EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga  (Read 26029 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline superchick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Female
Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« on: July 10, 2007, 06:24:52 PM »
Ja sam malo pregledala temu "Nasi treninzi", vrlo je informativna (kao i vecina tema na ovom forumu) ali nigde se ne navodi sta radite posle trbusnjaka?! Tusiranje i put pod noge ili nekakvo opustanje?

Nekada ujutru osetim napetost pogotovo u nogama i to obicno posle duzeg trcanja (od 30 minuta - retko kad trcim duze) iako uvece uradim nekoliko vezbica istezanja.

Volela bih da mi neko strucan od vas preporuci koje bih vezbe mogla uvesti da mi efekti vezbanja budu jos bolji a i jutra posle toga.

Zahvaljujem.
 :blowkiss:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline superchick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Female
Odg: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« Reply #2 on: July 11, 2007, 10:33:04 AM »
Ups... pa to je kod muskih postavljeno...  :blush: Ja tamo nisam isla... Sorry!

Videla sam ovde temu "Nasi treninzi" i uopste ne pise opustanje niti istezanje, zato sam pitala...


Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« Reply #3 on: July 11, 2007, 10:36:07 AM »
Meni je jako bitno zagrevanje i istezanje..zagrevam se nekih 5-6-7 min..a istezanje zna da traje i 15 !  ;)

Offline Sportasica

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 116
  • Gender: Female
Odg: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« Reply #4 on: July 12, 2007, 06:25:57 PM »
Istezanje je pravoo bitno na kraju treninga... Ja inace ne preferiram dinamicko istezanje jer mislim da se njim moze pravo nastetiti ligamentima i misicima a tako i kostima... radim to polako i oprezno i u svakom polozaju se zadrzim do 10tak sekundi... vjezbe su uglavnom one iz pilatesa i joge, ipak sve vjezbe koje mi radimo nekako su se razvile iz tih... cilj mi je istegnuti svaki misic na tijelu koji je taj dan radio prvenstveno da kasnije manje boli ukoliko dodje do upale... Vjezbi raznih ima, stvar je mastovitosti i osjecaja za vjezbu, ako poznajes dobro svoje tijelo osjetit ces i u kom smijeru trebas da ga mices da bi osjetio taj misic kako se isteze... vjezbanje je fleksibilno ali poenta je da se radi oprezno i pravilno... dises kontrolisano , pratis rad svog srca i "slusas" svoje tijelo sta ti govori u svakom polozaju, da li boli ili godi , da li se isteze ili stoji na svom mjestu...

Offline Malena Maki

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Odg: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« Reply #5 on: June 12, 2009, 07:55:58 PM »
Zelela bih da pozdravim sve prisutne i da kazem da je sajt fenomenalan...toliko toga sam naucila i saznala... :rolleyes01:
Moram jos da kazem da se ne bavim nijednim sportom...a celo vezbanje se svodi na sedenje, nazalost posao mi je vezan za rad u kancelariji i kad ima posla bukvalno ne stizem da radim nista drugo...Sada sam zelela da krenem sa nekim vezbama, pa me zanima ako neko ima neki savet za vezbe zagrevanja...koliko sam citala na forumu to nisam pronasla...planirala sam da radim malo pilates vezbe u kucnoj varijanti, ali mi treba pomoc oko vezbi zagrevanja...Hvala unapred... :)

Offline cobanov_odmor

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Female
Odg: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« Reply #6 on: October 08, 2009, 06:30:38 PM »
Ja to ovako radim:
8 min zagrevanja misica ( skakutanje i ostale kerefeke jako neagresivno )
8 min istezanja sada vec toplih misica.
trening
8 min istezanja


Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« Reply #7 on: October 08, 2009, 07:19:20 PM »
Ja nabavio neki trening istezanja bivseg svetskog i olimpijskog prvaka Jan Torpa. Inace klasicne vezbe istezanja sto veceg broja misica....

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« Reply #8 on: October 08, 2009, 08:18:06 PM »
Ne istezem se nikada...zavrtim samo par puta zglobovima prije nego krenem sa tegovima.

Zagrijavanje se podrazumijeva naravno...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Vezbe opustanja i istezanja posle treninga
« Reply #9 on: October 08, 2009, 08:29:27 PM »
istezanje pre tegova moze biti zajebana stvar..
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380