EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Treba mi pomoc. :D  (Read 6017 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sajk69

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Treba mi pomoc. :D
« on: April 17, 2012, 02:02:46 PM »
Pa,pre svega da se predstavim.
Ja sam Sandra,i (ne zna da li ima takvih na forumu ) imam 14 godina.Totalno sam nova,tako da ne zamerite mi ako ne razumem termine.Takodje nisam stigla ni pravila da procitam,posle ovoga hocu obecavam. :dunno: Nego da ne blebecem mnogo,registrovala sam se da bih zatrazila pomoc.Nedavno sam odlucila da smrsam,heh.Preterala sam u svojoj kilazi.Visoka sam 154  :wallbash1: i imam 60 kg.Strasno.Uglavnom,ne smeta meni to sto imam 60 kg nego mi smeta moj stomak.Nikada ga nisam imala u ovolikoj meri. :wallbash1: Vec 4 godine sam u sportu ( 3 godine rukomet,1 godina odbojka ),tako da mislim da kondicije imam. :D
Za pocetak hocu da sredim ruke,ne svidja mi se obim,procitah da se to smanjuje ishranom.Nazalost.Zatim stomak,a od nogu sam odustala posto je porodicno da imamo jake butine,a i unistila sam ih rukometom.
Pa bih vas zamolila ako biste bili toliko ljubazni da mi kazete sta bi mi bilo najbolje da pored treninga koje imam cetiri puta nedeljno po sat i po vremena radim da bih sredila stomak i ruke?
Imam tegove od 3,5kg mislila sam da ce mi pomoci da radim biceps obe ruke po 20 minuta.
Pa imate li predloga? :D

Izvinjavam se na velikom prilivu informacija iz mog zivota.I hvala unapred :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #1 on: April 17, 2012, 02:59:59 PM »
kuci ces vezbati  ili imas mogucnosti za teretanu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline greeny:)

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #2 on: October 01, 2012, 10:41:49 PM »
Ovako, nisam htela da otvaram novu temu, da ne pretrpavam forum nadam se da mogu i ovde da izlozim svoj problem, ako ne, preselite me na adekvatnu.   
Imam 21 godinu, visoka sam 164 cm i imam 50 kg. Vec neko vreme se hranim po low carbu, u poslednje vreme malo opustenije, jer nisam htela da smrsam previse. Moj cilj je da spustim procenat masti, i dodam misicnu masu. Danas sam krenula u teretanu, i opet sam pocela sa strogim LC. Do sada nisam imala neki da kazem normalan trening, uglavnom trcanje i neke vezbice po kuci.
Moj problem je sto trener u teretani pojma nema ni o ishrani, meni se iscudjuje sto hocu da radim trening snage, kao da imam rogove na glavi, i uglavnom mi je dao neke bezveze vezbice, forsira kardio, kada sam mu pomenula mrtvo, cucanj, iskorak, on mi onako kaze Ima vremena, ne spremas se za olimpijadu.  :blowup:

Sve u svemu, krenula sam na trening puna elana, a vratila se potpuno razocarana, jer znam da to nije to, a opet sa druge strane nikada nisam trenirala u teretani, nista mi nije jasno, sva sam pogubljena.

Da li postoji neki program koji ste mi preporucili, ili se to radi individualno, od osobe do osobe, koliko cesto je potrebno menjati program, da li ima jos nesto sto nisam pomenula, a trebalo bi da znam..?

Mozda sam postavila mnogo glupih pitanja, ali, zaista, kao pocetniku nista mi nije jasno..  :dunno:

Hvala unapred na odgovorima i pomoci  :help:

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #3 on: October 02, 2012, 01:02:10 AM »
@greeny:)

Dobro je st si svesna sta zelis i sto uvidjas da nisi na pravom putu....E sad,postoji mnogoo objasnjenja raznih vezbi itd na youtubu,ali vezbe samo ne sacinjavaju trening(imas tu obim, intezitet, frekfenvca, tempo i odmor sve treba da uskladis prema ciljevima)
...Moras prvenstveno da imas plan. Moras da odredis svoj cilj.Kazes da hoces da izgubis mast i nabacis misice.Ta dva su istovremeno malo moguci.Poto si pocetnik sa treningom snage,moguce je da ces u pocetku imati takvu vrstu rezultata,ali vremenom ce to da zastane itd...

Moja preporuka ti jeda nadjes nekog iskusnog vezbaca da sa njim u pocetku treniras ili bar za pocetak izdvojis novac za licnog trenera,koji ce te izvesti na prav put...bar u pocetku dok malo nenaucis sta i kako treba.....

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #4 on: October 02, 2012, 01:40:20 AM »
Da ljudi imaju novca za trenera sigurno ne bi ovde trazili savete.

Offline greeny:)

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #5 on: October 02, 2012, 02:09:00 AM »
Nazalost, LeDu91 je u pravu, trenutno ne mogu da priustim personalnog tenera, a nemam ni nekog iskusnog vezbaca koji bi mi pokazao. Trener u teretani je apsolutno nezaiteresovan, i u fazonu da to nije za mene, ja sam zensko, a i neupucen je, kad mi je rekao za ishranu da ne mora da se menja nista, vec samo da se smanje porcije, sve mi je bilo jasno.
Da, cilj mi jeste da spustim procenat masti, mada po mojoj proceni, ja sam to vec dosta spustila samom ishranom, ovo su vise finese jer mi je ostalo malo vise na rukama u odnosu na struk npr, i da nabacim misicnu masu, ali nigde ne zurim, tako da ne mora oba odjednom moze i jedno po jedno.. :)

Ali posto sam apsolutni pocetnik u ovome, svaka pomoc ili savet bi mi dobrodosli..

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #6 on: October 02, 2012, 07:55:03 AM »
-
-Your Mind Is a Battleground-

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #7 on: October 02, 2012, 07:56:19 AM »
Ovde imas sve vezbe i nacin na koji se one pravilno izvode
Code: [Select]
http://www.bodybuilding.com/exercises/
-Your Mind Is a Battleground-

Offline greeny:)

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #8 on: October 02, 2012, 12:37:12 PM »
E hvala puno, ovo ce pomoci  ;)

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Treba mi pomoc. :D
« Reply #9 on: October 02, 2012, 02:25:47 PM »
nema na cemu, srecno
-Your Mind Is a Battleground-