EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tanje noge  (Read 38658 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: Tanje noge
« Reply #10 on: April 01, 2007, 08:59:24 PM »
Uuuuuuu! Mogao sam totalno da zaj.... stvar. Zato sam vam i pisao.Puno ti hvala. Da li mogu i ubuduce da se oslonim na vasu pomoc kada mi zatreba? Ti se profesionalno bavis fitnesom?

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Tanje noge
« Reply #11 on: April 01, 2007, 09:29:56 PM »
.............. joj se iznaduvaju noge (oteknu misici) pa ce jos da te optuzi da se nabildovala ;)


tanja,pitam,kad vezbam na masini za nadkolenice i na hek masini,koliko opterecenje da ne bih "napupala" butine,manje...? oko 10-15kg? koliko puta i koliko serije?
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Tanje noge
« Reply #12 on: April 01, 2007, 10:20:13 PM »
Uuuuuuu! Mogao sam totalno da zaj.... stvar. Zato sam vam i pisao.Puno ti hvala. Da li mogu i ubuduce da se oslonim na vasu pomoc kada mi zatreba? Ti se profesionalno bavis fitnesom?
Naravno da mozes, tu smo da pomognemo sa onim koliko znamo. Rekreativac sam ali imam neko iskustvo u svemu ovome pa eto...a imamo i trenere ovde tako da se na kraju uvek dobije pravi odgovor  :)

tanja,pitam,kad vezbam na masini za nadkolenice i na hek masini,koliko opterecenje da ne bih "napupala" butine,manje...? oko 10-15kg? koliko puta i koliko serije?

Sve to zavisi i od same masine...nisu sve iste pa ne bih mogla da ti ovako kazem koliko.
Dovoljne su ti tri do cetiri serije, i bas tako...10-15 ponavljanja. Opterecenje sama izaberi da mozes komotno da uredis recimo 12 ponavljanja.
A to za "pumpanje" ce tebi tesko i da ide, nego pricamo o prividnom povecanju obima misica.
Imas temu o zenama i zabludama kad je bodybuilding u pitanju pa procitaj ako nisi.  :flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Tanje noge
« Reply #13 on: April 03, 2007, 05:16:54 PM »
Sve to zavisi i od same masine...nisu sve iste pa ne bih mogla da ti ovako kazem koliko.
Dovoljne su ti tri do cetiri serije, i bas tako...10-15 ponavljanja. Opterecenje sama izaberi da mozes komotno da uredis recimo 12 ponavljanja.
A to za "pumpanje" ce tebi tesko i da ide, nego pricamo o prividnom povecanju obima misica.
Imas temu o zenama i zabludama kad je bodybuilding u pitanju pa procitaj ako nisi.  :flowers:


Koliko trosi kalorije na spinningu (aerobik na biciklima),...cula sam da ubrzava uklanjanje celulita...
kakva je razlika izmedju teretana i spinninga?
u NS ima Centar za zene MissFit,pomislih da se bavim 2-3x na spinningu,ovde sam procitala nekoliko teme da prvo uradim kardio,pa teretana...to je u redu,a sta ako nema kardio u teretani?
pocela sam kod kuce ujutru sa pilatesom,imam 10minuta,a uvece u teretanu,drugi dan na aerobik....sta mislis na spinning?
ne znam sta da napisem,zbunjena sam,juce oko 18h sam vozila bajs napolju 3 sata (a smrzla sam se) ,a danas...ne znam sta cu...

u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Tanje noge
« Reply #14 on: April 04, 2007, 10:29:45 PM »
Quote
Koliko trosi kalorije na spinningu (aerobik na biciklima),...cula sam da ubrzava uklanjanje celulita...
kakva je razlika izmedju teretana i spinninga?
Spineri i spining su jos jedna inovacija izmisljena da zameni aerobik. Posto na spineru nisam nikada vezbala, ne mogu nesto mnogo da ti kazem, ali po onome sto sam cula, radi se o kardio treningu u trajanju od oko sat vremena u kome se smenjuju periodi niskog i visokog intenziteta, menja se otopor i na taj nacin simulira voznja uzbrdo i nizbrdo. Ovo moze biti jako dobar kardio trening, ali za skidanje celulita nije nista bolji od bilo kog drugog. To sa celulitom mi vise lici na neki markentiski potez. Ovakvim treningom se dobro trose kalorije, i ucvrscuje donji deo tela...noge i zadnjica...ali to nije dovoljno da se eleminise celulit.
Razlika izmadju teretane i spininga je u tome sto je spining iskljucivo aerobna aktivnost dok u teretani radis sa tegovima-anaerobna aktivnost i dodatno ubacujes aerobnu po potrebi.

