EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Diskus hernija  (Read 1809 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stevdza

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Diskus hernija
« on: December 26, 2013, 09:30:41 PM »
Pozz svima, pre nego sto budem poceo da pricam o mom problemu, zeleo bih da mi se javi Pedja Petrovic, jer imam dosta pitanja za njega.


E pa ovako, Imam 18 god i imam diskus herniju l5 s1, pre nego sto sam dobio diskus herniju trenirao sam u teretani 2 godine. Znam da mislite da mi je od teretane, i na neki nacin ste upravu, ali ipak taj diskus mi od rodjenja nije bio bas kako treba.
Tako da sada imam bolove pri nekim pokretima, i fizioterapeut mi je rekao da ne bi trebalo da trcim i da se bavim bilo kakvim sportom najmanje 2 godine. To je za mene najgora vest koju sam mogao da cujem, zato sto od kad znam za sebe, ja treniram bilo to fudbal, kosarka, plivanje itd...

Hteo bih da se posavetujem sa Pedjom, da mi kaze koje bi trebalo vezbe da radim u teretani a koje ne, kako bih ojacao misice i olaksao dalji zivot sebi.

Offline Dusan Cvetkovic

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
  • Bilo koliko da pauziras misic i dalje pamti
Odg: Diskus hernija
« Reply #1 on: February 06, 2014, 01:01:45 AM »
Slusaj druze ovako , diskus hernija ne moze da se izleci... to je prekljesen zivac izmedju dva donja prsljena nije opasno za zdravlje i mozes trenirati koliko zelis,stim sto moras ojacati donji deo ledja pod HITNO..

radi HIPER EXTENZIJU,mrtvo dizanje sa ispravljenim kolenima ( ne velike tezine ) i kontra trbusnjake

i to je tvoj lek  :yes: