EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Plan i program vezbanja kod kuce  (Read 18030 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Steve

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Plan i program vezbanja kod kuce
« on: September 05, 2010, 08:07:07 PM »
E ovako, vezbam vec godinu dana kod kuce. Ali je problem sto nikako ne napredujem na primer u broju serija i ostalo, mozda i napredujem, ali je to neznatno. Sad mi je to jednostavno postala rutina, svaki dan vezbam skoro, i mislim da vise nema toliko efekta, jer su misici nekako navikli na taj tempo i intezitet.
Imam spravu za zgibove (siroke i uske) i zgibove i ono podizanje nogu za donje trbusne misice, kupio sam je u intersportu, neka energetics. Imam i dve sipke za bucice i tegove : 8x1kg i 4x0.5kg i sipke su teske 2, nesto kg i imam onu malu bench klupu, kod koje se mogu zaglaviti i noge za trbusnjake, takodje neka energetics.
Vec tri meseca radim ovo svaki dan: (po ovom redosledu)
1. siroki zgibovi iza glave sipka 5x5 (ponavljanja, pa serije)
2. siroki zgibovi na grudi 5x4
3. propadanje 15 x 4
4. uski zgibovi 7x4

5. trbusnjaci (i noge da se skupljaju, one kao zgrcke ili kako se vec zovu, sad ne mogu da se setim) 20 x 3
6. obicni trbusnjaci sa podignutim nogama pod pravim uglim 40 x
7 podizanje nogu za donje 20 x3

8. kao bench, ali sa tim bucicama 20 x 4
9. na klupi lezim na ledjima i onako sa opruzenim rukama razvlacim tegove, ako me razumete, kao sto ptica pase krilima 20 x 3
10. isto to, samo na stomaku lezim 20 x3
11. na stomaku na klupi i jednsotavno povlacim tegove na gore, kao neki obrnuti bench press 15 x 2

12. i voznja kucnog bicikla od 15 do 20 min
13. obicne one vezbe za zgiboe, podizanje tegova od oko 12, 5 kg 20 x 2
14. i ono povlacenje za triceps 15 x 2 recimo sa 7 kg

i to je otpriike to. Napisao sam sta imam od opreme. E sad, da li mi mozete predloziti neki plan vezbanja, kako da povecam ponavljanja i serije da bi bilo efektinije. Da li da radzvodijim nekako vezbe po danima i slicno. Ukratko, treba mi plan programa za vezbe koje mogu da se izvedu sa tom opremom koju imam. Hvala.

Radio sam i sklekove do pre mesec dana, ali sam video da nema vise nekog efekta. A radio sam oko 200 na dan (uske i siroke).
Kako da iskombinujem nekako sve to, a da mi ne oduzme vise od 1h na dan bez voznje bicikla?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Plan i program vezbanja kod kuce
« Reply #1 on: September 05, 2010, 08:14:28 PM »
moras povecavati  tezine da bi isao dalje u progres, misici vremenom naviknu, i ojacaju, sto je prirodno i onda stagniras
mozes da kombinujes razne tehnike i sisteme, sa ovim malim tezinama..pitanje je ,kada ce i tu da se naviknes
napominjem da je ishrana veoma bitna da bi ceo proces bio zaokruzen
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Steve

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Plan i program vezbanja kod kuce
« Reply #2 on: September 05, 2010, 08:20:12 PM »
Ok, znam da je ishrana bitna. Uglavnom, hocu samo lepo da se razvijem , necu da se napucam i slicno.
E sad da li mozete dati neke tips and tricks za ishranu. Npr. kada jesti, da li pre ili posle vezbanja i slicno.
Mislio sam da kupim jos tih dodatnih tegova, pa da povecam tezinu. Ali sam prvenstveno mislio da pitam kako da povecam serije li ponavljanja za ove vezbe sa sopstvenom tezinom (zgibovi, trbusnjaci, propadanja)?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Plan i program vezbanja kod kuce
« Reply #3 on: September 05, 2010, 08:26:10 PM »
ne mozes da se napucas, mozes lepo da razvijes misice, a tako razvijene i oblikujes
ti si verovatno dostigao svoj maximum cim radis po 15-20  ponavljanja
sto se tice ishrane, osnove imas u forumu ishrana odaberi bilo koju temu, svuda je ista sustina samo su ljudi prilagodjavali sebi..
moj savet sto pre kupi vise tegova
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Steve

