EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc  (Read 33958 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #10 on: March 04, 2011, 10:22:13 PM »
i bas nocu? ne desava ti se danju? ili ti se to desi kada lezis?

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #11 on: March 04, 2011, 10:38:52 PM »
Noću kad staviš ruke iznad glave dolazi do trnjenja, kad legneš na njih...
Ubaci malo i kardia, Mg i omegu 3 a ako imaš sredstava i glukozamin.

Može biti da i ako se pretreniraš, tipa teretana + basket...

Može uklještenje živaca, slabija cirkulacija....

Eto ti neke smernice pa vidi dali možeš pomoću njih sam da dođeš do rešenja.

Ja bukvalno od bolova i trnjenja ruku preko 20dana nisam normalno spavao, budili su me bolovi u rukama, utrnulost i nogu i ruku, bili su nepodnošljivi bolovi a vrlo dobro trpim bol. Svoje sam rešio sa kombinacijom više stvari, kardia, glukozamina, mg, izbacivanja vode, smanjivanja težine sa kojom radim, izbacivanjem potiska sa čela.
Pain is temporary, Pride is forever

Offline logix

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #12 on: March 04, 2011, 10:45:32 PM »
da , desava se samo kad zaspem...bebac, hvala na savjetima, smanjicu tezine i izbaciti potisak i ubaciti malo kardia pa cemo vidjeti oce li to djelovati... hvala na savjetima sve u svemu  :)

Offline logix

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #13 on: March 04, 2011, 10:50:06 PM »
e a da te pitam, sad sam prije 2 dana bukvalno poceo da pijem kreatin, pa pijem dosta vode, mislis li da bi trebao odma da prekinem i da pocnem manje vode da unosim??

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #14 on: March 04, 2011, 10:56:59 PM »
e a da te pitam, sad sam prije 2 dana bukvalno poceo da pijem kreatin, pa pijem dosta vode, mislis li da bi trebao odma da prekinem i da pocnem manje vode da unosim??

Ma pij kreatin, koliko vidim nije kod tebe nakupljanje vode uz povećanje težine, što ti dodatno optereti zglobove i cirkulaciju. Tipa da za 2meseca nabaciš preko 20kg kao npr mua :)

Pazi na normalnu ishranu, nije tebi to toliko strašno jer se dešava samo dok spavaš, meni se dešavalo danju u hodu, dok sedim...

bebac, hvala na savjetima, ... hvala na savjetima sve u svemu  :)

Nema na čemu :)
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Drakce-Powerlifter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 576
  • Gender: Male
  • taj rad
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #15 on: March 05, 2011, 07:39:20 PM »
@ logix mene nesto interesuje,kako se ponasa ruka kad radis biceps i triceps,dok radis potisak sa cela?Da li blokira brahijoradijalis tj podlaktica?
Idi do lekara u pitanju je hvatiste misica,citav lanac,krece negde od plecke niz ruku,duz zivca,sve do lakta de staje cirkulacija i odakle krecu da zapinju ekstenzor i pronator..
Ako imaju kinezio tejping trazi da ti zalepe duz pomenutih misica...
Jakim i bolnim pritiskom na tacku na ledjima,po mint prestaje,ali moras da pauziras...
Da znas da to nije od vrata...
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Offline logix

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #16 on: March 06, 2011, 11:12:42 AM »
Drakce, evo da pokusam da odg na ovo sto si me pitao...podlaktica mi se normalno ponasa prilikom radjenja vecine vjezbi, ali napr kad radim biceps sa sipkom onda imam bas velike bolove u predjelu podlaktice i zato sam te vjezbe vecinom izbacio i radim ih samo sa bucicama. Bukvalno imam osjecaj da me kost boli, ako znas na sta mislim.. :bored:

Offline Drakce-Powerlifter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 576
  • Gender: Male
  • taj rad
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #17 on: March 06, 2011, 11:21:06 AM »
Drakce, evo da pokusam da odg na ovo sto si me pitao...podlaktica mi se normalno ponasa prilikom radjenja vecine vjezbi, ali napr kad radim biceps sa sipkom onda imam bas velike bolove u predjelu podlaktice i zato sam te vjezbe vecinom izbacio i radim ih samo sa bucicama. Bukvalno imam osjecaj da me kost boli, ako znas na sta mislim.. :bored:
znam i to se proteze sve do hvatisa levo od lakta i ceo misic blokira,bude cvrst kao stena...hvatista misica...
Ja sam se budio da mi cela ruka utrne.Pritiskom na tacku jednu na ledjima olaksava bol,ali mora da se miruje...
Ako je vise ozbiljno dace ti inekciju u predeo lakta,u hvatista. Potrazi u svom gradu,ko radi akupresuru,da li se time bavi neki vizijatar,ili anesteziolog...saznaces lako  :yes:
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Offline mladenpr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #18 on: March 06, 2011, 02:04:19 PM »
i ja se isto cesto budim nocu, otrne mi mali i domali prst. to mi se desavalo i prije nego sto sam isao u teretanu. nekako kad spavam na stomaku stavim ruke na prsa  i ko zna koliko tako lezim :wallbash1: , dok me ne probude otrneli prsti. takodje imam problem sa podlakticom kada vjezbam biceps kao sto si rekao kao da me kost boli.ima dosta ljudi sto se na to zale ali nikome ne trne prsti.
mislim samo da ti i ja isto spavamo na rukama pa zato trne prsti, a za bol ne znam od cega nam je?  :help:

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #19 on: March 06, 2011, 04:07:00 PM »
Probaj i onaj ASPIRIN od 100mg za cirkulaciju, pa prati šta i kako ;)
Pain is temporary, Pride is forever