezbala trebalo da ga saniram.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Straznjica(zadnjica) i kako se izboriti sa njom
« Reply #9 on: June 14, 2007, 10:13:11 PM »
samo pravilno sve radi..bolje i manji broj ponavljanja ali pravilno, nego da se krivis i zabusavas a samim tim nista ne dobijas! :)