EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Par pitanja :)))  (Read 2818 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mujka

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Par pitanja :)))
« on: January 31, 2009, 07:10:18 PM »
Prije svega pozdrav svima

Novi sam na  forumu tako da nemojte zamjerit sto otvaram novu temu al eto imao bih nekoliko pitanja u vezi treninga ishrane spavanja  i tako :)( naravno planiram sve  clanke da procitam cim budem mogao nisam bas najbolji sa vremenom)

Za pocetak visok sam 178  90 KG 18 God ( nije da sam debeo al jesam krupan dosta) prije sam se bavio plivanjem 3 god i tako onda odjednom stao nekih 3 godine ama bas nista totalno neaktivan sam bio al eto konacno sam dosado sebi i natjerao sam sebe da krenem u teretanu ( i naravno zavolio sam odma ).
Nazalost moji treninzi su otrpilike od 18 ili 19 h do 21 h tada sam jedino slobodan tako da ne znam dali je to dobar termin to jest moguli napredovat normalno i tako.
Idem otrpilike vec 30- 40 dana u teretanu mislim da sam toliko puta odradio treninge
Pozitivna stvar je sto radim treninge sa prijateljom koji ide vec 13 mjeseci  i pravo se fino definisao dobio na masi i te stvari tako da nije da mi nema ko pokazati(kako se vjezbe rade i to )  al eto volio bi da cujem i vase misljenje
Znaci moji treninzi se sastoje
kardio radim 10 20 min kako kada zavisno od vremena
onda nakon toga malo istezanje zagrijavanje 10 tak minuta i onda krecem
1 dan
prsa biceps
2 dan
ledja triceps
pauza
3 dan
ramena noge
4 dan
samo prsa
pauza
nedelja nista
pa opet sve tako od ponedeljka

za ovaj period koji idem mnogo sam zadovoljan promjenama na tijelu globalno u svemu
al eto imao bi par pitanja u vezi ishrane jer ne planiram nista da uzimam ne sto mislim da je to mnogo stetno vec eto cisto sto  volim priodno bez obzira na vremenski period koji je potreban :)
znaci interesuje me termin koji sam naveo od 19 do 21 h ( 4 puta sedmicno)
ishrana sta bi trebao da preferiram ( volim domacu hranu )
tj dorucak oko 8 9 h rucak u skoli = oko 14 h i tek imam vremena za veceru poslije teretane :( znaci 22 h
trening koji radim dali treba izvrsiti promjene neke
globalno tezina spram visine i jos neke dodatne aktivnosti koje bi trebao pored teretane :)


Hvala svima na odgovorima :)) i citanju

pozdrav


Offline Andrej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 76
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja :)))
« Reply #1 on: February 02, 2009, 06:50:17 PM »
Pozdrav!
Ok ti je vezbanje u 18-19h,ali trening nebi trebao da ti traje duze od sat-sat i po vremena.
Taj kardio 10-20 min radi na kraju treninga,kao i istezanje...
A ishrana:
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/board,2.0.html
a fali ti tu jos par obroka,procitaj ovo gore.

Offline Kosarkas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 174
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja :)))
« Reply #2 on: February 02, 2009, 10:56:16 PM »
Bolje da razdvojis noge i ramena u posebne dane,umesto tih grudi.Jednom nedeljno je sasvim dovoljno ako ih dobro odradis.Mada i ja sam bio benc manijak:D

Offline Mujka

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja :)))
« Reply #3 on: February 03, 2009, 02:37:07 AM »
ok hvala mnogo  :yes:


ma uzivam da radim benc ;D ;D

a znaci ok je da radim u 18 19 h super a trening mi traje max 90 min :D

a sto se tice obroka nemam vremena da stignem ..... al eto poksuat cu da ubacim jos koji obrok :D  iako malo sam tezak za svoju visinu al eto :D trosi se tako da se valjda moze i unijet sta viska

i  u vezi kilaza prvi mjesec sam radio 50 kg benc drugi sam pokusao 70 mogao sam 7 puta mislim da sad mogu vise al nekako mi bolji efekat ima 50 kg vise ponavljanja bolje definisan nego jak jel to ok ?



Offline Andrej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 76
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja :)))
« Reply #4 on: February 03, 2009, 02:13:54 PM »
bolji efekat osetis sa 50kg zato sto se verovatno vise koncentrises na grudi,a kad povecas +20 kg (za samo mesec dana) radice ti mnogo vise i ostali misici...valjda sam dobro objasnio...
sledeci put probaj sa 60kg  :)

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja :)))
« Reply #5 on: February 03, 2009, 04:09:54 PM »
bolji efekat osetis sa 50kg zato sto se verovatno vise koncentrises na grudi,a kad povecas +20 kg (za samo mesec dana) radice ti mnogo vise i ostali misici...valjda sam dobro objasnio...
sledeci put probaj sa 60kg  :)

e o bolje mefektu se samo moze subjektivno govorit

Ja sam uvjek bolji efekt imo s vecim kilazama nego s manjim koje sam vise uastpnih ponavljanja vise radio.Na jedan i na drugi nacin postoji dobar ucinak,a sad koji je kome drazi.

Meni osobno svaka vjezba koju mozes napravit vise od 10 ponavljanja je lagana i dizem.A teska mi je tek kad mogu izvuc manje od 3 ponavljanja,onda postaje zahtjevna.
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline Andrej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 76
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja :)))
« Reply #6 on: February 03, 2009, 08:36:04 PM »
Ok,a mislio sam na to da kad natovari tih 20 kg vise misli na to da samo podigne tezinu bez one veze misic-mozak  :)