EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc  (Read 33980 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mladenpr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #30 on: March 10, 2011, 05:20:48 PM »
drakce ja imam potpuno isti problem. ( nema potrebe da dizes tenzije )
i svi koji od skoro treniraju imaju problem sa podlakticom kad vjezbaju biceps. ja u mojoj teretani ne znam nikoga, a da ga to nije bolilo. to uopste nema veze sa trnjenjem ruku.
ruke mu trne samo kad spava, ako sam ja dobro razumio. ( jer i meni trne ruke kad spavam ) imam bas isti problem i sa podlakticom i trne mi ruke kada spavam.
dakle na treningu mu ne trne ruke nego ga boli podlaktica, to jeste od tereta, a ruke mu trne od prekida cirkulacije kada legne nesvjesno na njih ili ih postavi nezgodno sto dovodi do prekida cirkulacije. i to nema veze sa teretanom, jer se to meni desavalo i pre nego sto sam trenirao.

samo sam mislio da pomognem covjeku. jer se meni isto desava duze vremena pa sam ziv i sa obje ruke.

Offline Drakce-Powerlifter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 576
  • Gender: Male
  • taj rad
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #31 on: March 10, 2011, 06:45:53 PM »
drakce ja imam potpuno isti problem. ( nema potrebe da dizes tenzije )
i svi koji od skoro treniraju imaju problem sa podlakticom kad vjezbaju biceps. ja u mojoj teretani ne znam nikoga, a da ga to nije bolilo. to uopste nema veze sa trnjenjem ruku.
ruke mu trne samo kad spava, ako sam ja dobro razumio. ( jer i meni trne ruke kad spavam ) imam bas isti problem i sa podlakticom i trne mi ruke kada spavam.
dakle na treningu mu ne trne ruke nego ga boli podlaktica, to jeste od tereta, a ruke mu trne od prekida cirkulacije kada legne nesvjesno na njih ili ih postavi nezgodno sto dovodi do prekida cirkulacije. i to nema veze sa teretanom, jer se to meni desavalo i pre nego sto sam trenirao.

samo sam mislio da pomognem covjeku. jer se meni isto desava duze vremena pa sam ziv i sa obje ruke.
:) Aspirin se savetuje kad je slaba cirkulacija, to ako ne pomogne i ostale stvari u koje se sumnjaju a ruke pri spavanju nisu pritisnute i trnjenje se i dalje javlja to je neko uklještenje živaca.
Znači ponavljam ASPIRIN da proba i vidi dali je do cirkulacije. Zar iko misli da mu savetujem ASPIRIN a da dečko ima uklještenje živaca, karpalnog dela....?Pa miša mu nisam DEBIL.
Sve je moguće ali nek otkloni ove sumnje, pa neka ako mu ništa ne pomogne ode do lekara nije tolika frka da će umreti ako ne ode odmah.

@ mladenpr da te pitam,ne dizem tenzije,jel si cuo da ljudi imaju problema sa kicmom i da ne dizu terete?Verovatno su ovoliki ljudi koji npr boluju od behtereva isli u teretane? :) Stoji za tacku nocu,kad se pritisne da utrne,ti i na gluteusu sedni na dasku i pritisni i utrnuce noga,ali to gde on kaze da ga boli to je od toga..... i vas boli extenzor i pronator,od tog tereta,samo je pitanje kom se i na hvatiste manifestuje....danas nisam mogo da prezumem sharzer sa ledja koliko me boli hvatiste kod manzetne...
@ bebac,karpalni deo tj radiokarpalni tunel se nalazi upravo tu na saci,od velikog opterecenja oteknu tetive i hoce da zapusi,ili da trnu prsti,ali nece nikada moc da se zapusi u snu,ako kazemo da je od prekida cirkulacije nije od rk tunela,vec od vesnog prolaza...
ne kapiram poteskoce odlaska do fizijatra i anesteziologa?  ;) ;)
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Offline mladenpr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Trnjenje ruku !!! potrebna pomoc
« Reply #32 on: March 10, 2011, 10:12:48 PM »
U redu, ali ja i dalje mislim da to sto ga boli podlaktica nema veze sa trnjenjem ruku nocu.
Ne bih nista filozofirao da nemam slican problem. Jer mi se cesto desavalo prije nego sto sam poceo sa teretanom da mi otrnu ruke u toku sna, a podlaktica me nije bolela jer nisam ni isao u teretanu. Nisam neki strucnjak ali to mi je dovoljno da zakljucim da nema veze jedno sa drugim. I da mi otrne ruke samo kada nesvjesno prekinem cirkulaciju.

Mozda je kod njega neki drugi problem koji si ti prepoznao pa mu objassni i kako da ga rjesi. Pozdrav.

P.s. Forum je za to da se cuju razlicita misljenja!