EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ledja  (Read 33153 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Ledja
« Reply #40 on: January 04, 2008, 01:53:27 PM »
mozda bi bilo bolje da izbacish neshto, pa da recimo svake 2. nedelje menjash shta radish za ledja da ti se misici ne privikavaju na iste vezbe shto je kod tebe verovatno slucaj jer radish u kucnoj verziji teretane

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Ledja
« Reply #41 on: January 04, 2008, 01:56:29 PM »
@Kosuta i ostali: Aj pomozite mi ako je to puno, gde da smanjim broj serija??!  :help:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Ledja
« Reply #42 on: January 04, 2008, 01:58:52 PM »
najbolje bi bilo da radish oko 10-12 serija, a ne bash 15, tako da ja bih izbacio jednu vezbu skroz, i  kazem ti napravio josh jedan moguci trening za ledja sa razlicitim vezbama pa da malo rotirash jer inace ce ti se misici navici na ovaj sistem vezbanja

Offline Goran Gajic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 91
Odg: Ledja
« Reply #43 on: January 04, 2008, 01:59:12 PM »
nije puno serija....ledja su kompleksan skup sa puno regija...recimo mrtvo dizanje pogadja kicmeni ekstenzor...veslanje latisimus dorsi  lat vucenje -siroko .romboide...uzano pogadja donji trapez itd ...sve u svemu za ledja se moraju raditi vise vezbi da bi se sve skupine pogodile...inace dobar ti je trening samo bi ja ubacio u veslanju varijantu uzano veslanje do stomaka umesto vucenja  na donjem koturu lat masine..ili bih eventualno samo jednu seriju uradio na lat-u sa manjom tezinom i punom koncentracijom onako striktno da dopumpam misice....a nisam siguran ni da ti je potreban taj uzani hvat na lat-u...mogao bih da tom treningu dodas i uspravno veslanje iza ledja za trapez ...sve u svemu uz male korekcije dobar ti je taj plan samo se drzi veslanja i to na pocetku treninga sobodno 4-5 serija
kombinuj siroki hvat do grudi i uzani hvat do stomaka..a zatim dead lift i na kraju malo lat vucenje...zgibove ubaci svaki drugi trening 2-3 serije pre veslanja..al tada manje radi lat vucenje mozda samo seriju dve.....eto toliko....voilim o ovoj temi er sam ceo zivot vukao problem sa ledjima al sam ih strpljivim i pametnim radom u zadnih par godina doveo do nivoa da su mi sad cak jedna od boljih partija..znaci sve se moze....
www.elitesport-gym.com  prodaja fitness masina.kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Ledja
« Reply #44 on: January 04, 2008, 02:02:52 PM »
@Kosuta: I razmisljao sam o tome da napravim dupli program, jedne nedelje jedno druge drugo da radim  :yes: Samo jos da odlucim koje vezbe na kojem treningu.Imas neki predlog?  :dunno:  Barem za ledja, posto u ovoj kucnoj verziji bas nemam puno izbora za njih  :blush:

@Goran Gajic: Upravo tako i ja mislim, da treba puno vezbi da bi se svaka regija dobro pogodila  :yes: Upravo tako... Ledja su veliki skup misica...
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Goran Gajic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 91
Odg: Ledja
« Reply #45 on: January 04, 2008, 02:03:02 PM »
najbolje bi bilo da radish oko 10-12 serija, a ne bash 15, tako da ja bih izbacio jednu vezbu skroz, i  kazem ti napravio josh jedan moguci trening za ledja sa razlicitim vezbama pa da malo rotirash jer inace ce ti se misici navici na ovaj sistem vezbanja
sto je partija veca potrebno joj je vise serija..i suprotno sto je manja partija veca mogucnost da se pretrenira ledja su uz noge najveca misicna partija...tako da slobodno se moze ici i preko 15 serija..za grudi opet 12-14  za ruke oko 10 itd.....a o promeni trening rutine se slazem jer misici imaju fantasticnu sposobnost adaptacije na opterecenje pa sve slabije reaguju...ali to se moze postici ne samo izmenom vezbi nego jos bolje promenom tempa izvodjenja vezbi,promenom redosleda vezbi,promenom hvata,promenom intezifikacionih tehinika....
www.elitesport-gym.com  prodaja fitness masina.kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Ledja
« Reply #46 on: January 04, 2008, 02:08:55 PM »
Samo jedno pitanje Gorane, nisam te bas skontao, nisam bas dobar sa tim bb zargonom  :blush: Znaci:
svaki drugi trening zgibovi 2-3 serija pa
-uradim 4-5 serija veslanja sa dvorucnim tegom, kombinujem siroko do grudi i usko do stomaka
-pa onda mrtvo dizanje x3
-pa onda lat masina.. e a koliko serija? i jel oba hvata, siroki i uski? i jel uopste radim vucenje na donjem koturu? u ovom delu sam se pogubio, nisam te skontao  :blush:  :help:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Ledja
« Reply #47 on: January 04, 2008, 02:13:35 PM »
sve u svemu uz male korekcije dobar ti je taj plan samo se drzi veslanja i to na pocetku treninga sobodno 4-5 serija
kombinuj siroki hvat do grudi i uzani hvat do stomaka..a zatim dead lift i na kraju malo lat vucenje...zgibove ubaci svaki drugi trening 2-3 serije pre veslanja..al tada manje radi lat vucenje mozda samo seriju dve.....
Ali sam si rekao da treba puno serija za ledja? ovako ispadne 3+5+3+2=13 max??? Cini mi se malo vezbi za lat, uff nemam pojma  :blush:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Goran Gajic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 91
Odg: Ledja
« Reply #48 on: January 04, 2008, 02:16:30 PM »
sve si skontao dobro ...jedino to na kraju lat vucenje kad radis zgibove dosta ti je jedna dve serije i to siroki hvat...sa nekom srednjom tezinom a kad neradis zgibove onda 3-4 serije i povecavas tezinu u svakoj...u zadnoj mozes opadajuce serije  npr uradis 7-8 puta sa 60 kg pa skines na 50 kg pa jos 7-8 pon i na kraju jos 10-12 pon sa nekih 30 kg AL PAZI SAMO JDNA MAKSIMALNO DVE OVAKVE SERIJE ...
  nadam se da si razumeo sad...ako nisi pitaj...
www.elitesport-gym.com  prodaja fitness masina.kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Ledja
« Reply #49 on: January 04, 2008, 02:21:51 PM »
 :yes: Aha kontam kontam...
Znaci:
zgibovi svaki dr. trening 2-3 serije
-uradim 4-5 serija veslanja sa dvorucnim tegom, kombinujem siroko do grudi i usko do stomaka
-pa onda mrtvo dizanje x3
-pa lat 2 serije siroki hvat ako sam radio zgibove, ako ne onda 3 serije obicne pa jedna opadajuca
Samo jedno pitanjce, koji hvat radim kad ne radim zgibove? Ako je siroki jel ide iza ili ispred glave?
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.