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Plan i program vezbanja kod kuce
« Reply #4 on: September 05, 2010, 08:30:47 PM »
zasto mislis da je to maskimum?
Hvala ti na savetima. Samo me intesuje ono sto sam vec pitao, kako da povecam broj izvodjenja? Da li na primer svaki cetvrti dan da povecam broj serija? Ili svaki drugi dan da povecam broj ponavljanja?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Plan i program vezbanja kod kuce
« Reply #5 on: September 05, 2010, 08:38:17 PM »
nije poenta vezbanja da uradis 50 ponavljanja, nego da radis 12-15 a pritom da 15to bude jedva..
znaci da odredjenu tezinu podignes odredjen broj puta i da to ne bude uvek sa 100% maximuma..a pritom treba da se trudis da osetis taj misic..
ti sada u svojim vezbama sa tim tezinama radis 20 ponavljnja.sto je mnogo.kapiras..
to je znak da ti je  to mala tezina..broj serija mozes da povecas na 5 ali to je maximum..i to ce ti biti lagano za 2 nedelje vezbanja
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Stanoje Pravoslavac

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: Plan i program vezbanja kod kuce
« Reply #6 on: September 18, 2010, 10:44:47 AM »
pozdrav svima...nov sam na forumu...ne znam kako da otvorim svoju temu pa cu pisati ovde,nadam se da se ne ljutite   .
imam 17 godina,visok 188cm a tezak 79kg...zelim da nabacim 15-ak kila kvalitetne mase,tj misica.
zanima me da li ovim programom treninga mogu nesto da postignem(trening kod kuce):
-1.trening-grudi(siroki sklekovi 5 serija)
             -triceps(uski sklekovi 3 serije)
              stomak(trbusnjaci 3 serije)

-2.trening-ledja(zgibovi hvat siri od ramena i dizem se iza glave...5 serija)
             -biceps(pregib sa dugackom sipkom 3 serije do otkaza,svaku seriju menjam sirinu hvata)

-ODMOR

-3.trening-noge(iskorak sa bucicama 4 serije),(cucnjevi bez tegova 1 serija do otkaza)
             -ramena(dizanje bucica iznad glave 3 serije)
                        (dizanje bucica sa strane 3 serije)
                        (dizanje bucica ispred glave 3 serije)
              -stomak(trbusnjaci 3 serije)

i onda sve ispocetka...2 dana trening ,1 dan odmor...

planiram tako da vezbam do kraja godine a onda da krenem u teretanu,negde sredinom Januara,i
da treniram 3 puta nedeljno,tj,svaki misic jedanput nedeljno......

moje pitanje je dali ovim treningom mogu nesto da postignem?
hvala unapred......
             

Offline anmol77

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Plan i program vezbanja kod kuce
« Reply #7 on: April 26, 2016, 01:29:02 PM »
Хвала на свему

Offline Neki Lik

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
Odg: Plan i program vezbanja kod kuce
« Reply #8 on: April 26, 2016, 03:38:45 PM »
@Stanoje
Po meni takvim konstantnim treningom ces tesko ista postici (pricam iz licnog iskustva, cak sa manje ponbavljanja i vise serija za godinu dana gotovo da nisam napredovao, ali opet, jako puno sve zavisi od ishrane i genetike, zadnjih pola godine vezbam sa tegovima i kako vreme odmice sve vise se trudim i napokon pocinjem da vidim neke rezultate, ono sto hocu da kazem da imam poznanike koji sa dosta laganijim treningom i losijom ishranom imaju bolje rezultate od mene. Genetika, nista drugo, jer je u pitanju Mesomorph, ja sam ektomorph (sitniji, vislji, mrsaviji, mogu da jedem kao bik a da mi se ne poznaje ni malo)). Ono sto hocu da ti kazem sledece je ako zelis rezultate u misicnoj masi, ako nisi "street workout guy", kreni odmah u teretanu, nadji nekog, moze i neko sa ovog forum da ti napravi plan (mozda da zamolis Lazica da ti pomogne, meni je pomogao i mnogi su ga poslusali i niko se nije pokajao). Treningom tipa "danas cu da uradim 5 serija zgibova i 5 serija sklekova i sutra cu da budem kao Dzej Katler" neces nista postici :). Takav sam i ja bio ali za sve treba vreme