EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pravilno?  (Read 8007 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Pravilno?
« on: December 09, 2007, 11:28:43 PM »
Da li je bolje raditi 10 ponavljanja u seriji sa malo vecim tegom ili 20 (sporijih) ponavljanja sa malo manjim tegom ali tako da kada dodje do kontrakcije misica da se u tom polozaju zadrzi 1 sekundu? Od kada sam poceo da radim na ovaj drugi nacin u zadnjih 3-4 ponavljanja osjetim veliku bol u misicu (kada je kontrakovan) koja znaci da sam ga bas dobro pogodio. Sta je bolje? U kom slucaju misic brze raste i vlakna se bolje formiraju?
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline slavisa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
Odg: Pravilno?
« Reply #1 on: December 10, 2007, 01:10:12 AM »
Optimalno je raditi od 8-12 ponavjanja, ni sporo niti brzo.Bol je pokazatelj da nesto nije u redu, ti treba da  imas osecaj napumpanosti i da ti misici budu zategnuti.Vlakna najbolje rastu kada ih sto bolje prehranis.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pravilno?
« Reply #2 on: December 10, 2007, 08:48:56 PM »
 kakav bol je u pitanju, grc ili kao da se nesto kida?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: Pravilno?
« Reply #3 on: December 10, 2007, 11:03:00 PM »
kakav bol je u pitanju, grc ili kao da se nesto kida?

Nije grc. To je uobicajena bol u misicu koja se javlja kada je misic umoran. Evo, svako moze 5-10 min da drzi tegove ovako i osjetice tu istu bol:



Procitao sam na ovom forumu da bi bilo idealno 6-12 ponavljanja. Ali ako ja radim sa nekom vecom tezinom 6 ponavljanja od pravilnog izvodjenja vjezbe nece biti nista.  :crazy:
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pravilno?
« Reply #4 on: December 10, 2007, 11:32:21 PM »
ko kaze, mozes ti da radis veliku tezinu i 10 ponavljanja..samo mora da odredis sta je za tebe velika tezina..
zato ja insistiram da se uvek pravilno izvodi ponavljanje...jer kako radis sa 20 kg..tako radis i sa 150 kg
drugo je ako  ti povremeno koristis neke tehnike, npr, negativna ponavljanja ili polu ponavljanja da bi dosao do necega..ali se to ne radi svaki trening..opet moras da se vratis na pravilnu formu..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pravilno?
« Reply #5 on: December 11, 2007, 10:55:42 AM »
Quote
jer kako radis sa 20 kg..tako radis i sa 150 kg

pa ovo je najbitnije,da sme da se kvari tehnika sa velikim kilazama mnogo ljudi bi bilo tesko povredjeno
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: Pravilno?
« Reply #6 on: December 11, 2007, 03:09:39 PM »
ko kaze, mozes ti da radis veliku tezinu i 10 ponavljanja..samo mora da odredis sta je za tebe velika tezina..

Toreticno mogu ali u praksi ja ne mogu vec pocnem polako da (nesvjesno) varam. Siguran sam da i mnogi drugi tako (pogrešno/nepravilno) rade samo nece da priznaju. Sa malo manjim tezinama je druga prica ali onda broj ponavljanja prelazi 10 ili cak 15.

Znaci da uradim tako kao sto je slavisa napisao? Broj ponavljanja 8-12 i da se trudim da radim pravilno.

Da ne radim veci broj ponavljanja (15-20) sa manjim tegom i da ga 1 sekundu zadrzim u gornjem polozaju (kad je misic opterecen/stisnut)?
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline slavisa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
Odg: Pravilno?
« Reply #7 on: December 11, 2007, 06:41:14 PM »
Sutina je kako podizes teg a ne da ga podignes.To je ona konekcija mind and muscle.
U nasem slucaju teg(tezina) je samo sredstvo do cilja, ne cilj.Zato radi pravilno koja god da je tezina u pitanju ;)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pravilno?
« Reply #8 on: December 12, 2007, 03:46:13 PM »
Quote
Toreticno mogu ali u praksi ja ne mogu vec pocnem polako da (nesvjesno) varam.

radi svesno..ovde je sve u kontroli

Quote
Siguran sam da i mnogi drugi tako (pogresno/nepravilno) rade samo nece da priznaju. Sa malo manjim tezinama je druga prica ali onda broj ponavljanja prelazi 10 ili cak 15.
ako ides u tereanu da dizes tegove onda je tako razmisljanje logicno..ako ides da treniras misice..to nema veze sa pricom..idi u teretanu i treniraj misice, nemoj da dizes tegove da bi ga samo podigao

Quote
Znaci da uradim tako kao sto je slavisa napisao? Broj ponavljanja 8-12 i da se trudim da radim pravilno.
najbolja rekacija misica na taj broj ponavljanja..

Quote
Da ne radim veci broj ponavljanja (15-20) sa manjim tegom i da ga 1 sekundu zadrzim u gornjem polozaju (kad je misic opterecen/stisnut)?
cemu to ??
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: Pravilno?
« Reply #9 on: December 12, 2007, 04:43:20 PM »
cemu to ??

Tako mi je jedan u teretani rekao da treba. Probao sam i u tom slucaju kod zadnja 2-4 ponavljanja dodje do bola u misicu (triceps, ramena...) koji treba da znaci da je misic maksimalno preopterecen. Tog bola nema kod obicnog ponavljanja pokreta gore-dole vec jednostavno posle odredjenog broja ponavljanja nemam snage da podignem teg (ali ne boli).
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.