EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jos neka pitanja oko treninga?  (Read 4655 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sharklo

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Jos neka pitanja oko treninga?
« on: May 26, 2008, 10:00:16 PM »
Imam 18 godina treniram 2,5 godine i za te dve godine nisam napravio vecu pauzu od tri dana. . .
Super sam napredovao jer sam pametno vezbao citajuci sa ovog i ostalih dostupnih foruma . .
Znaci dobro i pravilno se hranim,vezbam redovno,lepo odmaram. . .itd
Problem je sledeci (kao sto rekoh nisam pravio  vece pauze)u poslednjih mesec ipo dana poceo sam da zabusavam(ishrana i nisam aktivan kao pre)iz opravdanih razloga skola i kevina bolest. . .
Ne treniram kao pre i malo slabije se hranim,opao sam malo u masi i sntazi  :wallbash1:. . . :hitself:
A da muka bude jos veca necu tenirati sledecih 30 dana. . .
Pitanja su sledeca:
1)Trebam li uzimati suplemente (pwm+kreatin+dex) u toku tih 30 dana kada ne budem trenirao?.

2)da li je pametno da umoran vezbam uvece(tipa sklekovi,zgibovi,cucnjevi bez opterecenja) kad dojem kuci ili da jednostavno batalim skroz?

3)kada se budem vratio nakon 30 dana trebam li opet da ponovim fazu punjenja(kreatin) i ako budem opao u znaci sta da radim?

4)ako imate bilo kakav savet vezan za ishranu ili  slicno sto bi mi pomoglo da ne izgubim puno na snazi i ovo malo mase sto sam nabacio  :wallbash1:

nadam se da pitanja nisu glupa i da ce mi neko pomoci :help: unapred hvala

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #1 on: May 27, 2008, 03:07:42 PM »
Imam 18 godina treniram 2,5 godine i za te dve godine nisam napravio vecu pauzu od tri dana. . .
Super sam napredovao jer sam pametno vezbao citajuci sa ovog i ostalih dostupnih foruma . .
Znaci dobro i pravilno se hranim,vezbam redovno,lepo odmaram. . .itd
Problem je sledeci (kao sto rekoh nisam pravio  vece pauze)u poslednjih mesec ipo dana poceo sam da zabusavam(ishrana i nisam aktivan kao pre)iz opravdanih razloga skola i kevina bolest. . .
Ne treniram kao pre i malo slabije se hranim,opao sam malo u masi i sntazi  :wallbash1:. . . :hitself:
A da muka bude jos veca necu tenirati sledecih 30 dana. . .
Pitanja su sledeca:
1)Trebam li uzimati suplemente (pwm+kreatin+dex) u toku tih 30 dana kada ne budem trenirao?.

2)da li je pametno da umoran vezbam uvece(tipa sklekovi,zgibovi,cucnjevi bez opterecenja) kad dojem kuci ili da jednostavno batalim skroz?

3)kada se budem vratio nakon 30 dana trebam li opet da ponovim fazu punjenja(kreatin) i ako budem opao u znaci sta da radim?

4)ako imate bilo kakav savet vezan za ishranu ili  slicno sto bi mi pomoglo da ne izgubim puno na snazi i ovo malo mase sto sam nabacio  :wallbash1:

nadam se da pitanja nisu glupa i da ce mi neko pomoci :help: unapred hvala


   Moj skromni savjet,posto vidim da  nitko od iskusnijih puno od mene nece da ti da savjet ,jer ja sam (rekreativac) je da probas ishranu srediti koliko mozes(koliko toliko),kreatin i pwm normalno uzimas kao nadopunu(po potrebi zavisi od intenziteta treninga),odnosno ako vec uzimas kreatin nastavis ga piti normalno ili ako si u fazi tkz(punjenja)isto samo znas normalno vise, i treniras ako bas hoces uvece ali lagani tako neces izgubiti puno na masi,a i ostat ce ti snage(mislim ostat)normalno da se to brzo kasnije vrati.Eto pa ako netko zna bolje nak pise,ja sam tako radio kada sam bio u situaciji da nisam mogao ici u gym,nego doma sklekovi i bucice,trbusnjaci i z sipka.Znas i sam da se sa bucicama i z-sipkom moze raditi bas sve misicne grupe.pozdrav i pomalo. :yes: :yes:Ja sam imao pauze godinu i 4 mjeseca i vratio se ono fino sa dva do tri treninga sedmicno u top formu i to natural,only kreatin i samo jedna kantica proteina za 3 mjeseca. :yes: :yes: :yes:Eto vidi slike.92kg,a prije toga imao 104,čak i više,ali eto ja zaokružim. ;)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #2 on: May 27, 2008, 03:33:24 PM »
Snagu i masu ces izgubiti..ne moze da ostane ako ne vezbas ko pre i ne jedes dosta i kvalitetno..

Postoji nesto sto se zove misicna memorija..brze ces sve to vratiti nego kada si prvi put nabacivao masu i snagu

vezbaj onoliko koliko ti vreme i uslovi dozvoljavaju i jedi onoliko koliko treniras
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #3 on: May 27, 2008, 06:51:23 PM »
Snagu i masu ces izgubiti..ne moze da ostane ako ne vezbas ko pre i ne jedes dosta i kvalitetno..

Postoji nesto sto se zove misicna memorija..brze ces sve to vratiti nego kada si prvi put nabacivao masu i snagu

vezbaj onoliko koliko ti vreme i uslovi dozvoljavaju i jedi onoliko koliko treniras


  Evo dobar odgovor,ja sam malo proširio,ali lijepo si mu napisao i to je to.

Offline Kano

  • ExYu sampion-JUNIOR
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #4 on: May 28, 2008, 06:05:31 PM »
Covjece 4 nedelje je premalo za neki katabolizam usled netreniranja, samo jedi i neces nista izgubiti -jedino misici nece imati napumpani izgled ali to se sve vrati za 3 treninga. Muscle memory je zajebana stvar.
Insulin has been called "Anabolicus Maximus" by some gurus of the bodybuilding world. Insulin can give you greater gains than you have ever had using anabolics alone. Insulin, in combination with androgens and resistance exercise, may trigger maturation of satellite muscle cells (small, more or less useless cells that are held in reserve, which do not contribute to muscular strength) into mature muscle cells that do contribute to muscular size and strength. How freakin cool is that.

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #5 on: May 28, 2008, 07:13:38 PM »
Covjece 4 nedelje je premalo za neki katabolizam usled netreniranja, samo jedi i neces nista izgubiti -jedino misici nece imati napumpani izgled ali to se sve vrati za 3 treninga. Muscle memory je zajebana stvar.
[/color]

   Tako je asu,ovo si dobro napisao.color=orange]Muscle memory je zajebana stvar.

Offline Sharklo

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #6 on: May 28, 2008, 09:02:12 PM »
znaci tako ok ja sam se zabrinuo jer sam cuo iz raznih prica da izgube ljudi na masi i snazi ali ok. . .
samo jos da pitam trebam li uzimati kreatin posto sam skroz prestao da vezbam?

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #7 on: May 28, 2008, 10:35:56 PM »
znaci tako ok ja sam se zabrinuo jer sam cuo iz raznih prica da izgube ljudi na masi i snazi ali ok. . .
samo jos da pitam trebam li uzimati kreatin posto sam skroz prestao da vezbam?

    po meni nemaš potrebe  ;)

Offline Johny Bravo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
  • Nema lazi, nema prevare...
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #8 on: May 29, 2008, 11:01:52 PM »
Gari ;).
Creatin nemoj sada,a ni punjenje nema potrebe da pravish! Cirkaj to fino 10tak grama u dve doze sa dobrom kombinacijom raznih secera kada pocnes da treniras! Sada, klopaj dobro i pusti da ti volja dodje do vrhunca, skupi preparate i za mesec dana=-UDRI PO TRENINGU i jakoj hrani! i naravno, srecno!
NutriVita, Milan D. Kalenic

Offline Don-Dale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Jos neka pitanja oko treninga?
« Reply #9 on: September 06, 2008, 05:41:08 PM »
eh pa ovako vec nekih mesec dana koristim proteine PRO 90 tako da jedem kao bik!-dakle veliku kolicinu mesa unosim itd... ali meni glavni problem je kao sto napisah da se napumpam ne zelim da se napumpam pomocu nekih steroida itd... nego pomocu ovih proteina,ishrane treningom da izgledam masivno. tako da radim od ponedeljka do nedelje treniram nekih 1h-30. a izmedju imam pauzu jedan dan. prvenstveno zelim da napucam ruke i da napravim lepezu(koju skoro i nemam). mada svi mi kazu imas ogromne ruke itd... ali ja kada pogledam na ogledalu ne izgledaju mi nikako kao sto oni komentarisu recima sve to shvatam kao da me zezaju. a trening mi je ovakav: 1.dvorucni biceps pregib
2.bench press.
3.dizanje dvorucnog tega iza i ispred glave
4. i letenje.
 od svega toga radim po 5 serija  od kojih radim kilazom kojom mogu podici 10-12 puta za masu zar ne? tako da koju vezbu mi mozete preporuciti za lepezu? sve osim zgibova. hvala