EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!  (Read 7652 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline baya89

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« on: January 31, 2010, 08:21:02 PM »
Ljudi imam pitanje u vezi obima moje ruke. Treniram godinu i 9 meseci, na pocetku mi je ruka bila skroz tanka naravno (ocajna) a vec kasnije posle nekih 6 meseci je 35cm. I sad mi je isto toliko u obimu 35-36cm. Visok sam 170-172cm i tezak 63-64kg. Izgledam onako bas dobro i svi misici su mi skladni pa cak i ruka, ali nikako ne napreduje u obimu!
Ishrana mi je ja mislim odlicna, 2gr proteina, a od UH 500grama pirinca i nesto sta zahvatim usput, lebac i to. Mozda mi fali masti i kalorija? Nekad kupim badem i jedem malo toga.. al opet nisam odavno.
Inace kad gledam ruku ona  ne zaostaje za ostatkom misica ni malo ali obim ne mrda kao sto rekoh.
E da treninzi..
pon: Grudi+trbusnjaci
uto: Ledja+Biceps (za biceps 8serija, 4 serije sa bucicama stojeci povecavam tezine od 15-20kg, posle toga radim sa krivudavom sip. jos 4 serije u stojecem polozaju isto)
sred: pauza
cetv: Ramena+Triceps (za triceps 8serija, sa konopcem ono vucenje na dole na spravi 4serije i potisak sa cela jos 4 serije)
petak: Noge+trbusnjaci
subota: pauza
nedelja: pauza
Sve vezbe radim  da me bas pogode i kad odradim trening ta grupa misica mi je bas napumpana, ruke pogotovo.
Od suplemenata nista ne pijem, a to je zbog para najvise jer su preteranu preskupi ko da ih od zlata prave.

LJUDI PISITE STA MISLITE DA MI NEVALJA, KOMENTARISITE I UNAPRED HVALA ZA ODGOVORE, POZ !

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #1 on: January 31, 2010, 09:34:50 PM »
Moras menjati trening jer se telo navikne vremenom... JA bih ti predlozio 3 vezbe po 3 serije ili koju seriju vise za biceps. Ali to zavisi od tebe... I generalno ti navikavanje vazi za celo telo...

Offline baya89

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #2 on: January 31, 2010, 09:52:12 PM »
Vexxx, pa ja sam u stvari i radio 3vezbe po tri serije do pre 3-4 treninga, sad sam smanjio namerno jer sam mislio ipak ledja pogadjaju bicepse dosta i jos 9 serija za biceps da mi ne bude previse, a i menjao sam cesto bezbe, mislim da ne treba bas cesto i menjati?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #3 on: January 31, 2010, 10:02:20 PM »
sumnjam da je problem u treningu .. kad sredish ishranu krenuce i masa .. msm ako ti ne raste masa kako ce obimi ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline baya89

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #4 on: January 31, 2010, 10:16:57 PM »
lokk1, jel si ti procitao sta sam ja napisao ili sta? Jedem 500grama pirinca svaki dan sem kad ne idem u teretanu onda manje, jedem proteina nekih 2grama po mojoj masi. 6-8 puta na dan jedem pa ako ti mislis da mi je losa ishrana slobodno napisi kako bi trebalo da izgleda po tebi "DOBRA ISHRANA" za moju kilazu.
E DA LJUDI razmisljao sam da se opet vratim na 5x nedeljno treninzi isto sve samo +subota [triceps+biceps] spojeno, mozda bi pomoglo.. il 4x je sasvim ok?

BTW GORE SAM NAPISAO "NEVALJA" SPOJENO.. GRESKA U PISANJU SAMO, NIJE PRAVOPIS :D

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #5 on: January 31, 2010, 10:24:39 PM »
lokk1, jel si ti procitao sta sam ja napisao ili sta? Jedem 500grama pirinca svaki dan sem kad ne idem u teretanu onda manje, jedem proteina nekih 2grama po mojoj masi. 6-8 puta na dan jedem pa ako ti mislis da mi je losa ishrana slobodno napisi kako bi trebalo da izgleda po tebi "DOBRA ISHRANA" za moju kilazu.
E DA LJUDI razmisljao sam da se opet vratim na 5x nedeljno treninzi isto sve samo +subota [triceps+biceps] spojeno, mozda bi pomoglo.. il 4x je sasvim ok?

BTW GORE SAM NAPISAO "NEVALJA" SPOJENO.. GRESKA U PISANJU SAMO, NIJE PRAVOPIS :D

ako ne raste kilaza onda znachi da ne unosish dovoljno kcal .. jednostavno
btw kako merish taj pirinach .. ?? pre ili posle kuvanja ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline baya89

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #6 on: January 31, 2010, 10:34:16 PM »
lokk1, u poslednih par meseci sam se znatno umastio.
Pa necu sigurno da ga skuvam pa onako skuvanog da ga stavljam na vagu i merim? Tu moze biti 5litara vode...
Kupim u prodavnici kesu od 1kg i sipam pola od toga u serpu skuvam i pojedem iz nekoliko puta dok ne krenem u teretanu.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #7 on: January 31, 2010, 10:37:26 PM »
pa ok onda ce i napredovati msm ne znam shta ochekujesh koliku ruku da imash sa 63-4 kg ..realno
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline baya89

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #8 on: January 31, 2010, 10:51:45 PM »
lokk1, potpuno se slazem, i ja sam rekao da mi je ruka skladna sa ostatkom tela al samo sto ne napreduje obim nikako to mi je malo cudno..

Offline Skebo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
    • www.wushuworld.info
Odg: Obim ruke ne napreduje vec duze vreme!
« Reply #9 on: March 09, 2010, 09:23:31 PM »
i meni bese tako, al sad odjednom krenulo :D