Quote
u NS ima Centar za zene MissFit,pomislih da se bavim 2-3x na spinningu,ovde sam procitala nekoliko teme da prvo uradim kardio,pa teretana...to je u redu,a sta ako nema kardio u teretani?
Svaka teretana mora da ima neku od kardio sprava-stacionarni bicikl, steper, traku, eliptik. Jos nisam vezbala u teretani gde nije bilo bar nesto od navedenih sprava, samo je izbor bio veci ili manji a skoro svaka je dobra i zavrsava posao.
Quote
pocela sam kod kuce ujutru sa pilatesom,imam 10minuta,a uvece u teretanu,drugi dan na aerobik....sta mislis na spinning?
Mozes ti da ides i na spining i ako ga ima u jutarnjim casovima to bi bilo odlicno da se odradi na prazan stomak. Uz to mozes i teretanu da uklopis ili da radis te tvoje vezbice...sve zavisi od toga sta tebi odgovara.
Quote
...ne znam sta cu...
Zasto ne probas ipak da vezbas u teretani. Evo imas ovde nase devojke koje u teretani uspesno skidaju kilograme. Na bilo kojoj kardio spravi mozes da uradis HIIT (to je jako slican princip koji primenjuju i na spinigu) i jos vezbice sa tegovima, pa da nam se lepo zategnes i oblikujes...sta mislis o tome?
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Tanje noge
« Reply #15 on: April 04, 2007, 10:42:36 PM »
znam tu HIIT,nista ne mislim,nego ja kazem da nije lose!!!
pred toga,ja sam zaposlena osoba,ne mogu u jutarnjim casovima,meni ostaje samo vikend...  :(
radnim danom mogu ici u vecernjim casovima od 20h... :)

u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Tanje noge
« Reply #16 on: April 05, 2007, 02:10:46 AM »
@Medena
Sto se treninga tice, Tanja te je uputila u najefikasnije. A ako nemas izbora sa slobodnim vremenom, u toku nedelje treniraj uvece, a vikendom ujutru.

Kada je skidanje celulita u pitanju, pre svega treba znati odakle potice.

Telesna mast sacinjena je od celija –adipocytes, cija je glavna funkcija skladistenje energetskih rezervi. Ove celije sakupljaju energiju u formi lipida, koji se u slucaju potrebe otpustaju za koriscenje i pregradjene su vlaknima vezivnog tkiva. Ovi masni cvorici rasprostranjeni su u grupama izmedju dermisa (tkiva koje cini dublji sloj koze) i misica. Kada adipocytes sakupe vise energije nego sto se potrosi, oni pocinju da rastu i mast pocinje da se akumulira.
Na povrsini koze zadnjice i bokova kod zena cesto postoje udubljenja razlicite velicine, nalik na pomorandzinu koru. Ova pojava uzrokovana je neelasticnim vlaknima u tim delovima, koja vezuju omotac misica sa dubokom povrsinom koze u udubljenjima, sa masnim tkivom nabubrelim izmedju. Taj visak masnoce ili celulit je podeljen mrezom vezivnog tkiva, koja kada je pod pritiskom, vrsi se pritisak i na limfne i krvne sudove u toj oblasti. Time se usporavaju organske promene i slaba je prokrvljenost ovih oblasti i onemoguceno efikasno uklanjanje masnih kiselina. Cak i intenzivan trening nekada nemoze da ukloni ovaj visak potpuno.
Hormoni cesto igraju vaznu ulogu u pojavi celulita ili njegovo smanjenje. Zenske hormonalne varijacije, posebno velike kolicine estrogena tokom menstrualnog ciklusa ili u toku trudnoce dovode do zadrzavanja vode, koja zajedno sa masnocom pritiska i umanjuje protok limfe i krvi i cini da se energetske rezerve teze mobilisu. Ovaj sistem za cuvanje i skladistenje masti kod zena ima ulogu da zadrzi masne rezerve koje ce biti dostupne tokom trudnoce i dojenja u slucaju oskudice.

Zato, u borbi  protiv celulita moze pomoci: smanjenje masnih naslaga (mrsavljenje)pravilnom ishranom, smanjenje faktora koji dovode do zadrzavanja vode ( so, gazirana pica, seceri ), redovna fizicka aktivnost, masaza ( limfna drenaza ) i neznatno ili neefikasno,cesto skupe kreme koje bi trebalo da podstaknu termogenezu i cirkulaciju.




Should I stay, should I grow...

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Tanje noge
« Reply #17 on: April 05, 2007, 02:23:57 AM »
Spinning je mnogima privlacan iz razloga sto se gubi 500 kalorija za 40 min vezbanja!

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Tanje noge
« Reply #18 on: April 05, 2007, 05:06:13 AM »
A u protivnom vracaju pare ?  :rofl1:  Ko to garantuje ako nisi u kondiciji ?

Salu na stranu, dobar je spining, ali ima i drugih nacina....
Should I stay, should I grow...

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: Tanje noge
« Reply #19 on: April 05, 2007, 10:17:11 AM »
Nisam do sad cula za taj spining... :wtf1: Sta je to?  :blush:
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.