EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Prehlade  (Read 2207 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Prehlade
« on: June 17, 2010, 11:16:15 AM »
Da li bi neko mogao da mi objasni da li prehlade i ostale sitne bolesti tipa bolovi u grlu itd. uticu na razvoj misica?
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Undefined

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
  • I dont need your decision
Odg: Prehlade
« Reply #1 on: June 17, 2010, 12:05:29 PM »
Ja mogu da ti kazem iz licnog iskustva,sto se mene tice nisu nesto uticale jer ovog marta ili aprila sam navukao neku malo jacu prehladu i trenirao sam svaki dan,i imam napretka,malo mi je bilo tesko da disem ali sta da se radi.
We don’t know what to believe
We only go by the TV
I don’t know but I will fight
I won’t let my brothers die

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Prehlade
« Reply #2 on: June 17, 2010, 01:19:59 PM »
da jer telo onda koristi mnogo vise proteina za odbranu organizma.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Prehlade
« Reply #3 on: June 17, 2010, 01:42:39 PM »
To sam i ja cuo. Ali ne znam da li organizam koristi bas proteine. Kontam da organizam za to koristi neke vitamine i minerale. Jesi siguran da proteine koristi?
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Prehlade
« Reply #4 on: June 17, 2010, 06:52:32 PM »
To sam i ja cuo. Ali ne znam da li organizam koristi bas proteine. Kontam da organizam za to koristi neke vitamine i minerale. Jesi siguran da proteine koristi?

glutamin je recimo izuzetno bitan faktor kod imuniteta ... telo ce razgraditi bez po problema mishic da bi sebi obezbedio dovoljno glutamina ... 

btw ulazimo u priche gde smo jako nestruchni ... nishta pametno nece izaci iz ove teme :// bojim se ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Prehlade
« Reply #5 on: June 17, 2010, 10:44:50 PM »
Predlog za sve: ako imate simptome prehlade, proverite da li je prehlada ili alergija.
Ja sam sve vreme bio ubedjen da sam prehladjen, i onda nekoliko puta radio krvnu sliku i IgE - uvek slika OK, IgE+eozofili u pm :( (znaci alergija)
Ima tu jos kombinacija koje znace alergiju, ali generalno ako leukociti nisu povecani, a IgE jeste u pitanju je alergija.
Kod mene konkretno jaka (iako ranije nisam imao tih problem, ocigledno uz veci napor vise alergena udje i primeti se). Antihistaminici ne pomazu nesto kad je sezona alergija, moram da mirujem po pitanju vezbanja.

A sto se prehlade tice, ne vezbajte dok ste prehladjeni, bilo je gomila tema o tome.