EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc  (Read 33962 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline logix

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #20 on: March 06, 2011, 09:27:29 PM »
mladenpr, brate, ja i ti smo u istoj situaciji  :) sa ovim bolom sto se podlaktice i te kosti tice mogu da se nosim, al mrzim kad se budim 3-4 puta od utrnule ruke  :nonono: al bebac nije los prijedlog, sad idem da kupim to  ;)

Offline mladenpr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #21 on: March 07, 2011, 11:19:32 PM »
kad probas javi je li nesto bolje. mada mislim da to nije do cirkulacije. jednostavno svakom stane krv kad nezgodno previje ruku i time zaustavi krvotok ma kako da je cirkulacija dobra. i mene nervira sto ne mogu da spavam, kad bi ih mogao kako skinuti pred spavanje...  :hitself:

Offline DeathOrGlory

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 510
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #22 on: March 08, 2011, 07:44:23 AM »
Isti problem, uz jos niz problema kojih sam imao (tikovi u nogama, trnjenje kukova, tikovi u ramenima, trnjenje kompletne ruke dok spavam, bolovi u ledjima) i svi su uglavnom povezani sa mojim preteranim entuzijazmom za velikim tezinama, a pocetnik sam sa tegovima. Sad sam malo drugacije organizovao treninge snage, i sve je ok....za sad... brate, takve stvari su neizbezne ako se bavis teretom, hebiga, to je deo igre. Naravno da se treba boriti protiv takvih pojava, ali one ce se stalno pojavljivati.

Poz!
Sometimes standing for what you believe means standing alone.

Ciljevi za 2013: biti jaci nego u 2012.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #23 on: March 08, 2011, 05:34:37 PM »
Za sve kojima trnu ruke kada spavaju...
Probajte da spavate na ledjima. Treba malo vremena da se navikne, ali cete zato imati kvalitetniji san i nece vam se javljati ti problemi.

@DeathOrGlory
Ne znam sta mislis pod tim "tikovima". Ali ako je to ono trzanje kada legnes da spavas, pa neposredno pre nego da se uspavas, onda je to miotonicki shok (cini mi se da se tako zove). Kada maltene "padas u san" ponekad mozak shvata (pogresno tumaci) da ti odredjeni delovi tela "odumiru", pa zato salje impuls da ih razbudi.
Svima se to ponekad desava. Ja sam primetio da mi se to desava kada sam anksiozan ili malo vise nervozan. Mozda je i kod tebe slicna situacija, u tom slucaju smanji stres i kad ides na spavanje nemoj da mislis na tezine  :)

Offline DeathOrGlory

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 510
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #24 on: March 08, 2011, 05:44:55 PM »
@nemanja
nisam mislio na "te" tikove, ali barem mi je sad jasno zasto se ti tikovi o kojima pricas desavaju  :) ono kao, u polu snu sanjas da ides uz stepenice i noga ti propadne i trgnes se  :lol: mrzim kad mi se to desi.

Mislio sam u toku dana, u mirovanju, da bukvalno "trepere" odredjeni delovi tela. To pripisujem nedostatku sna.
Sometimes standing for what you believe means standing alone.

Ciljevi za 2013: biti jaci nego u 2012.

Offline Drakce-Powerlifter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 576
  • Gender: Male
  • taj rad
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #25 on: March 08, 2011, 06:59:41 PM »
@nemanja
nisam mislio na "te" tikove, ali barem mi je sad jasno zasto se ti tikovi o kojima pricas desavaju  :) ono kao, u polu snu sanjas da ides uz stepenice i noga ti propadne i trgnes se  :lol: mrzim kad mi se to desi.

