EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..  (Read 11763 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stefan93nbg

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« on: April 25, 2012, 08:00:05 PM »
Vezbam mesec i po dana( radim sklekove, zgibove, trbusnjake) izbegavam da radim mnogo sa tegovima, ali ponekad bucice koristim.. vezbam 5 od 7 dana. Primetio sam da jedem vise.. inace sam visok 180 i varira kilaza od 80-82. Izgleda da sam nekako potrefio kolicinu kalorija i proteina koje trosim i koliko treba da ih unosim.. ali opet ne znam koliko je to u stvari.
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/522030_338178612904547_1804592887_n.jpg ovo je tabela koliko treba unositi proteina i kalorija kada vezbamo sa tegovima 5/7 dana(da li uopste ima razlike izmedju tegova i ovih mojih vezbi?)
I sada mene zanima kako mogu da dobijem upalu bicepsa tricepsa i grudi posle mesec dana vezbe. Ta upala traje par dana pa prestane(inace vezbam 3 dana pa odmor pa 2 dana pa odmor). Jednostavno ne znam da li se misici dovoljno oporave i koliko kalorija i proteina treba da unosim, ili uopste koliko potrosim. Ne znam koje namirnice zadrze koliko proteina i kalorija... Je l' postoji neka tabela sa namirnicama/ kalorijama/proteinima..dobro bi dosla.
Takodje sam cuo ako ne unosimo dovoljno proteina, treba da koristimo proteinske napitke.. i da su najbolji <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">Whey</a> proteini? sta vi mislite o tome?
Gledao sam ovaj klip pa sam pokrenuo temu KAKO SE UGOJITI & KAKO POVECATI MISICNU MASU & SUPLEMENTI (OLD SCHOOL)

Offline Pajseras

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #1 on: April 25, 2012, 08:04:50 PM »
Vezbam mesec i po dana( radim sklekove, zgibove, trbusnjake) izbegavam da radim mnogo sa tegovima, ali ponekad bucice koristim.. vezbam 5 od 7 dana. Primetio sam da jedem vise.. inace sam visok 180 i varira kilaza od 80-82. Izgleda da sam nekako potrefio kolicinu kalorija i proteina koje trosim i koliko treba da ih unosim.. ali opet ne znam koliko je to u stvari.
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/522030_338178612904547_1804592887_n.jpg ovo je tabela koliko treba unositi proteina i kalorija kada vezbamo sa tegovima 5/7 dana(da li uopste ima razlike izmedju tegova i ovih mojih vezbi?)
I sada mene zanima kako mogu da dobijem upalu bicepsa tricepsa i grudi posle mesec dana vezbe. Ta upala traje par dana pa prestane(inace vezbam 3 dana pa odmor pa 2 dana pa odmor). Jednostavno ne znam da li se misici dovoljno oporave i koliko kalorija i proteina treba da unosim, ili uopste koliko potrosim. Ne znam koje namirnice zadrze koliko proteina i kalorija... Je l' postoji neka tabela sa namirnicama/ kalorijama/proteinima..dobro bi dosla.
Takodje sam cuo ako ne unosimo dovoljno proteina, treba da koristimo proteinske napitke.. i da su najbolji <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html"><a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">Whey</a></a> proteini? sta vi mislite o tome?
Gledao sam ovaj klip pa sam pokrenuo temu KAKO SE UGOJITI & KAKO POVECATI MISICNU MASU & SUPLEMENTI (OLD SCHOOL)

Zasto izbegavas da radis sa tegovima ?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #2 on: April 25, 2012, 08:05:59 PM »
dobar je trening, a klip je smesan..gledaj njegove prve, bar je naucio da je protein dobar
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pajseras

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #3 on: April 25, 2012, 08:10:34 PM »
Ja bih ovog lika polomio da ga vidim ,sta se taj nalupao u klipovima ... :crazy:  :crazy:

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #4 on: April 25, 2012, 08:48:48 PM »
Ovom tipu pod znacima navoda "EKSPERTIZA" izbija sa svih strana  :crazy:
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline stefan93nbg

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #5 on: April 25, 2012, 08:50:56 PM »
Zasto izbegavam tegove.. pa krenuo sam da radim tu kucnu varijantu sklekovi zgibovi trbusnjaci.. jednostavno ne zelim da ima veze sa teretanom.. mislim da mi nisu potrebni. Jer ako njemu nisu bili potrebni Barilla and Hannibal :D
Ima bucice od po 4 kile koje dizem po 60 puta i otpadne mi ruka. Mislim da bih tu trebao da stavim malo vise bar do 6-8 kila. Inace ovo sklekovi(150 za 20 min) i trbusnjaci(300 za 8 min) idu dobro.. jedino zgibovi slabije( 30 za 10-15min) zato sam dodao bucice tu.. ali pokusacu vise da izvucem u sledecem treningu. Takodje planiram da napravim pauzu za 1. maj od nedelje do petka.. da mi se oporave misice. Sta mislite da li je to dobro?

Offline Pajseras

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #6 on: April 25, 2012, 08:55:38 PM »
Zasto izbegavam tegove.. pa krenuo sam da radim tu kucnu varijantu sklekovi zgibovi trbusnjaci.. jednostavno ne zelim da ima veze sa teretanom.. mislim da mi nisu potrebni. Jer ako njemu nisu bili potrebni Barilla and Hannibal :D
Ima bucice od po 4 kile koje dizem po 60 puta i otpadne mi ruka. Mislim da bih tu trebao da stavim malo vise bar do 6-8 kila. Inace ovo sklekovi(150 za 20 min) i trbusnjaci(300 za 8 min) idu dobro.. jedino zgibovi slabije( 30 za 10-15min) zato sam dodao bucice tu.. ali pokusacu vise da izvucem u sledecem treningu. Takodje planiram da napravim pauzu za 1. maj od nedelje do petka.. da mi se oporave misice. Sta mislite da li je to dobro?

Stvarno mislis da ovaj crnja ne ide u teretanu ? Ustvari mozda i ne ide , al je zato minimum 10 godina proveo u zatvoru  :lol: To sa bucicama dizes 60 puta je glupost , moras da radis serije a ne tako da nabijes sve od jednom  , ali tu dolazi problem , jer ces za 2 nedelje vec da ojacas , ako imas novca onda kreni u teretanu  ;)

Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #7 on: April 25, 2012, 09:06:33 PM »
Ja mislim da kod kuce od samo sklekova, zgibova, trbusnjaka i jos istezanja na kraju mozes da napravis dobar trening koji traje otprilike 45min.  Mozda previse radis (ja msm da je dovoljno 3-4 puta sedmicno ako jako radis) , a  mozda je tvoj problem s oporavkom u tome sto se ne istezes?? pogledaj ovo  Full Body Static Stretching Routine pokusaj jbg mozda ti pomogne...


Te bucice nemoj koristiti za ruke, mozes ih stavljati u torbu pa torbu na ledja i raditi sklekove sa dodatnom tezinom... Ne znam kako radis ali pokusaj pratiti svoj napredak, tj da svaki sledeci trening uradis barem 1 zgib, 1 trbusnjak, 1 sklek vise, takodje ganjaj neke ciljeve u maximalnim ponavljanjima u jednoj seriji.... Ono sto ja msm da je najbolje je to da u svakom slucaju trebas iskoristiti maximalno od tih kucnih vjezbi bez tegova, kada od tih vjezbi vise ne budes imao koristi onda predji na tegove. to je moj savjet
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline lakyh8

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 112
  • Gender: Male
  • http://www.youtube.com/watch?v=TXzSg6FhAP4&feature
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #8 on: April 25, 2012, 10:27:15 PM »
Iskreno mislim da je taj crnac natrpan svim zivim sranjima...il je stvarno proveo u zatvoru mnogo godina :)

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Proteini, Kalorije, WHEY Protein neka pitanja..
« Reply #9 on: April 25, 2012, 10:34:43 PM »
Iskreno mislim da je taj crnac natrpan svim zivim sranjima...il je stvarno proveo u zatvoru mnogo godina :)
Ma jok on samo trenira svaki dan u parku  :lol:
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”