EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SKLEKOVI  (Read 70504 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ZeljkoS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • Gender: Male
    • Photorealism art
SKLEKOVI
« on: December 09, 2007, 07:19:32 PM »
Pozdrav drugari, ja sam nov ovde. Super je Forum i pozdrav za Lazica i sve ostale zasluzne.

Shvatio sam da su sklekovi jako dobri i efektivni za muskulaturu.

Pre xxx godina sam poceo sa sklekovima ozbiljno..
Poceo sam sa 15 sklekova po seriji...a radio sam 4 serije.
Nakon 2 meseca sam dostigao 100 sklekova po seriji..tako da sam na kraju radio 400 sklekova(u 4 serije).
Uzimao sam samo tecne aminokiseline i razvio sam dobru definiciju i masu (skoro bio ko moj omiljeni Van Dam hehe). A posle sam krenuo u teretanu..Davne 98-me isao sam u Novi Sad u teretanu tamo kod poste. Mislim da je tamo Ekonomska skola bila.
Inace imam vitku gradju. 181cm/75 kg.
Rekreativac sam i to je sve.

Dobro sam bio razvio grudne misice i tricepse sklekovima. Stavicu slike uskoro. Medjutim nisam vezbao aktivno par godina i sad hocu da se vratim na staro.

Pitao bih Lazica i ostale profesionalce, sta misle o sklekovima i da li je potrebno raditi do 100 sklekova po seriji (posto ponovo zelim da pocnem)...nemam vremena za teretanu, zato bih kuci vezbao. Radio bih sklekove i vezbao biceps sa tegom od 70 kg (dugacka sipka)..
Takodje sam planirao da koristim Whey protein i Kreatin kao dodatak ishrani.
I da...i to vezbao bih ujutro rano (od 7 do 8 sati)...da li je jutarnji trening dobar? Ili bolje da vezbam uvece?

Hvala svima na paznji.. :)

ZeljkoS

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: SKLEKOVI
« Reply #1 on: December 09, 2007, 07:36:12 PM »
Dobrodosao .....

Sve je to lepo ,a sta je sa ishranom ?! da li je regulisana ?! Ni whey ni kreatin ti nece pomoci ako nije....

Mislim da nema potrebe raditi toliko sklekova u seriji ....mozd jednom -dva puta eventaulno mesecno da se sokira misic ali svaki dan ne ...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline ZeljkoS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • Gender: Male
    • Photorealism art
Odg: SKLEKOVI
« Reply #2 on: December 09, 2007, 07:40:13 PM »
Dobrodosao .....

Sve je to lepo ,a sta je sa ishranom ?! da li je regulisana ?! Ni whey ni kreatin ti nece pomoci ako nije....

Mislim da nema potrebe raditi toliko sklekova u seriji ....mozd jednom -dva puta eventaulno mesecno da se sokira misic ali svaki dan ne ...

Ishrana je standardna..neprofesionalna hehe...ujutro pahuljice ili jaja..rucak i vecera..izmedju pomenutih obroka uvek neko voce...
Ali mislio sam da korigujem ishranu kad pocnem da vezbam i koristim Whey i Kreatin...

Mislio sam da radim vezbe 5 puta nedeljno (kao i pre)..ili mozda 4 puta nedeljno...
Da li je dobar jutarnji trening?..ovo planiram da radim ceo zivot.. :blush:

Offline Ma$ter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 368
  • Gender: Male
Odg: SKLEKOVI
« Reply #3 on: December 09, 2007, 08:30:05 PM »
Ja mislim da ti je bolje da ides u teretanu ali dobro ako vec nikako nemozes da nadjes vremena...Sta ti zelis da postignes tim vezbama neku masu...ako je tako tesko da ces po meni videti neki napredak samo radeci sklekove mozda u pocetku ali misici se navikavaju na vezbe...dobro ti mozes da radis razne vrste sklekova ali opet po meni to nije to... :nonono:
Kad pocnes da tones...pokusaj da se izvuces,mlataraj rukama...ako nemozes da se izvuces padni na dno i onda se odbaci nogama.
I isplivaj jaci nego ikada..

Offline ZeljkoS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • Gender: Male
    • Photorealism art
Odg: SKLEKOVI
« Reply #4 on: December 09, 2007, 10:50:33 PM »
Ja mislim da ti je bolje da ides u teretanu ali dobro ako vec nikako nemozes da nadjes vremena...Sta ti zelis da postignes tim vezbama neku masu...ako je tako tesko da ces po meni videti neki napredak samo radeci sklekove mozda u pocetku ali misici se navikavaju na vezbe...dobro ti mozes da radis razne vrste sklekova ali opet po meni to nije to... :nonono:

Za pocetak sam mislio da radim sklekove i vezbam sa tegom..a posle verovatno u teretanu..ili cu sebi nabaviti mini teretanu za kucu...za pocetak ce i sklekovi i teg biti dovoljni..a moze se dobiti lep torzo sklekovima i tegom..znam iz iskustva..al posle je teretana neizbezna....

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: SKLEKOVI
« Reply #5 on: December 09, 2007, 11:00:50 PM »
Obozavam da radim sklekove(siroke),ali ne mogu da uradim vise od 10 u jednoj seriji,a da valja,pa radim po 10 u 3 serije.
Za mene kao zensko je valjda dovoljno  ;D
A uske sklekove za tricepse radim vise,po 20,isto u 3 serije.
Ako to nekoga zanima  :lol:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: SKLEKOVI
« Reply #6 on: December 10, 2007, 12:12:09 AM »
za pocetak ce i sklekovi i teg biti dovoljni..a moze se dobiti lep torzo sklekovima i tegom

Nece da moze  :nonono: Izgledace smijesno ako nemas i ramena, ledja, noge...
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline mahmud

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 64
  • Gender: Male
Odg: SKLEKOVI
« Reply #7 on: December 10, 2007, 12:46:23 AM »
Daj neku sliku za pocetak :yes:

Offline ZeljkoS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • Gender: Male
    • Photorealism art
Odg: SKLEKOVI
« Reply #8 on: December 10, 2007, 01:57:27 PM »
Daj neku sliku za pocetak :yes:

Evo dve slike...onaj u crvenom sam ja...a drugar pored zivi pored Novog Sada...nisam ga video od onda..to smo u teretani u Novom Sadu kod Ekonomske Skole pored poste...koliko cujem nema vise tamo teretane...ko je isao tada tamo u teretanu mozda ce nas prepoznati..i neka se javi ovde..bilo bi mi drago....

Izvinjavam se zbog face u jednoj od ovih slicica... :blush:


Offline Ma$ter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 368
  • Gender: Male
Odg: SKLEKOVI
« Reply #9 on: December 10, 2007, 03:49:08 PM »
Po slikama vidim da imas vec dobru osnovu pa mislim da ti ne treba neko dugo vracanje u formu sa sklekovima i tom sipskom....Znaci pravac teretana....A sto se tice tih kucnih teretana odnosno sprava tipa sve moguce u jednoj mislim da dosta kosta stvarno kvalitetna sprava...A one neke sprave po dvadeset i nesto hiljada koje mogu da se kupe u raznim super marketima tipa merkator.... su izuzetno loseg kvaliteta posle par meseci ce se rasklimati... tako da mi se cini da ti se vise isplati da uplatis lepo ko covek i ides u neku teretanu....
Kad pocnes da tones...pokusaj da se izvuces,mlataraj rukama...ako nemozes da se izvuces padni na dno i onda se odbaci nogama.
I isplivaj jaci nego ikada..