Mislio sam u toku dana, u mirovanju, da bukvalno "trepere" odredjeni delovi tela. To pripisujem nedostatku sna.
Momci uz duzno postovanje prema vama,ovde se lupaju gluposti na siroko..u redu da podesis tacku da utrne ruka,i sve to,ali ovo ostyalo....nemam reci
To sto tebi igra i sto trne,jednom drugom trecem moze biti od vratne kicme,ili suzenja prvog i drugog prsljenja,L5 zone....
Ja sam lepo napisao,od cega mu trne i sta da uradi..
Pa jbt,majka mi je fizijatar,otac anesteziolog,ja sam zavrsio srednju terapeutsku i treba da napisem decku da kupi aspirin za cirkulaciju??Nek kupi vijagrun onda,a protiv trnjena speed...vazno da se nesto pije,a sto kicma i ostalo odlazi u fijuuuu nema veze....
Pa meni igra tricps,rame,latisimus,butina,,,,list.totalno mi je utrnuo desni kuk i gornji deo kvadricepsa i tacno znam od cega je............
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Offline DeathOrGlory

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 510
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #26 on: March 09, 2011, 09:34:08 AM »
Hvala na odgovoru, naravno da nisam tvrdio da je to od pretreniranosti, nego sam zbog manjka informacija i znanja to nasumicno prepisao pretreniranosti.

Sve u svemu, hvala na inputu, uvek volim da cujem pravu informaciju!

Poz!
Sometimes standing for what you believe means standing alone.

Ciljevi za 2013: biti jaci nego u 2012.

Offline mladenpr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #27 on: March 10, 2011, 01:56:05 AM »
E jao ljudi pretjeraste ga  :yes:
Meni se isto desava kada spavam da legnem na stomak i stavim ruke na grudi i tako ih pritisnem sa bar 30 kg. Tada krv ne moze da prolazi pa taman da popije kutiju aspirina.
Ako nam se crevo iz koga zalivamo bastu previje mi ga raspetljamo, a ne pustamo vise vodu. Bilo ko od nas da tako legne i bude neko vrijeme otrnice mu ruke.

logix je li ti se ikad desilo da ti otrne ruke, a da nisu ni previjene ni pritisnute necim. To kad ti se desi onda imas razlog da brines. Ovako je samo u pitanju da ti fizicki prekines dotok krvi u sake. Ne znam sto od toga stvarate dramu da su prsljenovi povredjeni i ostalo i jos mu preporucis aspirin, a prsljenovi povredjeni :lol:  :wallbash1:

Offline Drakce-Powerlifter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 576
  • Gender: Male
  • taj rad
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #28 on: March 10, 2011, 06:01:09 AM »
E jao ljudi pretjeraste ga  :yes:
Meni se isto desava kada spavam da legnem na stomak i stavim ruke na grudi i tako ih pritisnem sa bar 30 kg. Tada krv ne moze da prolazi pa taman da popije kutiju aspirina.
Ako nam se crevo iz koga zalivamo bastu previje mi ga raspetljamo, a ne pustamo vise vodu. Bilo ko od nas da tako legne i bude neko vrijeme otrnice mu ruke.

logix je li ti se ikad desilo da ti otrne ruke, a da nisu ni previjene ni pritisnute necim. To kad ti se desi onda imas razlog da brines. Ovako je samo u pitanju da ti fizicki prekines dotok krvi u sake. Ne znam sto od toga stvarate dramu da su prsljenovi povredjeni i ostalo i jos mu preporucis aspirin, a prsljenovi povredjeni :lol:  :wallbash1:
Jel decko i na treningu spava i pritisne hvatiste misica za 30kg?
Jel ima onih problema kad radi biceps od spavanja??
Ne mogu vise da verujem,mislio sam da smo priveli temu kraju..
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #29 on: March 10, 2011, 08:36:33 AM »
 :) Aspirin se savetuje kad je slaba cirkulacija, to ako ne pomogne i ostale stvari u koje se sumnjaju a ruke pri spavanju nisu pritisnute i trnjenje se i dalje javlja to je neko uklještenje živaca.
Znači ponavljam ASPIRIN da proba i vidi dali je do cirkulacije. Zar iko misli da mu savetujem ASPIRIN a da dečko ima uklještenje živaca, karpalnog dela....?Pa miša mu nisam DEBIL.
Sve je moguće ali nek otkloni ove sumnje, pa neka ako mu ništa ne pomogne ode do lekara nije tolika frka da će umreti ako ne ode odmah.
Pain is temporary, Pride is forever