EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: preponska kila  (Read 8107 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rimljanin

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
preponska kila
« on: July 12, 2011, 06:21:08 PM »
pozdrav svima,
evo bio sam pre neki dan kod doktora, pa kod urologa koji me je poslao kod hirurga, a ovaj mi zakazao operaciju preponske kile......Ja se ina;e bavim trcanjem, trcim oko godinu dana svaki bozji dan(preko zime na traci) itd itd itd....prosto uzivam da  u ta 2 sata istrosim svu negativnu energiju koja se skupila tog dana.
Zanima me da li je neko imao ovakav problem, ja znam da 2nedelje nakon operacije cu morati samo da lezim, mogu da odem do wc-a ili sl. ali moram non-stop da lezim, ali sad me opeterecuje jedna stvar, neki lik mi je rekao da posle toga nikada vise necu moci da se malo vise naprezem, ni u teretani ni na trcanju....ja svakodnevno pretravao polumaraton, sto jeste koliko-toliko veliki napor za telo, ali da li je moguce da je to sto mi je on rekao istina. Pitao sam lekara, on mi je rekao da dodjem posle operacije pa cemo videti, nije hteo nista odredjeno da mi kaze.

Molim za bry odgovor posto sam trenutno u predinfarktom stanju i nadam se da niko od vas clanova nece imati ovakav problem :D
 

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #1 on: July 12, 2011, 06:33:35 PM »
pozdrav svima,
evo bio sam pre neki dan kod doktora, pa kod urologa koji me je poslao kod hirurga, a ovaj mi zakazao operaciju preponske kile......Ja se ina;e bavim trcanjem, trcim oko godinu dana svaki bozji dan(preko zime na traci) itd itd itd....prosto uzivam da  u ta 2 sata istrosim svu negativnu energiju koja se skupila tog dana.
Zanima me da li je neko imao ovakav problem, ja znam da 2nedelje nakon operacije cu morati samo da lezim, mogu da odem do wc-a ili sl. ali moram non-stop da lezim, ali sad me opeterecuje jedna stvar, neki lik mi je rekao da posle toga nikada vise necu moci da se malo vise naprezem, ni u teretani ni na trcanju....ja svakodnevno pretravao polumaraton, sto jeste koliko-toliko veliki napor za telo, ali da li je moguce da je to sto mi je on rekao istina. Pitao sam lekara, on mi je rekao da dodjem posle operacije pa cemo videti, nije hteo nista odredjeno da mi kaze.

Molim za bry odgovor posto sam trenutno u predinfarktom stanju i nadam se da niko od vas clanova nece imati ovakav problem :D
 

jel prava kila ili je u pitanju sportska kila ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Rimljanin

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #2 on: July 12, 2011, 06:50:27 PM »
na izveštaju lekara stoji dijagnoza: hernia inguialis.........poslednjih par dana sam se inače malo više preopteretio i sa teretanom i sa trčanjem, a pogotovo sa trčanjem, bilo lepo vreme pa sam uživao :D

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #3 on: July 12, 2011, 09:21:14 PM »
na izveštaju lekara stoji dijagnoza: hernia inguialis.........poslednjih par dana sam se inače malo više preopteretio i sa teretanom i sa trčanjem, a pogotovo sa trčanjem, bilo lepo vreme pa sam uživao :D

pa jel pukao trbusni zid ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Rimljanin

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #4 on: July 13, 2011, 09:55:50 AM »
mislim da je jeste...čim trebaju da me operišu i da mi stavljaju mrežicu neku  :nonono:

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #5 on: July 13, 2011, 11:38:02 AM »
Uf, 3 meseca neces moci da trcis minimum, a teretanu mozda i duze. :nonono:

Offline marelli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #6 on: July 13, 2011, 11:08:59 PM »
U brate uzas, sa srecom.

Offline Rimljanin

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #7 on: July 13, 2011, 11:26:02 PM »
šta da vam kažem......kad sam saznao samo što nisam zaplakao od muke....sad mi je jasna ona narodna: zdrav ima 100želja, bolestan samo jednu  :dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :bored: :bored: :bored: :bored:
a šta mislite, posle koliko ću moći da vozim sobni bicikl????

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #8 on: July 14, 2011, 08:06:31 AM »
Pa sve zavisi od toga kako se budes oporavljao.To je vec individualna stvar, ali mislim da ces i to moci tek posle 3 meseca. :nonono: Srecno onda.

Offline Rimljanin

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #9 on: July 14, 2011, 08:21:25 AM »
za ta tri meseca doživeću infarkt levog miokarda  :nonono: :nonono: :hitself: :hitself: