EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Krckanje u lopaticama  (Read 11270 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Krckanje u lopaticama
« on: July 14, 2011, 10:35:40 PM »
Cao svima... ovom delu foruma se nisam jos predstavio. Imam 34 godinei profesionalni sam violinista u simfonijskom orkestru , dakle celog zivota se bavim muzikom. Ono sto je simptomaticno za veliku vecinu nas su profesionalne deformacije . Neprirodan polozaj ruke , dugo vezbanje u stojecem ili sedecem polozaju  , blah bblah , sve u svemu nezdravo ponasanje :) . Oko nove godine sam poceo da se bavim sportom u kucnoj varijanti , sad zavrsavama prih 90 dana p90x  , promenio ishranu prema vasim uputstvima i smrsao 17 kg (177cm i imao sam 90 kg cistog sala ) i super se osecam . Moj problem je konstantno krckanje u lopaticama i onako tup bol u desnoj pogotovo s kojim sam se vec saziveo :) . A pitanje je sledece.... Iscitavajuci forum uzduz i popreko dosao sam do preparata po imenu ELASTI  JOINT , i cini mi se kao resenje za moje probleme  . Da li mi preporucujete ovako nesto , posto ipak kolko god  sviranje na violini deluje kao lako , izuzetno puno snage oduzima i ruke su vam konstantno u vazduhu . Menu po zvuku krcanja deluje kao da su mi rotatori suvi i uopste svi ti spojevi .

Hvala unapred na odgovorima  , savetima itd !  :help:

Offline SLAVOLJUB PAUNOVIC

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 179
  • Gender: Male
  • http://www.facebook.com/pages/Space-Gym-GM/1992545
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #1 on: July 15, 2011, 06:58:46 PM »
Paganini  :)  ELASTI  JOINT je odlican preparat ali moras da budes uporan jer mora da se dugo pije da bi pokazao rezultate,pa odprilike od 4 do 6 meseci ces videti poboljsanje...Pored njega obavezno uzmi omega 3 (riblje ulje) i omega 6 (maslinovo hladno cedjeno ulje) uzimaj po 4-6 gr dnevno i budi strpljiv  :yes: bolovi ce nadam se proci a krckanje u zglobovima malo teze.
SPACE GYM GM

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #2 on: July 15, 2011, 07:27:22 PM »
Hvala puno na odgovoru ... samo da dodam  , bol koji osecam je samo dok sviram i pretpostavljam da tu jos imaju ulogu i ladjni misici , tj ti oko lopatica i ramena . Zanima me ustvari sta su oni cvorici koji su tu okolo , nesto kao kuglice koje se osete pod prstima kad se masira ? Kako se toga resiti , jer ustvari ti cvorovi mi i prave taj zvuk krckanja i preskakanja . Drugo pitanje , 4-6 grama cega ? Poslednje za kolko doza je predvidjeno to pakovanje Elasti jointa ?

Jos jednom hvala za info  ;)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #3 on: July 15, 2011, 07:44:31 PM »
Poceh da ti pisem juce i zaboravih..Tup bol se kod mene javljao iz razloga slabih ledjnih misica.Gotovo instant resenje problema mi je bilo ojacavanje tih misica a nacin za to: zgibovi (Ako mozes da ih radis.Sva 3 razlicita hvata,naravno ne mora sve na 1 treningu).Lat masina.Obavezno face pulls koji pogadja ceo taj gornji pojas.Naravno veslanje t sipkom i veslanje u pretklonu.Isto imam problem sa cvorom u ledjima koji s vremena na vreme razbijam.Nalazi se u delu donjeg trapeza sa desne strane kicme (izguglaj zasto oni nastaju,pisano je negde,zaboravih detalje).Zbog toga npr pri veslanju levu ruku mogu da povucem unazad par cm vise nego desnu.Resavam tako sto postavim tenisku lopticu i legnem lagano na nju na mesto gde je taj cvor..Posle par minuta je mnogo bolje.Postoji stvar koja se zove foam roller (lici na oklagiju).Kad nas je tek sad stigao i kosta mislim citavih 70ak evra sto je previse.Srecom,lako se improvizuje.Vidi na yt kako se koristi,koliko i sta. Ovo razbijanje,istezanje i sl bi trebalo da se radi redovno.Svi koji treniraju sa tezinama idu na masaze,najbolji strongman na svetu ima coveka koji ide za njim i krcka ga non stop.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #4 on: July 16, 2011, 09:50:27 AM »
Definitivno cu morati da odem na neku masazu , tu nema dalje. Mozda sam u zivotu bio 2x :) . Sto se tice zgibova sad ih vec mogu dosta u toku jednog treninga , sto pravih sto assisted . I dosta sam ojacao za tri meseca kolko mi sad istice od pocetka p90x,  . E to se tice face pulls ubacicu ih. Imam kod kuce one gume za trening  sidro za vrata i kuku na plafonu , gde kacim gume .Do sad sam radio samo povlacenje gde ja sedim  a vucem na dole gume koje su na plafonu za kacene za kuku. Reci mi bas za face pulls jel ovo ok ?  http://www.5min.com/Video/How-to-Perform-Face-Pulls-183939123 . Mislim na menjanje pozicija sidra od dole pa na gore po setu ?

Baj d vej hvala za tip... i meni lici ovo na slabe ledjne , milsim taj tup bol , to je to , pogotovo kad sviram. A sto se tice foam rollera nabavicu ga preko e baya.. kolko vidim max cena oko 25 $ a ima i za 15 $

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #5 on: July 16, 2011, 10:09:41 AM »
Kad nas je tek sad stigao i kosta mislim citavih 70ak evra sto je previse.

hahaha jel moguce ?? ovo nisam znao .. kako ih nije sramota :D   :lol: :lol:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #6 on: July 16, 2011, 11:27:18 AM »
Mislim da da,ako sam dobro procitao..Ma preterano skupo za nesto sto je jednostavno za pravljenje

@Paganini
Ok je ono izvodjenje vezbe
Kako ti stizu stvari sa ebaya? Carina?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #7 on: July 16, 2011, 11:49:25 AM »
Imam dve varijante... suprugin brat koji mi naruci sa ebay.de u nemackoj pa mi poslaje busom ili sta ja znam ( tako sam nabavio sipku za zgibove https://basichomeshopping.com/images/iron_gym_extreme_1_hbab.jpg i http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqV,!k0E3HdL,F28BN9RZ7dBpQ~~0_12.JPG  ) a druga preko kolege koji ima nalog shatro u hrvatskoj pa mu stigne u Novi Sad gde sam i ja

Offline SLAVOLJUB PAUNOVIC

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 179
  • Gender: Male
  • http://www.facebook.com/pages/Space-Gym-GM/1992545
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #8 on: July 16, 2011, 08:23:26 PM »
Hvala puno na odgovoru ... samo da dodam  , bol koji osecam je samo dok sviram i pretpostavljam da tu jos imaju ulogu i ladjni misici , tj ti oko lopatica i ramena . Zanima me ustvari sta su oni cvorici koji su tu okolo , nesto kao kuglice koje se osete pod prstima kad se masira ? Kako se toga resiti , jer ustvari ti cvorovi mi i prave taj zvuk krckanja i preskakanja . Drugo pitanje , 4-6 grama cega ? Poslednje za kolko doza je predvidjeno to pakovanje Elasti jointa ?

Jos jednom hvala za info  ;)

4-6 gr omega3 i omega6
SPACE GYM GM

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Krckanje u lopaticama
« Reply #9 on: July 16, 2011, 08:46:31 PM »
Thanks  ;)