EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: preponska kila  (Read 8106 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #10 on: July 14, 2011, 10:38:32 AM »
....ja svakodnevno pretravao polumaraton, sto jeste koliko-toliko veliki napor za telo

Preterao si za medalju...ako se baviš atletikom (trčanjem) rekreativno kao i ja,onda bi trebalo da znaš da se dužinski treninzi rade jednom nedeljno, a ne svaki dan...
Ja se takođe bavim atletikom,pretrčao više od 25 polumaratona (zvaničnih trka) i jedan ceo maraton.
Kad sam se spremao za maraton,samo sam nedeljom trčao dužinske treninge koje sam povećavao za 2 do 3 km iz nedelje u nedelju,počevši sa 16km pa do 35km,dok sam preko nedelje radio manje dužine i tipove treninga (fartlek,deonice itd.)
Sledi ti duži period oporavka posle operacije,to je neminovno.Moći ćeš da se vratiš trčanju tek posle nekoliko meseci,što zavisi od brzine oporavka.
Ja hvala Bogu za sve ove godine koliko se bavim ovim sportom,nisam imao ni jednu povredu.Nije samo izaći na trčanje i odraditi trening.Treba znati kako i koliko trčati,isto kao i trenirati u teretani,nije samo otići do teretane i dizati tegove,nego treba znati kako i koliko trenirati.
Sa srećom  ;)

Offline Rimljanin

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #11 on: July 14, 2011, 10:09:51 PM »
da znaš da sam ga baš preterao...bilo lepo vreme ovih dana pa bih mogao celu noć da ''šparam'' po Adi :D nadam se oporavak neće predugo trajati, imam operaciju 20...pa ako preživim javljavam vam se :D

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #12 on: July 15, 2011, 10:06:36 AM »
Ma preživećeš,samo nemoj biti tvrdoglav pa da ignorišeš savete lekara i posle 15 dana odeš na trčanje  :)
Obavezno javi kako je prošla operacija!
Sretno!  :)

Offline voivod

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #13 on: July 21, 2011, 08:07:42 PM »
Jesi li preziveo?  :boxed:

Offline Rimljanin

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #14 on: July 24, 2011, 08:51:08 AM »
ŽIV SAM!!! e sad situacija je sledeća....hirurg mi je sredio kiu kako to rade svim sportistima u svetu ovo-ono, objašnjavao mi je da mrežicu nije ušivao za tkivo već ju je zalepio za tkivo pa  nema oporavka tkiva od ušivanja i još po nešto, ali nisam baš razumeo....a što se tiće oporavka, on nije 6 meseci, već SAMO 2 MESECA!!! JUPIIIIII!!! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: posle 10 dana će mi skinuti konce i moći ću početi lagano da se šetam. posle mesec  dana mogu da ptavolonijsko lagano trčanje, ali samo po mekoj podlozi, nikako po betonu, asfaltu ili slično i to par kilometara i mogu sobni bicikli da vozim.......nakon još mesec dana mogu polako da krenem da povećavam........ja sam inače sutrdan posle operacije mogao da hodam naravno uz bolove, ali pošto se doca trudio da mi rez bude što manji i oporavak će biti kraći....ako vas još nešto interesuje pitajte....sad sam rećan ko nova godina :D :D :D

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #15 on: July 24, 2011, 10:55:54 AM »
Dobro je, brz oporavak ti zelim.  ;)

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #16 on: July 25, 2011, 09:32:41 AM »
Drago mi je da je operacija prošla dobro,sad oporavak i pamet u glavu,nemoj više 21km svaki dan :)

Offline Rimljanin

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: preponska kila
« Reply #17 on: July 25, 2011, 04:03:57 PM »
hvala na lepim željama...neću više da špartam toliko, ne boj se...naučio sam lekciju, doduše na onaj teži način, ali sad šta je tu je..........sad ću da kupim neki ekstra sobni bicikli pa čim se oporavim krećem lagano pa jedanput nedeljno idem da se razvalim od trčanja :D