EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako se hraniti za vrijeme ne treniranja  (Read 5012 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Kako se hraniti za vrijeme ne treniranja
« on: June 11, 2008, 10:11:41 PM »
Evo mene zanima pošto mislim napraviti pauzu od mjesec dana kako se pravilno hraniti dabi nabacio što manje sala.Kardio radim 3 puta sedmično po 14 km,e sad nemojte svi reči to ti je rješenje(cardio)?Koliki je otprilike postotak za gubljenje na snazi i masi za taj period?Hvala

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako se hraniti za vrijeme ne treniranja
« Reply #1 on: June 12, 2008, 01:21:37 AM »
Pa slicno kao d atreniras...evo logika sama dakle :

Samim tim sto ne treniras,treba ti manje energije,znaci odma smanji UH i masti i sto s euh tice drzi se kompleksnih i vlakana,a masti se trudi da uneses i nesto ribljeg ulja da izbalansiras dobre-lose masti

Protein ti je dosta da drzis na 1,5-2 grama po kg,s tim da je najbolje resenje da zadrzis onih 5-6 obroka kao da treniras u smilsu raspodeli protein na sto vise obroka,UH kompleksne jedi samo ujutru ili pred neku tezu aktivnost,a vlakna jedi stalno slobodno...na ovaj nacin ces minimizirati dobijanje sala,ali hebiga snaga i misici ce neminovno opasti jer nema impulsa koji im govori da se povecavaju(trening).
Why so serious?

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Kako se hraniti za vrijeme ne treniranja
« Reply #2 on: June 12, 2008, 09:27:08 AM »
Pa slicno kao d atreniras...evo logika sama dakle :

Samim tim sto ne treniras,treba ti manje energije,znaci odma smanji UH i masti i sto s euh tice drzi se kompleksnih i vlakana,a masti se trudi da uneses i nesto ribljeg ulja da izbalansiras dobre-lose masti

Protein ti je dosta da drzis na 1,5-2 grama po kg,s tim da je najbolje resenje da zadrzis onih 5-6 obroka kao da treniras u smilsu raspodeli protein na sto vise obroka,UH kompleksne jedi samo ujutru ili pred neku tezu aktivnost,a vlakna jedi stalno slobodno...na ovaj nacin ces minimizirati dobijanje sala,ali hebiga snaga i misici ce neminovno opasti jer nema impulsa koji im govori da se povecavaju(trening).
  [/i][/i]


 E da znam to,samo da što manje nabacim sala,a probat ću kod kuće koliko toliko raditi neke vježbe bar sklekove i malo sa z šipkom,bicepse tricepse i malo bučicama,moram ne mogu da ne radim baš ništa,ali nemam mogućnosti ići u teretanu ovaj mjesec,e da i ubacit ću cardio bar dva puta sedmično po 12-14 km.Tako sada radim isto. ;)

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako se hraniti za vrijeme ne treniranja
« Reply #3 on: June 12, 2008, 07:28:17 PM »
ne preteruj sa kardiom,a i en brini,svi svetski treneri preporucuju jedno 10 dana totalnog odmora od treninga svakih 5 meseci fazon
Why so serious?

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Kako se hraniti za vrijeme ne treniranja
« Reply #4 on: June 12, 2008, 07:32:28 PM »
svi svetski treneri preporucuju jedno 10 dana totalnog odmora od treninga svakih 5 meseci fazon

Ajde 10 ...ali 50 ...  :rolleyes01: :hitself:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: