EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pupcana kila i vjezbanje  (Read 11305 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bbb

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 428
  • Gender: Male
Odg: Pupcana kila i vjezbanje
« Reply #10 on: June 13, 2010, 11:17:36 PM »
sto ti ne daju da to operises,ja se secam bas je pre mene neki fudbaler operisao i posle je najnormalnije nastavio da igra...e sad ne znam kako to operisu u drzavnim ustanovama,al ja sam to radio u bel medicu,mozda je cuo neko,privatna bolnica, i ugradili su mi mrezicu iznad prepone tako da ne moze vise da mi se vrati ,na isti nacin su radili i tom fudbaleru...

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Pupcana kila i vjezbanje
« Reply #11 on: June 13, 2010, 11:48:15 PM »
sto ti ne daju da to operises,ja se secam bas je pre mene neki fudbaler operisao i posle je najnormalnije nastavio da igra...e sad ne znam kako to operisu u drzavnim ustanovama,al ja sam to radio u bel medicu,mozda je cuo neko,privatna bolnica, i ugradili su mi mrezicu iznad prepone tako da ne moze vise da mi se vrati ,na isti nacin su radili i tom fudbaleru...

ma nije da nedaju lol :D karikiram .. nego se odlaze kao drugim metodama da probam da sredim .. a meni chim su rekli shta je ja sam hteo da se to operise .. ali kao ,, nemoj cekaj shto odma pod noz '' keva cale pritisci sa strane .. i tako od februara vuchem to ... i doduse bolje je neshto ... inache jako chesto kod fudbalera ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline bbb

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 428
  • Gender: Male
Odg: Pupcana kila i vjezbanje
« Reply #12 on: June 14, 2010, 12:41:50 AM »
tvoji su cista suprotnost od mojih,moji su mene odma pod noz ,nisu me ni pitali :),al doduse rekao je i doktor da mora,jer sam je previse vukao,ipak 2 godine je previse,jos ja budala e,gledam sebi u jaja i mislim se "pa dobro,jedno jaje mi je vece od drugog,nema veze to je normalno" :lol: :lol:,i tako 2 god dok nisam odlucio da ipak proverim dal mozda nesto nije u redu :lol:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Pupcana kila i vjezbanje
« Reply #13 on: June 14, 2010, 01:28:40 AM »
pa dobro,jedno jaje mi je vece od drugog,nema veze to je normalno"

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:  jel moguce HAHAHA :D ..

pa posle 2 godine nije ni chudo :D .. daj boze samo da ovo shto pre prodje .. jako je iritantno ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline kocetodaplati!!!

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 33
  • Gender: Male
Odg: Pupcana kila i vjezbanje
« Reply #14 on: June 18, 2010, 10:49:08 AM »
da li je neko od vas upoznat sa time kakve vežbe loše utiču na stanje kile , a kakve vežbe su neutralne ili možda čak blagotvorne ?

možda ima nekoga ovde ko je na tu temu stručan, ili je razgovarao sa nekim ko jeste (fizioterapeut i sl.)


ja recimo redovno radim trbušnjake u kućnim uslovima, i povremeno idem da džogiram, i nedavno mi se pojavila kila na donjem stomaku,
na onom trouglu tik iznad ... bitnog dela moje ličnosti.

uskoro ću ići kod lekara, pa ću probati da ih izmolim da me pošalju i kod nekog fizioterapeuta da se posavetujem u vezi vežbanja.


ono što sam do sada primetio je da se najčešće pokaže posle aktivnosti koje podrazumevaju izvijanje karlice: iskoraci, istezanje nogu, pri tuširanju kada sapunjam prednje i zadnje međunožje (izvinte na izrazu)

Offline Nennad

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Pupcana kila i vjezbanje
« Reply #15 on: June 18, 2010, 12:15:16 PM »
Ja imam malu pupčanu herniju (veličine lešnika) bez oštećenja mišićnog zida, trbušna maramica je prošla kroz pupčani otvor koji se nije zatvorio potpuno (kod nekih ljudi ostane malo otvoren) prečnika je 3,4 mm, ali dovoljan. Inače, hernija može da se vrati nazad vrlo lako...
Doktor mi je nezvanično rekao da "ne koljem vola za kilo mesa" i da je ne operišem, ali je napisao u izveštaju da je indikovana operacija.
Pitam ga doktore, a težine, teretana? Kaže, ma diži isto kao i do sad. Inače, doktor sa VMA.
I nastavio sam sa težinama, samo što se sada ne odvajam od pojasa.