EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SKLEKOVI  (Read 70500 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: SKLEKOVI
« Reply #60 on: May 19, 2010, 09:00:28 PM »
zavisi od vremenskih uslova :)
Tacnije od atmosferskog pritiska... :evillaugh: :evillaugh:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: SKLEKOVI
« Reply #61 on: May 19, 2010, 09:22:48 PM »
stvarno??? toprvi put cujem! ai nema mi bas neke logike. možeš li to pojasniti tennsa

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: SKLEKOVI
« Reply #62 on: May 19, 2010, 09:23:50 PM »
Zezamo se, ne budite bukvalisti...

Masa i definicija se sredjuju u kuhinji, a ne treningom...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: SKLEKOVI
« Reply #63 on: May 23, 2010, 08:57:01 AM »
sklekovi su odlicna vezba...ja se secam dok nisam krenuo u teretanu (14-15god) radio sam sklekove ko manijak cim se probudim pa tokom dana i pre spavanja.sa nepunih 17 poceo da trenitam,  i posto sam kampanjac u teretani (bio), kad prestanem da treniram na 3-4 meseca sve mi splasne samo grudi i triceps kao ostaju uvek isti..i kad sam u najgoroj formi mogu da uradim 50 skelkova...a znam likove koji rade ravan benc sa 150kg 6-8 ponavljanja i jedva urade 20 skelkova...
e sad, sta znaci losa vezba, jbg...nekom je cilj snaga, nekom izgled, al ja iz iskustva mogu da kazem da su sklekovi odlicna vezba. ako hoces masu, samo cepaj push i pull vezbe za svojom tezinom, one ce ti dati snagu a samim tim ako se dobor hranis masa ne moze da izostane....

dojaja uvod si napravio sa tim push i pull ... poenta bi bila da uglavnom ljudi koji vezbaju kuci ,,na suvo '' (kako ,,volim'' tu frazu ) ne rade dovoljno pull vezbi shto dovodi do kaskade raznih postural problema ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Zirafa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
  • ja
Odg: SKLEKOVI
« Reply #64 on: June 02, 2010, 02:57:10 PM »
posto ja radim vezbe kod kuce i radim sklekove i zgibove... zanima me da li je bolje da uradim 2 serije po 30 sklekova i 2 po 20 sa malo duzim pauzama ili je bolje da radim 10 serija po 10 sklekova sa pauzom od pola minuta?

a sto se tice zgibova jel ima mnogo razlike u sirokim i uskim zgibovima?

Offline urlich

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: SKLEKOVI
« Reply #65 on: June 12, 2010, 12:17:02 PM »
aj posto ti niko nije odgovorio...cim dodjes u fazu da mozes da izvuces 2 serije od po 30 sklekova s malom pauzom izmedju serija nece ti vise biti puno od koristi.probaj malo razlicite varijacije,imas ih brdo na netu.mozes i nesto ovako http://www.youtube.com/watch?v=IVTlphq6EBY.a sto se tice zgibova naravno da je bitno kakav je hvat,u yavisnosti od hvata pogadjas drugi deo misica radi i sirioke i uske i sa pothvatom i nadhvatom i neutralnim hvatom i alternativnim hvatom.